Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: küçücük bir kızdım küçücük...

Karar Dönemi
    Yer
    izmir

aynen katılıyorum sana birde ceza vermiyorlarki dalga gecer gibi geri serbest bırakılıyorlar hergun haberlerde goruyorum bunlar dahada canınjı yakıyor ınsanın

Karar Dönemi

afedersin ayşenur ama kirli olduğunu falan düşünme ilk mesajında böyle yazmışsın yeni dikkatimi çekti. Senin ne bedenin ne de ruhun kirli.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

ayşenur hep diyorum ve hep de demeye devam edeceğim. Senin acını bilemeyiz ve telafisi belki yoktur, ama içini daha ferah tutmanın tek yolu bana göre güçlü olup, bir kişinin daha yaşamaması için elinden gelen her şeyi yapman gerek.Eğitimini tamamlayıp, bir yerlerde gönüllü görev yapabilirsin!
    Bir kişi daha senin yazılarını yazmasın birileri senin yaşadığın ruh halini çekmesin görmesin.Sen bunun için çabala ve uğraş.İyileşmeyeceğim değil, iyileşmek zorundayım demek zorundasın. İnançlımısın bilmiyorum ama bunu sana yaşatan insanın asla kendisi iyi olmayacak, ve cocuklarının da yaşayacağı korkusu yüzünden hiç içi rahat olmicak. hep oda korku yaşayacak.Çünkü kötü olduğu için bütün dünyayın kötü olduğunu bilecek ve hep savunma mekanizması çalışacak.Bir pikniğe bile gitse cocuğu kardeşini yanlız bırakmicak çünkü etraf kötü diyecek içi hiç rahat olmaz böyle insanaların. Yüreğini ferah tut kardeşim.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Bizzat dinlediğim öyle yaşanmışlıklar var ki; sizinki onların yanında size bile peri masalı gibi gelir.
    Yeryüzünde ölümden başka dönüşsüz yol yok... Yeter ki çıkış yolunuzu kendi ellerinizle tıkamayın...

Alıntı aysenurr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tedavi oluyorum ama gecmedikten sonra ne faydaa
    Ne tür bir "tedavi" bu ve ne tür bir "uzman" tarafından yürütülüyor...?

Şimdi lütfen kendinize bir iyilik yapın ve ağlanarak hiç bir yere ulaşılamıyacağını farkedin; hç olmazsa Louis Hay'in kitabını bulup onun hikayesini okuyun... Sonra da; işe yaramayan şu "tedavi"yi ve uygulayan "uzman"ı değiştirip, doğru çözümü sunacak bir profesyonele yönelin... Sonrası zaten kendiliğinden gelecek...

.............................
    Düşünce Gücüyle Tedavi kitabının yazarı Louise Hay, cinsel taciz, dayak, tecavüz vs kötü olaylar yaşayarak büyümüş amerikalı bir genç kızdan, ruhsal bir öğretmen yaratmış bir kişi.

Kendi ağzından kısaca hikayesi:

Eğer düşünce şeklimi değiştirmek istersem, yaşam biçimimi de değiştirebileceğimi ilk kez duyduğum zaman çok şaşırmıştım.

Sonra düşünce şeklimi değiştirme macerasına atıldım. Fikri kabul edip, "evet" dedikten sonra, iş bunu nasıl yapacağımı öğrenmeye kaldı. Birçok kitap okudum. Birçoklarınızın evinde olduğu gibi benim evim de ruhani ve kendine yardım kitaplarıyla dolup taşmaya başladı. Yıllarca kurslara devam ettim ve bu konuyla ilgili her şeyi keşfettim.

Çalışmalarım üç yıldır sürüyordu ve kilisede öğretmenlik yapmaya başlamıştım. Felsefe dersleri veriyordum ama öğrencilerimin bocalamalarının nedenlerini merak ediyordum. Sorunlarına neden böylesine gömüldüklerini anlamıyordum. Onlara verdiğim güzel öğütlerden yararlanıp neden iyileşmiyorlardı? Ancak, onlara sadece doğruları anlattığımı ama bu doğruları yaşamadığımı farkettim.

Bir gün hiç beklenmedik bir anda, doktorlar vajen kanserine yakalandığımı açıkladılar.

Artık kendimden kaçıp saklanamayacağımı yeterince öğrenmiştim. Duygularımızı bastırıp içimize gömünce, onlar bedenimizin bir köşesine yerleşiyorlardı. Ve yaşadığımız sürece duygularımızı bastırıp içimize atınca, bir süre sonra bedenimizin bir köşesinden dışarı fırlıyorlardı.

Çirkin olayları arkamda bıraktığımı sanıyordum ama aslında onları içime gömmüştüm. Metafizik yolunda ilerlemeye başlayınca, duygularımın üstüne ince spiritüel bir örtü çekmiş ve çöplüğün çoğunu içimde saklamıştım. Kelimenin tam anlamıyla etrafıma bir duvar örüp, kendi duygularımla yüzleşmemiştim.

içimdeki çocuğu yakından tanıyıp onunla çalışmam gerekiyordu. O çocuk hala acı çekiyordu ve yardıma gereksinimi vardı.

Hemen hevesle kendimi iyileştirmeye koyuldum. Kendimi tamamiyle iyileşmeye adamıştım. Altı ay süreyle, aşağı yukarı yirmi dört saat çalıştım. Önce beslenme temizliğine giriştim. Olumlu sözler söyledim. Gözlerimin önünde olumlu sahneler canlandırdım. Her gün aynanın karşısına geçip çalıştım. "Seni seviyorum, gerçekten seviyorum," demek çok zordu. Gözyaşları içinde derin derin nefesler alarak bu sözleri yineledim. Bu sözleri söyledikten sonra, sanki Kuantum bir sıçrama yaptığımı hissettim.

insanların içlerinde biriktirdikleri öfkeyi boşaltabilmelerinde gerçekten uzmanlaşan iyi bir psikoterapiste gittim. Çığlıklar atarak, yastıkları yumuruklayarak uzun saatler geçirdim. Harikaydı. Kendimi çok iyi hissettim. Çünkü hayatımda böyle şeyler yapmama asla izin verilmemişti.

Hangi metodun yararı dokunduğunu bilmiyorum; belki hepsinin biraz yararı dokunmuştur. Fakat en önemlisi çalışmalarıma inatla ara vermedim. Sabah gözümü açar açmaz çalışmaya başlıyordum. Gece yatarken bütün gün hiç ara vermeden çalıştığım için kendime teşekkür ediyordum. Her gün yeni yeni bilgiler öğrenmeyi ve büyümeyi içtenlikle istiyordum. Artık değişmeye ve kendimi kötü bir insan olarak görmemeye kararlıydım.

Ayrıca hoşgörü ve bağışlama konusunda da çalışmalar yapıyordum. Ebeveynlerimi bağışladıkça kendimi de bağışlamak isteği doğdu. Kendimizi bağışlamak da çok önemlidir. Ebeveynimizin bizi hırpaladıkları gibi, çoğumuz içimizdeki çocuğu hırpalamayı sürdürürüz... Ve onu taciz etmeye devam ederiz. Bu çok acı bir şey.

Zamanla güvenim arttı ve kendime iyi bakabileceğime inandım. Ruhani gelişmem beklenmedik harikalar yarattı.

iç düzeyde huzura kavuşup kendimizle barışınca, hayat çok daha zevkli oluyor.

Bu deneyimden ben kişisel olarak ne öğrendim? Eğer düşüncelerimi ve beni geçmişteki yaşamıma bağlayan alışkanlıklarımı gerçekten değiştirmek istiyorsam, yaşamımı değiştirecek güce sahip olduğumu fakettim. Eğer içtenlikle çalışırsak, aklımızda, bedenimizde ve yaşantımızda inanılmaz değişiklikler yapabileceğimizi öğrendim.

Ben bu işe yirmi küsür yıl önce başladığım zaman, bugün yaptıklarımla yüz binlerce insana yardım edip ümit vereceğimi bilmiyordum.
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi

bu yazidiklarini okuyunca seni en ii anlaya bilecek kisi benimdir herhal anladigim kadariyla o kisiyi bi daha gormemissin ama ben hergun goruyorum hergun konusmak zorunda kaliyorum hergun daha kotu oluyorum bazen nefes alamiyorum bu kisi benim ablam beni bu hayatta herkesten koruyacak kisi bana bunlari yapti ve bunlrin acisini ben cekiyorum hergun olmeyi dusunuyorum ama vazgeciyorum hergun daha cok korkuyorum ya yarin vazgecemezsem diye.

Karar Dönemi

Alıntı kumsalim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yazidiklarini okuyunca seni en ii anlaya bilecek kisi benimdir herhal anladigim kadariyla o kisiyi bi daha gormemissin ama ben hergun goruyorum hergun konusmak zorunda kaliyorum hergun daha kotu oluyorum bazen nefes alamiyorum bu kisi benim ablam beni bu hayatta herkesten koruyacak kisi bana bunlari yapti ve bunlrin acisini ben cekiyorum hergun olmeyi dusunuyorum ama vazgeciyorum hergun daha cok korkuyorum ya yarin vazgecemezsem diye.
    ablan mı nasıl yani?

Karar Dönemi

Alıntı şükranm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ablan mı nasıl yani?
    insana zor geliyo ama oyle ben ne yaptimda allah bana bu cezayi verdi bilmiyorum v hala onunla beraber yasiyorum .

Karar Dönemi

Aslında hayat kirli dünya kirli temiz olan sensin Ayşenur.. Senin hiç bir kabahatin yok . Sen sadece kendine inan ve güven.. Hayata hiç olmadığı kadar sıkı sıkıya bağlan. Merak etme Allah büyüktür . Haysiyetsiz , şerefsiz insanlar mutlaka belalarını bulurlar.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12