2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Durumum..

Karar Dönemi Sasha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Durumum..

Merhaba arkadaslar.Yurt dışında ailemde uzakta okuyorum.Bu sene ilk senem oldugu için bi yurtta kalıyorum.Hayatım tepetaklak gibi bişe açıkçası.Belli bir düzenim yok.Kaçta yattığım belli değil kaçta kalktığım belli değil.Böyle olunca gün çok kısa geliyor bana.Yapmak istediklerimi yapamıyorum,istediklerimi geçtim zorunda oldugum şeyleri bile yapamıyorum.Ders calısamıyorum,denize zor gidiyorum,spora zor gidiyorum (tabi bu söylediklerim yapabilirsem şansıma) hatta yemek saatlerim bile dengesiz.Bazen günde bir öğün yiyorum onuda gece 12-1 de.Bunun nedeni içki değil yanlıs anlasılmasınn yani geceden kalma olmuyorum.Ama yinede sallıyorum 3 te yatıyorum dersim olmazsa (bazen olsa bile aman bosver diyorum) 11-12 ye kadar uyuyorum.Diğer türlü sabah ders gidiyorum geldikten sonra yatıyorum gün mahvoluyor.Böyle olunca derslerimde düştü.Yani ne istediklerimi yapabiliyorum nede zorunda olduklarımı.Kısaca hayatım bir kargaşa içinde sanki gün bana 24 saat değilde 14 saatmiş gibi geliyor.Farkındayım suç bende ama artık değişmem lazım.Dün 11 de yattım bugun saat 8 de kalktım ama yinede kaç saat geçti hibişe yapmadım.Artık bunlardan kurtulmak istiyorum.Aklıma bişey geldiği zaman yapmak istiyorum ertelememek istiyorum.Hayatımı bir düzene sokmak istiyorum hem eğitimim için demde kendim için.Çünkü böyle yaşarsam 4 senelik okulu 10 senede anca bitiririm,sosyal hayatım olmaz.Akademiyen biriyle görüştüm geçen gün bana ajanda tavsiyesinde bulundu ajanda tut herseyi not al ufak şeyleri bile böylece unutmazsın,kısa bi süre sonrada zaten alısırsın ajandaya gerek kalmaz dedi.Siz ne önerirsiniz bana?Zamanımı iyi kullanıp hayatımı bir düzene sokmam lazım artık.Daha yaşım 20 iken bunu yapamazsam 25-30 olunca hiç yapamam.

protagonist
    Guest

yazıyı okumaya başlayınca benim de aklımdan ilk ajanda tutma konusunu önermek aklıma geldi ama o önerilmiş zaten. Ajanda kullanmanın ben de çok faydasını görüyorum onu mutlaka denemelisin. Ayrıca zaman kontrolü çok önemli. Yani istediklerini istemediklerinden, yapmaktan hoşlandıklarını hoşlanmadıklarından, acelesi olmayanları acil olarak yapılması gerekenlerden önce yapıyor olmak da bu sorunları doğurabiliyor. Bu nedenle kendine bir liste oluşturmanı önerebilirim. Bu listeye öncelik sırasına göre yapman gerekenleri yazmalısın. Daha sonra oluşturacağın ikinci listeye ise yapmak istediklerin şeyleri yazmalısın. Bunları önem ve aciliyet açısından sınıflandırarak bir düzenlemeye gidebilirsin hayatında. Hatta yapman gerekenleri somut olarak görmen dahi seni onları gerçekleştirmeye yönelik harekete geçirebilir.