3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: dissosiyatif bozukluk mu?

Standart dissosiyatif bozukluk mu?

arkadaşlar ben 19 yaşında genç bir erkeğim. Bundan yıllar önce 11-12 yaşlarında okulda ders sırasında ilk yabancılaşma+korku yaşadım ve o günden bu seneye kadar bi şekilde bastırdım sorun olarak görmedim sadece bende olan bişey sanıyodum ama bu sene farkettim ki daha önceki senelerde aldığım psikiyatr desteği (toplum içinde yemek yiyememe, takıntı vs..) bu rahatsızlıktan olduğunu keşfettim çünkü bu rahatsızlık bana içimde acı veriyor.Bu acıyı daha önceden bastırdığım için rüyalarımda yaşıyodum ama şimdi herşey açığa çıktı ve içimde hissediyorum o acıyı.Bu acı varoluş acısı gibi, varolma acısı veriyor. Sanki ben farklı hayat yaşıyorum insanlar başka hayat yaşıyo. Hayata istemeden gelmiş gibiyim.Sanki kendi hayatımı dışardan izliyo gibiyim.İçimden bi ses kötü kötü şeyler diyor ve bu sanki benim kendi düşüncemmiş gibi geliyor, çünkü bu yaşıma kadar (kendimi bildim bileli) bu rahatsızlığım var ve bu düşüncelerime göre yaşadım ve o kötü düşünceler de gelince ve yapmayınca algısal olarak yanlış yaşadım, hayat benim düşündüğüm gibi değilmiş gibi algılıyo beynim..yardımcı olurmusunuz?

Karar Dönemi

bi kere yalniz deylsin emin ol benim kizkardesimde seningibi sorunlari var okulda hic konusmuyo disarda yemek yemiyo hatta bazen disari bile cikmak istemiyo baskasinin yataginda yastiginda uyuyamiyo kendine ozel tabaklari catllari var ve biz artik kendii toparla bole yasiyomuyorsun deyince bagirip cagirmaya ben size bole yapiyomuyum diyo su ana kadarda hic bii care bulunamadi

Alıntı kumsalim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi kere yalniz deylsin emin ol benim kizkardesimde seningibi sorunlari var okulda hic konusmuyo disarda yemek yemiyo hatta bazen disari bile cikmak istemiyo baskasinin yataginda yastiginda uyuyamiyo kendine ozel tabaklari catllari var ve biz artik kendii toparla bole yasiyomuyorsun deyince bagirip cagirmaya ben size bole yapiyomuyum diyo su ana kadarda hic bii care bulunamadi
    dissosiyatif bozukluğa psikoterapi'nin faydalı olup tamamen düzelebileceğini öğrendim, yorumun için sağol, size önerim kardeşinize terapi aldırmanız.Bende terapi almayı düşünüyorum