Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Umut günlügü

Bi kahraman vardi, adi Fredi miydi ne? Ahanda oyle iste hayat, sanki hep ayni kausun icinde gibi evek kahremenler hep degisiyor, hatta konular bazen farkli gibi geliyor ama nihayetinde kabus ayni kabus

Karar Dönemi alevvela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dönme dolab gibi dunya,hayata sıkıca sarilmak gerek.
    Ama korkuyorum, aniden herseyden vazgecmekten.
    Arkama bile bakmadan bırakıp gitmekten ,korkuyorum.
    Dem dem du deine Liebe schenksk,gibs du die Macht dich zu verletzen.
    Nur wer diese Macht nicht missbraucht,ist es wert geliebt zu werden.

O korkuyu iyi bilirim Alev, cok iyi bilirim. Bu aptal erkek egosu degil mi su koca dunyayi dar eden. Bizler de evlat sahibiyiz, aman dikkat edelim de ogullarimizi, bu egoistler gibi yetistirmeyelim.

Ben de yorgunum, anlamayana anlatmaya calismaktan yorgunum, ailemi, arkadaslarimi ozledim yorgunum, yalnizliktan yorgunum...

Hayatimda ilk defa bu kadar nefret doluyum, ilk defa birinin caninin yanmasini istiyorum. Tabiki ah etmiyorum, sadece simdiki sinirimle oyle dusunuyorum. Yoksa kimsenin cani yanmasin, kimse uzulmesin isterim.

Davul dengiyle calarmis ya, ne guzel bir lafmis meger. Tamda beni hayatimda anlamlandigi gunler bu gunler.

Karar Dönemi aLoneaqLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    siyah, gök beyaz!

Ne kadar süredir evlisiniz bilmiyorum ama katlanılması zor bir durum, sabır dilerim. Eşinize psikolojik destek almasını önerdiniz mi bu durumu düzeltebilmek için? Mutlaka bir sorunu var ve rahatsız olduğunu söylemiş zaten ama bu davranışlarının gerekçesi gastrit olamaz, bahane uyduruyor.. Kendine açıklamakta güçlük çektiği birtakım sorunları olmalı ki bunları sizinle paylaşmasını beklemeyin, çözüm üretmeye çalışmayın. Bana kalırsa kendisi ailesine olan sorumlulukları yerine getirmediği için yeterince kötü hissediyordur, siz bunu bir şekilde ona ima ettiğinizde öfkelenip daha derin çıkmaza giriyor. Anlattığınız yaşam tarzı sıradan tembel bir insan yaşantısı değil bariz psikolojik olarak yorgun, bitik, depresif birinin yaşamı.. Tabii ayrılık noktasına geldiyseniz eğer bundan sonrasıyla kendi başa çıkmak durumunda kalacak.. Belki bir ihtimal ailesinin dağılması eşinizde şok etkisi yaratabilir, "ben ne yaptım-yapıyorum?" gibi özeleştiride bulunarak kendini toparlayabilir. Eşiniz bana kalırsa gerçekten tabir ettiğiniz kuyuda ve ciddi yardıma ihtiyacı var. Umarım herşey yoluna girer, hakkınızda hayırlısı..
    ¿?

"ki hükmümü kendim veriyorum.. Yakın beni sesim sorulara dönmeden. Küllerimin altında kalacak mutluluk sandığınız ne varsa.."

Iyi miyim?

Degilim.

Mutsuzum...

Neden?

Bilmiyorum, su an hicbirseyi bilmiyorum, ne sebepler ne de sonuclar hakkinda hic bir fikrim yok. Dinlendigimi sandigim anlarda ne kadarda yoruluyormusum meger ben. Nasil bir yorgunluk, nasil bir umutsuzluktur bu.

Biliyorum gececek, su an beni dunyanin en boktan halindeymisim gibi hissettiren bu hal gececek. Hep gectigi gib gececek ve hayat yine normale donecek. Sabir, sadece biraz sabir.

Uyku, ne kiymetli seysin sen oyle. Lutfen gel, beni icine al. Huzurunla sar, sar ki kendime geleyim ha.

Karar Dönemi müzmin umutsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Aydın / TR /

Hiçbir zaman iyi ne bilemdim hep özendim.

Yeri geldi o özendiklerim gibi olmak istedim ama hiç olamadım.Ne günlerim geçti ağlamak , delirmek için kendimi zor tuttum.

Ama şimdi hala ufacık da olsa umut taneleri var hayal bahçemde. Büyümesi için su vermemi bekleyen daha toy umutlar.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12