Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Naçizane diyet günlüğüm

Karar Dönemi Didostick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Naçizane diyet günlüğüm

Merhaba.
    Kendimi bildim bileli irican kıvamındaydım. Ama en son şişkoluk sınırına ulaştığımı görünce diyete başladım. Kah diyeti dondurma, çikolatayla bozarak
    kah bilinçsizce birkaç gün yetersiz beslenerek diyetimi devam ettirdim. Ve 2 yıl içinde 119 kilodan 93 kiloya düştüm. Forumdaki Sonsuzluk ve protagonist arkadaşların da beni şevklendirmesiyle bu başlığı açmaya karar verdim.
    İnsanın diyet yaparken çektiği en büyük zorluk motivasyonu yüksekte tutucak bir şey bulmakta zorlanması. Burada sizlerle paylaşarak bu sorunumu da aşmayı düşünüyorum.

Ben genelde canı sıkılınca yemeğe saldıranlardanım. Kimisi canı sıkılınca hiç yemek yemez ama bu bende hep ters tepmiştir. En ufak bir sinir anında
    dondurmaya, tatlıya, böreğe çöreğe saldırırım. Ve bütün emeklerimin kısa zamanda elimden uçtuğunu görürüm. (o nasıl bir deyimse)
    Hedefim hiçbir zaman Brad Pitt'in dövüş klübündeki hali değil ya da Cüneyt Arkın'ın Dünyayı kurtaran adamdaki fiziği. Sadece merdiven çıkarken tıkanmamak, bir yerden bir yere giderken kan ter içinde kalmadan yaşamımı sürdürmek istiyorum. Bu başlıkta bana her türlü eleştiri, öneri de bulunabilirsiniz. Yarından itibaren başlamaya karar verdim.

Karar Dönemi SonsuzLuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende hayatimda kılolarimdan çok çektim . basladigim diyetlerin bircogunu bıraktım tekrar basladım . bircogunda çok iyi kilo veridm ama daha sonra moralim bozukken depresyona girdigim zamanlarda sınav zamanlarinda kat ve kat geri almaya basladım ama bugün irtibariyle kararlıyım moralım bozuk olsada olmasada bu diyetimi bozmaya basladım. kılo verdikce özgüven duygun ve neseli olmaya baslıyorsun . .. )

Diyette çevre faktörü de çok önemli.
    Mesela evimiz cadde üstünde. Hemen karşısında börekçi, dönerci ve dondurmacı var.
    Her akşam işten ya da okuldan geldikten sonra üçüne de uğrar mutlak bir şeyler yerdim.
    Börekçi ve dönerci kapandı sadece dondurmacı kaldı. O da kapanırsa amacıma daha kolay ulaşıcam.
    En büyük sorunum sevdiklerimi kıramamak. Haftasonu pikniğe gittik. Orada mangalın başına oturdum.
    İster istemez sucuk, köfte hepsinden aşırı yedim. İstemediğimi söylediğim zaman teyzem ve ananem trip yaptılar bana.
    Yüzlerini ekşittiler.
    Aileniz yanınızda değilse işiniz çok zor

Kesinlikle ben bir cok diyetimi arkadaslarım yüzünden veda ettim.Benim diyetimde bütün aile destek veriyor. bu sefer basaricam inaniyorum birde dershaneye gittigim için benim yemek yeme düzenim bozuluyor cünkü 6 saatlik bir derse giriyoruz ve yiyecegim hersey abur cubur oluyor atıstırmalık oluyor onlarda kiloyla geri geliyor ))

protagonist
    Guest

merhaba ben de kilolarımla dertliyim. iyi ki açmışsın konuyu dido
    aslında çevrem kilomun normal olduğunu söylese de ben kendim için ideal görmüyorum ve memnun değilim. Bunun için genelde akşam saatlerinde bir şeyler yememeye çalışıyorum. Ayrıca abur cubur da yememeye çalışıyorum. Yemeği kısmak kolay da şu abur cuburu kısmak zor biraz. Ama arkadaş kurbanı oluyorum. Onlar yerken canım çekiyor ve malesef bozuyorum. Bu yüzden arkadaş faktörü de çok önemli. Diyetteyken yanınızda yine diyet yapan biri olmalı

Ben de stresliyken daha çok yemek yeme davranışı sergiliyorum. Özellikle sınavlara çalışırken çalışma masamda yiyecek bulundurmadan olmuyor. Bir yandan yiyip bir yandan çalışıyorum. Bir de üzgünken elim hep yiyeceklere gidiyor malesef.

Duyduğuma göre sakız çiğnemek sindirimi kolaylaştırıyormuş bu ara bol bol çiğniyorum

Diyet yapıp da egzersiz yapmadan olmaz. Evde emektar bir koşu bandım var. Daha hiç bozulduğunu, teklediğini görmedim. Sigarayı bıraktığım zamanlar 9 hızında koşabiliyorum 5 - 6 dakika
    ama uzmanlar çok kilolu insanların koşmaya başlamasını uygun görmüyorlar.
    Gerçekten de öyle. Hemen belim ağrımaya, diz kapaklarım beni taşımamaya başlıyor. Sigara içtiğimden dolayı da nefes nefese kalıyorum. Kalbimize zarar vermek istemeyiz. O yüzden internette şişmanlar için özel yapılan bir egzersiz programı var.

bu videodaki çalışma programı ünlü zayıflama televizyon şovu ''The Biggest Loser''dan alınmış Oradaki uzmanlar program yapmışlar
    Youtube'dan beleş olarak izleyebiliyorum.
    Bu programın sevdiğim yanı arka plandaki kilolu insanları görebileceğiniz üzere tam bize göre. Ne fazla zorluyor ne de bizi bunaltıyor.
    Ben öğle yemeğinden sonra yapıyorum bu programı.
    Videonun içinde 3 tane program var.
    25 dakikalık birini yapıyorum sonra bir tane de dumbelllarla ağırlıklarla yapılan var
    o da vücudumuzun direnç kazanması için kilo verirken sarkmaları engellemek amacıyla yapılmış.
    videonun 1 saat olduğunu görüp ürkmeyin içinde 3 çeşit program var.
    1 programı ypatıktan sonra ardından dumbellerle yapılan yapıyorum iyi geliyor. güçlendiğini hissediyor insan.

şınav hareketleri biraz zor özellikle arka kol kısmı zayıf olan arkadaşlar
    fazla yüklenmesinler zamanla alışırsınız ben şınav hareketlerini bazen sınırlı sayıda yapıyorum. çünkü kollarım ağırlığımdan dolayı
    beni taşımayabiliyor bazen

Video ingilizce ama zaten hareketlerin nasıl yapılacağını gösterdiği için ve fazla konuşmaya gerek olmadığı için
    anlayabileceğimiz bir şekilde.
    eğer anlamakta zorlanan arkadaşlar varsa takıldıkları yerleri sorarlarsa ben yardımcı olabilirim. Biraz ingilizce bilgim var.

Buraya yazmayali Çok oldu ozamanda bir rejime baslamistim ve onun üstüne vazgecmelerim oldu Ama şuanki rejim iyi gidiyor. yaza kadar böyle giderse iyi sonuçlar alcam . bunun için motivasyonumu düşürcek herseyden uzak durmaya calışıyorum ve diyeti bir zorumluluk olarak degilde bir saglıkli beslenmek olarak görmeye çalışıyorum tatli krizlerim olsada haftanın bir günü sütlü tatli olarak gecistiriyorum

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

ah kilolar ahh ne olacak u halimiz bende yarin bir diyete baslayacagim.yaklasik bir senedir diyet uzerinde bilgi ediniyorum.kitabini aldim okudum kisa surede fazla kilo verdiren bi diyet ve uzun sureli.diyet sonrasi sizden istenen bazi seyler var omur boyu yulaf kepegi tuketmek gibi.baslamak icin hazirimda diyet sonrasi uyulmasi gerekenler konsunda biraz tedirginim.hepimize kolay gelsin
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar kilo sorunu oldumu ilk akla gelen diyet yapmak ,oysa diyet yapmadan da kilo vermenin basit yolları var .Bunu uzmanlar sık sık soyluyor ama ne yazıkki pek rağbet gormuyor .

Uzun yıllardır bunu uygulayan biri olarak size de bu tavsiyeye uyun derim .Mesela hemen hemen 1.5 ay içinde 3.5- 4 kilo verdim .

Canınız ne isterseniz yiyip için,asla kendinizi kısıtlamayın .Sabah kavhaltı ,öğleyin biraz bir şeyler yiyorum .Akşam da yemeğimi yiyip ,gece meyve ve biraz çerez -bir kaç dilim bitter çukulata yiyorum .

Dedigim gibi canım ne isterse yiyorum .

Ancak bunun tek can alıcı noktası şu .Akşam yemeğinde tek porsiyon yemeniz veya porsiyonları çok çok azaltmanız .Birde mumkun olduğunca tam buğday ekmeği yerseniz hem daha çok doyduğunuzu hissedicek ,hem de daha az ekmek yemiş olacaksınız .

İlk başlarda nasıl doyacağım endişesi yaşayabilirsiniz ,ama zamanla beyniniz bu yeni duruma alışacak ve bir kaç hafta içinde mideniz kuçuldugu için artık istesenizde fazla yemeyeceksiniz .

Eger bir de yuruyuş veya basit egsersizler verirseniz ,vücudunuzdaki fazla yağlarında yavaş yavaş eridiğine şahit olacaksınız .

Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Çıraklık Dönemi

gelin hep beraber vücut geliştirelim

Sayfa 1/2 12 SonSon