Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: uzun boyum hayatimi cehenneme döndurdu

Karar Dönemi

Standart uzun boyum hayatimi cehenneme döndurdu

Arkadaslar.. nerden baslayacagimi dusunuyorum. öncelikle ben yurtdisinda, avrupada dogdum ve hayatimi orda surdurmekteyim. Bu nedeniyle turkcem cok guclu degil, ama meseleyi sizlere aktarmaya calisacagim. belki size sacma gelebilir ama gercekten buyuk sorun yasiyorum. iyilesmem lazim baska bisey dusunemem. 23 yasinda bir erkegim ve asiri derecede dismorfik bozuklulugum var. uzun boyumdan dolayi (195 cm civari) buyuk rahatsizlik yasiyorum ve hic bir zaman kendim gibi olamamisim. Rahatsizlik kucuklukten beri olusmustur, ozamanlar da cogularindan uzundum ve bunun icin tuhaf hissederdim kendimi. 17-18 yaslarinda falan boyumla ilgili negatif hisler iyice buyumeye basladi ve sosyal hayatimda zorluklar cekmeye basladim. Hic kendime guvenmiyordum ve asla rahat bir sekilde baskalarin karsisinda duramiyordum. Bugun 23 yasimdayim ve hala kendi vucudumda hapis oldugumu hissediyorum. Problem inanilmaz sacma boyutlara geldi, ve her dakika boyumu dusunuyorum. Normal hayat yasamak elde degil. Okadar cok yapmak istedigim sey var ama yapamiyorum. Aslinda cok yakisikli birisiyim ama kesfedemiyorum, kendimi fazla buyuk hissediyorum. 15 yasindayken kiz arkadasim vardi ama ondan sonra bugune kadar hic bir kizla cikamadim, imkansiz cunku depresyondayim ve net dusunemiyorum. Vucudumda hapis kalmisim. Artik psikojik yardima ihtiyacim oldugunu ögrendim ve bu yaz doktorlarla görusucem, bakalim bakis acimi degistirebilecekler mi. Ondan evvel hic biriyle anlatamadim derdimi, icime kapildim hep. Kime anlatsam sacmaliyorsun derler, ancak doktor anlar hasta oldugumu. Cok zor cunku yillarca devam eden bir zulum ve boyumla ilgili negatif hisler iyice beynime dizilmis bir halde. 23 yasindayim ama adam olamiyorum, bir ara cok kötuyken dusunun bacaklarimi kisaltma ihtimali bile ariyordum. Universiteyi kenara bile koydum, iki yil okudum ama psikojik hastaligima ragmen okula hic konsantre olamadim. Ben icimdeki seytani en kisa zamanda muhakkak yenmem lazim, böyle devam edemem cunku, yoksa sonu cok kötu olacak. Iyilesmek istiyorum, okulumu bitirmek istiyorum ve sonra turkiye de askerligimi yapmak istiyorum. Bir insan olmak istiyorum ama icimde gercekten beni asagliyan aci cektiren bir seytan var. Cok pasiflestiriyor beni, gidip bulasiklari yikamak bile zor geliyor, gerisini siz dusunun. Bazi gunler biraz iyilesiyorum neseleniyorum ama bir sure sonra yine boyumdan dolayi buyuk depresyona giriyorum. Neyse cok uzun yazdim afedersiniz, burda kesiyorum. Lutfen dusunduklerinizi paylasin, yanliz "uzun boylu olmak guzel", "turkiyede kizlar uzun boylulara bayiliyor" gibi laflar yazmayin rica ediyorum. Uzun boylu olmak guzel dir biliyorum, ama dedigim gibi psikolojik hastaligim var ve duygularimi hic kontrol edemiyorum. Yani ben bedenimde kendimi özgur hissedemessem, insanlarin karsisinda dik duramazsam, ne yapabilirim ki? hic birsey. cocuklugumda baslayan bir rahatsizlik hayatimi mahfetti, olacak gibi degil.

simdiden tesekkurler, okudugunuz icin sagolun.
    Konu kaptan10 tarafından (06-06-2013 Saat 08:53 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi Symphonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

tamamnı okumadım yarıda bırakırım kısacası fiziksel özelliklere bu kadar kafa takma kaldı ki uzun boy kızlar için önemli bir unsurdur.
    No matter gay, straight, or bi,
    Lesbian, transgendered life,
    I'm on the right track baby,
    I was born to survive.

Kaptan sonic youth diye bir grup var solisti 198 boyunda senden daha da uzun

bak bakalım adam onu dert ediyor mu adam dünyanın bana göre en güzel ve en farklı müziğini yapıyor.Önemli olan o boyu sevebilmek.
    Benden sana bir tavsiye dik durmaya çalış.Uzun boyda dik durunca acaip güzel görünüyor.nerden biliyorsun diye soracak olursan aramızda birkaç santim var dostum.ben de dik duruyorum ve dışarıda epey bakışla karşılaşıyorum.Üstelik yakışıklıymışssın da daha ne olsun.Dik dur.Bu senin boyunu sevdiğini gösterir.dışarıyada öyle yansıtır.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aramıza hoş geldin ,geçmiş olsun .

Bence gereksiz yere kendini uzmuşsun bunca sene ,senin gibi boyu uzun veya kısa diye hayatı kendine zindan eden bir yığın genç var .

Tum bu acılar niye ,boyun uzun olduysa ne var bunda .Belki yaşadığın yerdekilerin boyu seninkinden biraz daha kısa olduğundan uzun boylu biri olarak görebilirsin kendini ,ama bence hiç öyle biri değilsin .

Benim boyuma gore topu topu 15- 20 cm.lik bir farkkı bunun lafı dahi olmaz ,başlığı görünce konuyu okumadan once boyunun 2.10 -2.25 civarında olduğunu tahmin ettim ama yazının gerisini okuyunca inan hayal kırıklığına uğradım .

Çünkü çevremde tanıdığım bir kaç genç arkadaşın boyları sana gore oldukça uzun ve hayatlarındanda çok memnunlar ,boylarını asla sorun etmiyorlar .

Dr.a gitmek istemekle çok iyi ediyorsun psikolojik yönden sana çok yararlı olucaktır .Sık sık aramıza katılır duygularını paylaşırsan elimizden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırız .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

1.95 erkek için makul sayılabilecek boydur. Yorgana göre ayağını uzatırsın olur biter. Ben de 1.70 i kısa diye kendime dert ediyorum. Ama uç örnekler değiliz. Erkekler için 1.65-2.0 arası boy aralığı iyidir. 1.75-1.85 arası olsa çok iyiydi ama olmayınca olmuyor.
    Kabullenmelisin bir şekilde. Bacaklarını kısaltmak filan düşünürsen bu bozukluk daha da güçlenir yüz bulur.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi melian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kesinlikle uzun değilsin hatta bakış açısına göre kısa bile sayılırsın
    may the force be with you

Banned

basketbolcu olsaydın kısa oyuncu olurdun.

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoş geldin ,geçmiş olsun .

Bence gereksiz yere kendini uzmuşsun bunca sene ,senin gibi boyu uzun veya kısa diye hayatı kendine zindan eden bir yığın genç var .

Tum bu acılar niye ,boyun uzun olduysa ne var bunda .Belki yaşadığın yerdekilerin boyu seninkinden biraz daha kısa olduğundan uzun boylu biri olarak görebilirsin kendini ,ama bence hiç öyle biri değilsin .

Benim boyuma gore topu topu 15- 20 cm.lik bir farkkı bunun lafı dahi olmaz ,başlığı görünce konuyu okumadan once boyunun 2.10 -2.25 civarında olduğunu tahmin ettim ama yazının gerisini okuyunca inan hayal kırıklığına uğradım .

Çünkü çevremde tanıdığım bir kaç genç arkadaşın boyları sana gore oldukça uzun ve hayatlarındanda çok memnunlar ,boylarını asla sorun etmiyorlar .

Dr.a gitmek istemekle çok iyi ediyorsun psikolojik yönden sana çok yararlı olucaktır .Sık sık aramıza katılır duygularını paylaşırsan elimizden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırız .
    Tesekkur ederim. Maalesef öyle bir toplumda yasiyoruz ki, bize kucuklukten beri görunum idealler kuruyor. Ayrintilar beni hep cok etkiledi ve erkenden beri uzun boylu oldugum icin kendimi anormal hissetmisim. Aslinda dogru söyluyorsun, 2 metreden fazla olmadikca böyle sorun cikmamasi lazim, ama neyapalim. 2-3 hafta sonra doktora gidecegim, insallah yararli olur ama birisi beni nasil iyilestirebilir daha anlam veremiyorum. Uzun yillardir bu negatif dusunceler kafamda. Neyse görecegiz.. Cok sagol!

Karar Dönemi

Alıntı yanpiriperihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaptan sonic youth diye bir grup var solisti 198 boyunda senden daha da uzun

bak bakalım adam onu dert ediyor mu adam dünyanın bana göre en güzel ve en farklı müziğini yapıyor.Önemli olan o boyu sevebilmek.
    Benden sana bir tavsiye dik durmaya çalış.Uzun boyda dik durunca acaip güzel görünüyor.nerden biliyorsun diye soracak olursan aramızda birkaç santim var dostum.ben de dik duruyorum ve dışarıda epey bakışla karşılaşıyorum.Üstelik yakışıklıymışssın da daha ne olsun.Dik dur.Bu senin boyunu sevdiğini gösterir.dışarıyada öyle yansıtır.
    Sagol, guzel bir karsilastirma. Evet, mumkun oldugu kadar dik durmaya calisiyorum, yoksa hic guzel olmaz zaten. Bide boyumla ilgili psikolojik baskiyi atabilsem..

Karar Dönemi

Herkese eyvallah, pozitif cevaplariniz gunluk olsa da beni etkiledi ve disari daha neseli ciktim. ilginc..

Sayfa 1/2 12 SonSon