Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Umut günlügü

Standart Umut günlügü

Yazmasam catlayacaktim...

Susup yasamak zor, anlatmadan, konusmadan, dertlesmeden, paylasmadan.

Yazmak istiyorum cunku unutkanim. Bu kayitlari ilerde okuyup bu gunlerimi hatirlamak...

Bir umut geldim ben bu memlekete, bir umut evlendim seninle, yanimda, yakinimda biri olsun, hayati paylasayim, yalniz olmayim diye.

Pisman miyim?

Asla...

Ama her seye ragmen de senden nefret ediyorum. Bazen aciyorum da sana aslinda, ama sonra dusunuyorum da, sen bana hic acimadin ki, o kadar bencilsinki beni duymuyorsun bile. Bir bucuk yili gecti, sen hala aynisin. Ha artik afrkeder mi? Hayir tabiki. Cunku bitti. Icimde sana karsi ufacik bir sevgi bile yok artik. Sen benim, ben de senin hayatindan cikacagiz.

O gunlerin hayali ile yasiyorum su an. Iki cocugum ve ben.

Benim hayatim uc kisilik, bu sen de biliyor ve soyluyorsun da zaten. E ben de inkar etmiyorum. Sen benim hayatimin icine girmeyi, dahil olmayi beceremedin. Lutfen bunun icin de beni suclamayi birak artik.

Her durumda kendini elestirmek yerine dönüp dönüp beni suclamandan biktim. Aslinda seni gormeye bile katlanamiyorum artik ama inan simdilik baska da carem olmadigindan idare etmeye calisiyorum.

Kendi evinde huzur bulamamak, kendi haneni sahiplenip, ait olamamak...

Ben de bunu yasiyorum iste. Eve giresim gelmiyor ki. Seno goresim, seninle konusasim yok. Enerjin o kadar dusukki, sanki bir kuyudasin ve beni de oraya cekiyormussun gibi hissediyorum. Oturup oyle kara kara dusunuyorsun, mutemadiyen uyuyorsun.

Uyumak neyi cozdu? Zaten bu iliski sen bu kadar pasifsin diye bu hale gelmedi mi? Yorgunlugunu bahane ettin hep, madem bu kadar yorgun bir adamsin neden hayatina bir kadin soktun. Zaten sen, televizyonun ve kanepen yeterince mutlu bir uclu degil miydiniz?

Sen evine gelen misafire katlanamadinki...

Bir hanenin kapisi kapanir mi, sofralara yalniz oturulur mu?

Ben anlayamiyorum, evden cikmadan, kimseye ihtiyac duymadan, dort duvarin arasinda nasil yasanir?

Otur bakalim, orada otur ve o aptal kutusunu seyret. Daha nereye kadar devam edeceksin boyle merak ediyorum. Arada TV izler arada da uyursun. Senin mukemmel yasam standardin bu degil mi? Sen devam et boyle davranmaya.

Ben bir gun bu evden ayrilacagim, kendi hayatimi kuracagim ve umut ediyorumki bir kac aydan daha fazla dayanmak zorunda kalmayim.

Sensiz bir evde kendimi oyle mutlu, huzurlu ve enerjik hissedecegim ki anlatamam.

Ve sen yalnizligin, televizyonun ve uykunla sonsuz mutlulugu yakala. Biliyorum ben ayrilmaya kalktigimda itiraz edeceksin, sorun cikaracaksin, beni suclayacaksin, bla, bla, bla...

Ama ben donup arkama bakmayacagim bile.

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mutluluğunuz için elinizden geleni yapın sizi mutsuz edenlere daha fazla şans vermeyin .... mutluluklar ...
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Merhaba Denizmavisi,

Cozum icin oncelikle sorunu anlamak gerekir, esim bu sorunu anlamamakta diretiyor. Iletisim cok onemli, maalesef eger ayni dili konusamiyor isek cozum de uretemiyoruz. Anlamak icin dinlemek lazim...

Evlendigime asla pisman degilim tabi, ama ayriligi ne kadar uzatirsam o kadar pisman olacagimi saniyorum. Maalesef bazen yapabilecek hic bir sey kalmiyor. Hayirlisi demekten baska.

Merhaba Beste,

Iyi dileklerin icin cok tesekkur ederim. Evet mutluluk cok onemli. Eger insanlar birbirinin mutlulugunu engelliyor ve huzurunu kaciriyor ise birlikte olmaya devam etmemeliler. Biraz zamana ihtiyacim var sadece ve biraz da sabira

Oohhhh tam istedigin bahanen de hazir artik tembellik yapmak icin. Hastasin cunku, gastritsin sen. Artik butun sorumluluklardan hepten azadesin. Ben su isi gucu yoluna koyayim diye kendimi parcalarken senin bahanen hasta olman. Bana destek olmazsin cunku miden agriyor, e tabi mide agriyincada kafa calismiyor degil mi.

Yine yalnizim, yine her zaman oldugu gibi bu sefer de bu sorunla kendi basima basetmek zorundayim. Cunku sen hastasin.

Yillardir bu gunu mu bekliyordun ne, hani hastaligin bir doktor tarafindan onaylansada sen de hesap vermeden tembellik yapsan.

Seninle yasamak 90 yasinda yasli, kaprisli, mizmiz bir kaynana ile yasamaya benziyor biliyor musun. Klasik gelin beyni yiyen kaynanalara benziyorsun. Hem mizmizsin hem de lafi sokup cekiliyorsun. Oysa bu tur tavirlar kadinlara ozgudur. Sen neden boyle yapiyorsun her seferinde uyarmama ragmen anlayamadim.

Ya bende var bi terslik ya da sende, ben bilemedim gitti.

Senden rica ediyorum git hayatimdan, cek git. Eger seninle yasamaya devam edersem ben delirecegim. Hayatimda hic kimseden nefret etmedim ve inan kimseye vicdansiz olmadim, ama sen beni zorla hic istemedigim bu duygulara yonlendiriyorsun.

Beni olmadigim seylerle itham etmeyi birak, kendine acindirmayi birakk, mizmizligi birak. Biliyorum ve kabul ediyorum artik senden bana koca olmaz ama bari az biraz saygi birak ya. Ne zemen bi sorun olsa beddua etmeyi birak, mizmizlanmayi birak. Birakki bari gozumde az biraz saygim kalsinda, kendimden nefret etmeyim.

Dunku vukuat neydi?

Hah hatırladım, ev kirası degil mi? 10 gun gecmiş aradan, para cekmecede duruyor, ben yatırdın biliyorum, sen evde aksama kadar yatıyorsun ve o kira yatmıyor. Ev ile bankanın arası 1 km var yok. Ben kızınca da "kendin yatırsaydın" diyorsun.

Kusura bakma, sen bu evde yasadıgın dürece bunlar senin görevin, bunları da bana yuklemene izin vermem. Pek bilirsin ya kullanıldım edebiyatını, asıl sen insanları kullanıyorsun.

Bu günün komikliği;

Aksama kadar toplantıda idik ve ben oructum, sabahın 6 sından beri ayaktayım, ben toplantı yaptım, sen kenarda bos bos oturdun. Yemek yedin, kahve sigara içtin. Iftar yakın diye eve gitmek istemedim ama yarım saati geckin vakit var. SEn ne yaptın? Oturup kendi yemegini yedin beni beklemeden.

Öküz desem kızıyorsun, muhtemelen sana öküz dediğim icin öküzler de kızıyordur bana

Karar Dönemi

))yapışık,aciz tipler bunlar,Annesi gibi davranmanı istiyor tamam onu yapalım,bu defa karıştırıyor sen neyisin haliyle annesi oluyorsun ve o kendine kadın aramaya başlıyor...yine yeni aynı maceralar....öyküler hep aynı mı ne kişileri mi farklı sadece)

Sayfa 1/2 12 SonSon