5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: sosyal fobi ve anksiyete bozukluğum var

Karar Dönemi

Unhappy sosyal fobi ve anksiyete bozukluğum var

Merhaba arkadaşlar

1)Yeni tanışdığım - önceden tanıdığım fark etmiyor insanlarla iletişim kurarken acaba bunun benden istediği birşey mi var? Buna güvenebilirmiyim vb. diyorum içimden, yolda giderken insanların yüzlerine bakamıyorum, ya yanlış anlarlarsa ya benimle konuşmaya kalkarlarsa ya selam verirlerse diye, tanıdığım biriylede karşılaşmak istemiyorum anlayacağınız sokakta rahat rahat yürüyemiyorum aynı durumlar olabiliyor ben bunu pek sorun etmiyorum ama bu yüzden çevremde gerçek arkadaşım diyeceğim kimse yok hatta arkadaşım diyeceğim de yok. Birde kimse beni işi düşmesse dinlemiyor - dinlemek istemiyor gibi geliyor.

2)Birkaç ay öncesine kadar ibadetlerini gereğince yapan biriydim ama son zamanlarda iyice ipin ucunu salıverdim. Çünkü 1 yıldır devam eden rahatsızlığım var, ben bu durumdan iyice sıkıldığım için abdest alıp namaz kılasım gelmiyor bi abdest almam 15 dakika, bir vakit namazını kılmam yarım saat - 45 dakika sürüyor.

Bu durumlar varken bu sene birde üniversite sınavı çıktı ygs ye az çalışmıştım pek iyi bi puan alamadım lys ye ise hiç çalışmadım desem yeridir.
    Çünkü çalışsam-kazansam ne yapacam bu halimle her gün okula gidip gelecem ve belki de namaz kılmayı tamamen bırakacağım diye düşündüm hem nerede kalacam bu halimle diyede düşündüm ve çalışmadım pişman değilim.

Üniversiteyi eledik tamam ama bu sene üniversiteye gitmessem bir yerde çalışmam lazım, babamla senenin başında öyle konuşmuştuk durum böyle işte arkadaşlar ne yapayım ne edeyim sizce yardımlarını bekliyorum.

Karar Dönemi

konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Konuyu ilgili bölüme taşıyabilirsiniz

Karar Dönemi

Alıntı Pinarey93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bununla iligli profesyonel destek almayı düşündünmü?
    düşündüm haftaya bugüne doktordan randevu aldım

namaz kılamam korkusuyla mı üniversiteye gitmediniz?

Karar Dönemi

Alıntı yaşayanölü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    namaz kılamam korkusuyla mı üniversiteye gitmediniz?
    diğer sebeb daha baskın ama tabi o korku da var. Üniversiteye gitmedim değil üniversiteye gitmemeyi düşünüyorum .
    Konu mustafac tarafından (17-06-2013 Saat 09:48 PM ) değiştirilmiştir.