7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Tercihler..

Karar Dönemi

Standart Tercihler..

bu yıl üniversite sınavına girdim psikoloji bölümünü tercih etmeyi düşünüyorum fakat aklımda soru işaretleri var. Bu bölümü okuyan ya da okumuş kişilerden daha sağlıklı bir yardım alabileceğimi düşünüyorum. Derslerin çok ağır olduğunu, 4 yıllık eğitimin yeterli olmayacağını, yüksek lisans falan filan gerektiğini söylüyorlar. Sizce napmalıyım, yardııım ?

Banned

öncelikle hoşgeldin...

yüksek lisans falan neden gözünü korkutuyor? psikoloji bölümünü okumak istemek demek her türlü zorluğa evet demek değil mi ? okuyanlar nasıl okuyup başarabiliyosa sende yapabilrsin...kendini bulduğun bi meslekse ileride okumadığın için pişmanlık duyabilirsin... ayrıca kaç tane meslek kaldı yüksek lisanssız tezsiz ?

Karar Dönemi

Bence psikoloji bölümü tm deki bölümlerin en iyisidir .. pdr hukuk falan boş işler .. psikoloji bölümü süper bi bölüm .. hem iş sıkıntısı da yok .. yüksek maaşlarla işe başlıyosun direkt .. sanırım okul bittiğinde bi sene kurs alman gerekiyordu para ödeyerek

Karar Dönemi

haklısınz.. ikinci yılım geçen yıl pdr yazıp gittim fakat özel sebeplerden dolayı geri döndüm. ilgi duyduğum, istediğim sadece bu iki bölüm var. özel bir üniversite düşünüyorum işin maddi boyutu da önemli hiçbir mesleğin garantisi yok tabi..

protagonist
    Guest

PDR ile psikoloji ne kadar birbiri ile çakışan ve de sınırları çizilemeyen alanlar olsa da temelde bazı farklılıkları var ve de bu bir diğerinin boş iş olarak görülmesine neden değil. Kendi ilgilerin yeteneklerin kişilik özelliklerine göre eğer psikolojiyi uygun görüyorsan onu seçmelisin. ileride çalışırken mutlu olman senin için en önemlisi. ayrıca kendini mesleğinde geliştirmen adına yüksek lisans çok faydalı olacaktır. Ayrıca bir psikolog olarak özel yerini açmak istersen de. Psikoloji okuldaki derslerin yanında kendini daha çok insan ile iletişime geçerek, bol bol kitap okuyarak, ilgili filmler belgeseller izleyip, seminer ve kongrelere katılarak kendini geliştirmen gereken bir bölü. Bu nedenle okuldaki derslere bağlı kalmak bana kalırsa yeterli olmayacaktır. Başarılar dilerim..

Karar Dönemi

pdr yazıp geri döndüysen psikoloji de istemediğin bölüm olabilir ve yine evine dönme olasılıgın var. Çünkü derslerin mantıgı çok da farklı değil. sadece pdr de egitim dersleri ağırlıkta. asıl önemli derecede fark olan yüksek lisans programları. pdr hukuk boş işler diyen arkadaş bu iki bölümden de mezun olmuş galiba. kendinden çok emin konuşmuş. ama ancak bu bölümü okuyanlar bilebilir ne olup ne bittiğini.pdr nin alanı okulda kalmıyor, sağlık bakanlığından adliyelere kadar uzanıyor.gerçekten bu bölümlerde okumak istiyorsan forum sitelerinden ziyade adliyelere gidip pedagogla konuş, okula gidip psikolojik danışmanınla konuş.. daha gerçekci cevaplar alırsın .yolun açık olsun.tercih sonunda hangi bölüme karar kıldıgını bizlerle paylaşırsan seviniriz.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

kesinlikle pdr den geri döndünsen psikolojiyi iyi araştırma yapman gerek. aksi taktir de onda da hayal kırıkli yaşarsin.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?