Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İşimle İlgili Önerilerinizi Bekliyorum

Unhappy İşimle İlgili Önerilerinizi Bekliyorum

Herkese iyi akşamlar hayırlı ramazanlar arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere işimle ilgili birkaç sıkıntım var onları sizlerle paylaşacağım önerilerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum...Öncelikle bugün patronum beni odasına çağırdı ve bende 2 eksik olduğunu söyledi bu arada ben işyerinde satınalmaya bakıyorum herneyse 2 eksiğimden birincisi satın alacağım ürünleri ilgili firmalarla görüşürken pazarlığı iyi yapamamak yani ikna edici olup altan girip üsten çıkıp indirim yapamıyorum buda doğal olarak benim işimi etkiliyor ikinci eksiğim ise yöneticilik konusunda personellerle ilgili sorunlar yaşıyorum yani hepsinin üstü olmama rağmen söz geçirmekte biraz zorlanıyorum buda benim yumuşak yapımdan kaynaklanıyor daha doğrusu yapıyorlar ama yaparken mırın kırın ediyorlar mesela ben otelde çalışıyorum sayım yapmam gerek sayım yapacağım adamın yanına gittim sayım yapacağız dedim patronun talimatı var dedim tamam cumartesi gel hallederiz dedi sonra mırın kırın etti işte bir günde anca bitiririrz falan filan derken bizim otel müdürü işe el koydu yarım saatte sayar bitirirsiniz dedi ben öyle diyemedim işte bu konularda çok pasif kalıyorum ve kendimi bu konularla ilgli çok suçluyorum yoksa başka konularda müdürlerim olsun patron olsun çok memnunlar benden.Evet arkadaşlar önerilerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum
    İyiyim Ben Hep Aynı Şeyler İşte...

Karar Dönemi

sozunu gecirememen yapindan kaynaklaniyor iste bu ondan ama bu degisebilir tabiki agirligini koyabilirsin bunun icin biraz daha sert ve ozguvenli mi olmak gerekiyor bilemiyorum ama tabiki herseyde ozguven gerekiyor

Alıntı şükranm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sozunu gecirememen yapindan kaynaklaniyor iste bu ondan ama bu degisebilir tabiki agirligini koyabilirsin bunun icin biraz daha sert ve ozguvenli mi olmak gerekiyor bilemiyorum ama tabiki herseyde ozguven gerekiyor
    evet aynen öyle dediğin gibi kararlı ve kendisine özgüveni olan birisi değilim hadi güveni bi kenara bırakalım kararlı olmak bile yeter ama mesela birisi birşey sorduğunda galiba orda diyorum halbuki o malzeme orda galibalarla başlıyorum bilmem belki ordadır diyorum karamsar davranıyorum işte onuda aşmam lazım halbuki benim babamın bir sözü vardır bi iş iyi yada kötü sonuçlansa bile kararlı olun karamsarlık bu hayatta en kötü şeydir der oda benim başıma geldi

Karar Dönemi

Alıntı Bırak Gitsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet aynen öyle dediğin gibi kararlı ve kendisine özgüveni olan birisi değilim hadi güveni bi kenara bırakalım kararlı olmak bile yeter ama mesela birisi birşey sorduğunda galiba orda diyorum halbuki o malzeme orda galibalarla başlıyorum bilmem belki ordadır diyorum karamsar davranıyorum işte onuda aşmam lazım halbuki benim babamın bir sözü vardır bi iş iyi yada kötü sonuçlansa bile kararlı olun karamsarlık bu hayatta en kötü şeydir der oda benim başıma geldi
    karamsarlık kesinlikle en kötü şey bu bendede var işte karamsarlıkta özgüvensizlikten oluyor kendimize güvenmemiz lazım ne olursa olsun mesela ben insanların sözlerine çok önem veriyor eleştirilerde inanıyorum ve öyleyim diyip üzülüyorum ama işte hep özgüvensizlikten

karamsarlık kesinlikle en kötü şey bu bendede var işte karamsarlıkta özgüvensizlikten oluyor kendimize güvenmemiz lazım ne olursa olsun mesela ben insanların sözlerine çok önem veriyor eleştirilerde inanıyorum ve öyleyim diyip üzülüyorum ama işte hep özgüvensizlikten
    aynen öyle benide bu konuda çok eleştiriyorlar morelim çok bozuluyor hatta moreli bırak psikolojim bozuldu saçma sapan hareketler yapıyorum bazenleri kendi kendi sinirlenip gülüyorum duygusal olarak ani iniş ve çıkışlar yaşamaya başladım eskiden böyle değildim eskiden morelim yerinde mutlu bir insandım...

Karar Dönemi

aynen öyle benide bu konuda çok eleştiriyorlar morelim çok bozuluyor hatta moreli bırak psikolojim bozuldu saçma sapan hareketler yapıyorum bazenleri kendi kendi sinirlenip gülüyorum duygusal olarak ani iniş ve çıkışlar yaşamaya başladım eskiden böyle değildim eskiden morelim yerinde mutlu bir insandım...
    eskiden öyle değildin peki ne olduda böyle oldun?

eskiden öyle değildin peki ne olduda böyle oldun?
    birçok işe girdim ve burda çok azarladılar beni hakaret ettiler şükran o yüzden onun korkusuyla karamsar ve korkak birine dönüştüm hata yaptığım zaman beni aşağılarlar bağrırlardı yada küçük görürlerdi bu yüzden bende bu büyük etki bıraktı o yüzden toparlanamıyorum bide birşeyden çok çabuk etkilenen bir insanım..

Karar Dönemi

birçok işe girdim ve burda çok azarladılar beni hakaret ettiler şükran o yüzden onun korkusuyla karamsar ve korkak birine dönüştüm hata yaptığım zaman beni aşağılarlar bağrırlardı yada küçük görürlerdi bu yüzden bende bu büyük etki bıraktı o yüzden toparlanamıyorum bide birşeyden çok çabuk etkilenen bir insanım..
    anladım peki destek alıyormusun?ya da işini değiştirmeyi daha rahat hissedeceğin bi yer düşünüyomusun?

Karar Dönemi

insanları idare etmek onlarla iletişime geçmek kolay değil çünkü senin olduğun gibi herkesin bir yapısı davranış mekanizması var. bu özgüven eksikliği ve kararsızlıktan değil bence tabiki etkendir ama öyle düşünüp kendini bırakman doğru değil.. bu işleri yapanlarda sizden farklı insanlar değil durumları iyi gözlemleyip resmiyeti ve samimiyeti dengeleştirip uygun yaklaşımlarla olayı aşmaya çalışmalısın. tabiki alışılmış durumlar var ve bu yapıyı kırmak kolay olmayacak en kolayı yeni ortamlara uyum sağlamak en zor olanı kalıplaşmış ortamda kendini değiştirerek kabul ettirmek.. tek yapılması gereken doğru yerde doğru sözcükleri seçebilmek yerine göre emrivaki yapabilmek..hayır diyebilmek..bence...

anladım peki destek alıyormusun?ya da işini değiştirmeyi daha rahat hissedeceğin bi yer düşünüyomusun?
    inan en rahat hissettiğim işyeri burası şükran onda bile hani müdürlerimin gözüne girdim ama bir türlü patronun gözüne giremiyorum bugün bir elemanı çıkardılar gene patron geldi bizim oda bunun ilişkisini kesin dedi adam beğenmediği gözüne iyi görünmeyen elemanı hemen gönderiyor

Sayfa 1/2 12 SonSon