2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: klinik psikoloji yüksek lisansı ile ilgili

Karar Dönemi

Standart klinik psikoloji yüksek lisansı ile ilgili

merhaba herkese,

çok yeni üye oldum. eğer hatalı bir yerde açtıysam konuyu şimdiden çok özür diliyorum. bazı bilgilere ihtiyacım var be bu forumdan daha iyi yardım edebilecek bir yer olduğunu düşünmüyorum. umarım sizlerden bazı faydalı cevaplar alacağım.

kendimi bildim bileli psikolojiye ve bölüme derin bir tutkuyla bağlıyım, fakat mezun olduğum bölüm, yanlış okul tercihleri gibi bazı engeller sebebiyle istediğim 4 senelik eğitimi alamadım. başka bir bölümden mezun oldum. şimdi ise istediğim alana yönelebilmek ve bu alanda çalışabilmek istiyorum.

bölüm dışı öğrenci kabul eden istanbulda bazı özel üniversiteler her ne kadar kontenjan açmış olsalar da sıcak konuşmuyorlar. üsluplarını onaylamasam da insan hayatı ve zihni 2 senelik bir eğitime emanet edilemez elbette buna da katılıyorum. ama yine de bir psikoloji alanında çalışan olarak gösterdikleri kırıcı tutumu kendilerine yakıştıramıyorum. daha özenli bir tavır bekliyor insan ister istemez mesleki tecrübeleri de göz önüne alındığında. neyse mevzu bu değil mevzu bölüm dışı bir öğrenci psikolog olmak ve klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yapabilmek için neler yapmalı? aklımdaki alternatifler şu şekilde:

birincisi, tekrar 4 sene eğitim almak ve yüksek lisans yapmak (zor ama benim için kesinlikle imkansız değil olursa da yurt dışında olması mümkün)
    ikincisi, daha çok alternatif değil bir soru olacak, yurt dışında 2 senelik psikoloji eğitimi veren ve yök denkliği olan bir üniversiteden ön lisansla mezun olup burada klinik psikoloji yükseği yapmak mümkün müdür?

bana ne olur imkansız demek yerine bir yol gösterin. ufak bir şans da olsa denemek istiyorum. dışarıdan gelenlerin pek sevilmediğinin farkındayım ama birçok mezunundan bile sevgiyle bağlı olduğuma eminim. fikirlerinizi bilgilerinizi benimle paylaşın lütfen.

Karar Dönemi

ben pdr okuyorum.biz de bile zor oluyor yüksek lisans ta klinik psikoloji .. genellikle psikoloji mezunları tercih ediliyor ve çok üniversitede yok.. olan üniversitelerde de 40-50 bin tl yi gözden çıkarmak gerekiyor diye duymuştum.. bölümünü yazsaydın daha çok yardımcı olabilirdik brunette