8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kriz anında!

Standart Kriz anında!

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim, 4 senedir terapi alıyorum.
    Biliyorum ki benim gibi bazılarınız kriz anı yaşıyor.
    Ben öfkeleniyorum, çocuk gibi tepinmek istiyorum, kendime zarar vermek istiyorum, ağlıyorum, bağırıyorum, alkol alıyorum.
    Ama bazen de şunu deniyorum;
    Bende ne kriz yarattıysa, içimden onun kısaca muhakemesini yapıyorum.Bazen çok basit bir şey yüzünden kriz yaşadığımı anlıyorum.Konu genelde başkası tarafından onaylanmamak olduğu için, başkasının onayının benim için , kendime zarar verecek kadar değerli olmaması gerektiğini kendi kendime söyleyip duruyorum.
    Ama illa bişeyler kırıp dökmek zorunda hissedince , ellerime buz koyuyorum, eriyene kadar onları tutuyorum.
    Sizler neler yapıyorsunuz o durumda kendinizi kollamak için?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

kriz anım yoktur ama çok sinirlendiğim anda, bu durumu geçici oldunu düşündüren simgelere yönelirim. en faydali olanı ellerinizi masaya koyup ritimli nefes alıp dusuncenizi nefes alış verişinize vermeniz gerekiyor. bu durum insanın yapısına göre değişiklik gösterir elbet.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi aLoneaqLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    siyah, gök beyaz!

O an için ne kadar mümkün olur bilemem fakat yastık yumruklamak, sessiz çığlık atmak(sesi absorbe edecek birşeyin yardımıyla), birkaç defa derin nefes alıp bir süre tutmak, kese kağıdına solumak gibi bazı öneriler okumuştum öfke kontrolü için... Ancak bunları yapabilmek için o an mantıklı hareket edebilmek gerek ve mantıklı hareket edebilecek durumda olsa zaten öfke kontrolünde sıkıntı çekmez insan... Bana göre bunun önüne geçmek için en etkili çözüm spor yapmaktır. Düzenli spor yapmaya alışınca fiziksel rahatlamanın ötesinde mental olarak da daha kuvvetli ve zinde hissedersin. Çok öfkeliysen özellikle dövüş sporlarıyla uğraşabilirsin veya yoga, plates gibi rahatlatıcı sporlarla da uğraşabilirsin. Hiçbirine imkânın yoksa inancına göre ibadet veya dua etmen bile yardımcı olur. Alkol ise kafanı dağıtmaya yardımcı olsa da ters etki de yaratabilir. Kontrolünü daha fazla kaybedebilir, öfkeni güçlendirebilir... Şahsen spordan ve inancımdan uzaklaştıkça hırçınlaştığımı söyleyebilirim. İnsan farkı çok net hissedebiliyor Sağlıcakla...
    ¿?

"ki hükmümü kendim veriyorum.. Yakın beni sesim sorulara dönmeden. Küllerimin altında kalacak mutluluk sandığınız ne varsa.."

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı işteöylebirşey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim, 4 senedir terapi alıyorum.
    Biliyorum ki benim gibi bazılarınız kriz anı yaşıyor.
    Ben öfkeleniyorum, çocuk gibi tepinmek istiyorum, kendime zarar vermek istiyorum, ağlıyorum, bağırıyorum, alkol alıyorum.
    Ama bazen de şunu deniyorum;
    Bende ne kriz yarattıysa, içimden onun kısaca muhakemesini yapıyorum.Bazen çok basit bir şey yüzünden kriz yaşadığımı anlıyorum.Konu genelde başkası tarafından onaylanmamak olduğu için, başkasının onayının benim için , kendime zarar verecek kadar değerli olmaması gerektiğini kendi kendime söyleyip duruyorum.
    Ama illa bişeyler kırıp dökmek zorunda hissedince , ellerime buz koyuyorum, eriyene kadar onları tutuyorum.
    Sizler neler yapıyorsunuz o durumda kendinizi kollamak için?
    Bazen insanlar o kadar öfkelenirler ki sebebini bildikleri halde öfkelerine yenik düşerler ... halbuki hayatta hiçbir şey kendimize zarar verecek kadar önemli olmamalı ben bunu öğrendim ama bende uygulayamıyorum ....
    bende yedi yıldır terapi alıyorum işteöylebirşey ve doktorumun önerisiyle bir uygulama yapıyorum özelden yazarım mesaj atarsan bana .....
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Sinirlendiğim zaman yada kriz geçirdiğim zaman genellikle sinirimi arabadan çıkarırım arabayı hızlı ve bağırtırarak kullanırım artık sinirim ne zaman dinerse tabi bunu zaman zaman nadir yapmışımdır arabayı biner ve sinirim geçene kadar arabayı kullanırım sonrada eve dönerim ne bilim aslında çok tehlikeli bunun yüzüne 2 sefer kaza yaptım allah o kazalarda beni iyi korudu valla bu yüzden artık öyle sinirlendiğim zaman arabayı kullanmamaya özen gösteriyorum
    İyiyim Ben Hep Aynı Şeyler İşte...

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Bırak Gitsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinirlendiğim zaman yada kriz geçirdiğim zaman genellikle sinirimi arabadan çıkarırım arabayı hızlı ve bağırtırarak kullanırım artık sinirim ne zaman dinerse tabi bunu zaman zaman nadir yapmışımdır arabayı biner ve sinirim geçene kadar arabayı kullanırım sonrada eve dönerim ne bilim aslında çok tehlikeli bunun yüzüne 2 sefer kaza yaptım allah o kazalarda beni iyi korudu valla bu yüzden artık öyle sinirlendiğim zaman arabayı kullanmamaya özen gösteriyorum
    senin kaza yapıp yapmaman önemli değil de başkalarına birşey olmasın o hızla !!
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Alıntı beste Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin kaza yapıp yapmaman önemli değil de başkalarına birşey olmasın o hızla !!
    yok çok şükür başkalarına birşey olmadı bu zamana kadar başklarına birşey olacağına bana olsun..
    İyiyim Ben Hep Aynı Şeyler İşte...

Insan ofkesini sever mi?

Ben sever oldum iste, icimde tuttugum her seyi o ofke aninda dusunmeden soyleyebilmek beni cok rahatlatiyor. Mutlaka dogru bir sey degil yaptigim, farkindayim ama sanki bu kadarini da yapmasam catlayacagimi saniyorum.

Ha eger bu ofkeden gercekten kurtulmayi istiyorsam yuruyorum ben, ustelik ciplak ayak yuruyorum. Ayaklarimin topraga degmesi iyi geliyor ruhuma. Ofkem gecene kadar, yorulana kadar yuruyorum. Hem konusuyorum, hem dusunuyorum ama hep yuruyorum.

Sorunlar hallolmuyor ama en azindan ben biraz rahatlamis ve yorulmus oluyorum.