2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: anksiyete,desosiyatif amnezi,lütfen aynı durumda olan arkadaşlar yardım

Karar Dönemi

Standart anksiyete,desosiyatif amnezi,lütfen aynı durumda olan arkadaşlar yardım

Merhaba arkadaşlar.Allah hepinize acil bol şifalar versin.
    Bugün ilk defa konu ile ilgili herhangibir forum varmı diye araştırmaya başladım ve ilk karşıma çıkan bu siteye hemen üye oldum.
    eşimin yaşamış olduğu hastalıktan dolayı bu foruma üye oldum.
    benzer durumdaki arkadaşlar,denedikleri çözüm yolları, başarılı olan veya olmayan tedaviler konusunda karşılıklı deneyimlerimizi paylaşmak istiyorum.
    yaklaşık bir sene kadar önce eşim yanımda kısa süreli bir baygınlık geçirince önce aldırış etmesekte ertesi gün aynı şekilde olan rahatsızlanmasından sonra özel bir hastanenin nöroloji bölümüne gittik.doktorumuz çekilen eeg den sonra epilepsi teşhisi koydu ve epix yazdı.fakat daha büyük bir şehirde bir prof.e görünmek istedik.doktor eeg sonuçlarına baktı ve beyin tomografisi ve mr çekimlerinden sonra yine aynı teşhis olarak epilepsi teşhisi ile evimize gönderdi.verilen ilaçları kullanmaya başlayan eşimin durumu her geçen gün daha kötüye gitmeye başladı ve yaklaşık 20 gün kadar sonra bulunduğumuz bölgedeki bir başka doktor a göründük.aynı teşhis ve farklı ilaçla evimize döndük.bu kez teqlator kullanmaya başladık.bu ilaç ilk 15 gün iyi gelse ve bayılmalar günde 3-4 seferden bikaç günde 1 sefere düşsede hastalık 15 günün sonunda daha şiddetli bayılmalarla tekrar hayatımızı zindan etmeye başladı.
    artık karar verdik ve istanbul da bu işin uzmanı en iyi doktor kimse ona gittik.doktor bizi dinledi ve sonuçlara baktı.ilk şoku bize yaşattı.siz epilepsi değilsiniz.bizim yaklaşık 2 aydır kullandığımız ilaçların daha kötü etkileri olduğunu söyleyerek yine istanbulda ki bir başka doktor u tavsiye ederek oraya gönderdi.gittiğimiz psikolog anksiyete bozukluğu teşhisi koydu ve yeni ilaçlarla evimizin yolunu tuttuk.ilk 15 gün hiçbir bayılma olmamasına rağmen tekrar başlayan bayılmalar çok daha şiddetli bir şekilde hayatımıza kaldığı yerden dahil oldu.
    Bir ay kullandıktan sonra istanbuldaki psikoloğumuzun yolunu tuttuk.ilaçları değiştirerek tedaviye devam edileceğini söyledi.yeni ilaçları aldık ve dönüş yolunda ki bayılmadan sonra daha sıkıntılı bir döneme girdik.çünkü eşim artık yakın ve uzak geçmişten bi çok şeyi hatırlamamaya başladı.unutkanlık ve bayılmalarla dolu geçen 10 günün ardından kayseri acıbadem hastanesine nöroloji bölümüne gittik.kameralı eeg ile bir gün hastanede yattıktan sonra herhangi bir epileptik bulguya raslanmadığını ve hastalığın psikolojik olduğu sonucunu aldık.şehrimize yakın olan kayseride tavsiye üzerine gittiğimiz psikoloğunda 5 ay süreli tedavisinden herhangi bir sonuç alamadık.artık öyle bir noktaya geldik ki eşim gün içerisin de çok ağır 7 farklı ilaç kullanır olmuştu. her gün ölü gibi etrafta dolaşıp, tepkisiz,çocuğunu bile sevmekte ilgilenmekte zorlanan bir hale gelmişti.bana söylemeden aldığı radikal bir kararla bir anda tüm ilaçları bırakmış ve o gün gerçekten son aylarda gördüğüm en iyi hali karşımda durmaktaydı.bikaç gün içinde çok daha iyi bir hale gelmiş olmasına rağmen hala bayılmalar günde bi kaç sefer olup bikaç gün hiç olmayarak, yani belli bir rutinde değil ama ne zaman ne kadar olacağı belli olmadan, fakat eskiye nazaran çok daha hafif biçimde devam etmekte.aslında bayılmalar günlük hayatımızın içinde eşimi ve beni çok etkilemese de hafıza kayıpları,yakın ve uzak geçmişten silinen parçalar bizi çok zorlamakta.

3 sene önce severek evlenen, ilk yılımızın sonunda dünya tatlısı, sağlıklı kızımızı kucağımıza alan, maddi sorunu olmayan, ailelelerimizin etrafımızda pır döndüğü, birbirimizi çok seven bir aileyiz.bu tabloya bu hastalık pek uymamakla birlikte insanın başına herşey gelebiliyormuş.göründüğümüz, bizi yakından tanıyan veya seanslar sonrasında çok çok iyi tanıyan doktorlarımızda bu hastalığın portresi ne uymadığımızdan bahsediyor.
    bizimle benzer durumda olanlar, tadavisi başarılı sonuç veren arkadaşlar veya hala bizim gibi doktor doktor gezen arkadaşlarla iletişime geçmek ve tecrübelerimizi, çözüm yollarımızı paylaşmak isteriz.
    Allah hepimize acil şifalar versin ve yardımcımız olsun.

özel mesaj attım size