Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: hiç gecmeyecek bir ACI

Karar Dönemi

Standart hiç gecmeyecek bir ACI

" acı içini kavuran o çok ağır hiç geçmeyen acı. bir parçanı bölersin o parçan hep 6 yaşında kalır. hiç büyümez büyüyemez. ne yaşadığını anlayamadığı ama kötü birşeylerin olduğu dairede ümitsiz,çaresiz suçlu gibi yalnız minik minik bakarak 6 yaşında kapatır bu kapıyı. kimseler açamaz bu kapıyı. büyüyemezken büyürsün acı ile. ama hayata devam edemezsin. korkarsın, erkeklere güvenemezsin . nedenini anlayamadan düşersen kalkamayacağından korkarsın. bunun için güçlü görünmeye çalışırsın, hiç düşmemek için çabalarsın. kimseye gerçekten yaklaşamazsın .annen baban asosyal sanır seni ama kimse bilmez sen kendini korumaya çalışıyorsundur.nedensiz bazen ayakları kesip atasın gelir. anlam veremezsin önce ama sonra o içindeki bölünmüş 6 yaşındaki minik kız çocuğunu hatırlarsın . eğer ayaklarım dışarı çıkmasaydı bana dokunamazdı çığlığı gelir aklına. o kadar küçük çaresiz düşünür ama kurtulamaz kendi ayağını koparır yine kendi canını acıtırsın. geriye gidip 6 yaşındaki o kız çocuğunu o lanet olası daireden çıkarmak istersin ama cesaret edemezsin . korkarsın ezilmekten, suçlanmaktan, inanılmamaktan, ailenin seni küçümsemesinden korkarsın. O kız hep 6 yaşında mutsuz yanlız çaresizzzzz..."

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

sen sadece 6 yaşındaki kendini hapis kılmıyorsun. gelecek bütün 6 yıllarınının hepsini hapis kılıyorsun.insan hapis kalan yanını onarmak için uğraşır çabalar sen diğer yıllları hapse tıkmak için uğraşıyorsun.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

yapamıyorrrumm yapamıyorum çabaladıgım yerde tekrardan yere düşüyorum hiç birşey düzelmiyor

Yer
    istanbul

Alıntı ayse nur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapamıyorrrumm yapamıyorum çabaladıgım yerde tekrardan yere düşüyorum hiç birşey düzelmiyor
    Şöyle bakalım o halde ayşenur, birincisi eskiden denekten bile korkan biriydin değil mi? nasıl terapiye gideceğim diyen biriydin.Ama gitti geldin belki faydası olmadı ama bir adım attın farkındamısın?
    daha sonra bunu forumda anlatarak açarak onu kadavra yapıyorsun didikliyorsun.Acının en derinini hissedip onu parça parça edip onu çözümlemeye çalışıyorsun buda büyük bir adım.Çözüme yakınsın ama halen sorunda seninle. sen sadece çözüme bakma şuan çözüme yaklaştığın adımlarını gör, izle. yaşadıklarının izleri belki silinmeyecek ama zaman gelecek ki acılarının faydası da olabilir.Çünkü insan eli ateşe değip yanarsa ve onu unutursa tekrar elini ateşe sokaibir.Sen tecrübe ettin ve şuan daha hayata tutunacak meteryallere sahipsin.hatta bazılarının da hayata tutunmaısnda bile rol alabilirsin.Bu iyilik bu sevgi bu potansiyel sende mevcut.
    Konu yorum tarafından (28-05-2013 Saat 04:15 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

biliyorum hersey bende bitiyor 17 yasımda hayatımı kendim zehir ediyorum ama bir sihirli değnek olsa sadecde ve sadece unutsam böyle hergun biraz daha oluyorum yasamak istemiyorum hersey agır geliyor en ufak darbede yıkılıyorum

Yer
    istanbul

Alıntı ayse nur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biliyorum hersey bende bitiyor 17 yasımda hayatımı kendim zehir ediyorum ama bir sihirli değnek olsa sadecde ve sadece unutsam böyle hergun biraz daha oluyorum yasamak istemiyorum hersey agır geliyor en ufak darbede yıkılıyorum
    Bunu biliyoruz ama bilmemiz bişeyi değiştirmiyor.Zaten bu kadar büyük travma yaşamanın altında insan olman yatıyor.Coğu insan böle bir durumu belki de normale vurup hayalarını yaşarlar.Ama sen öyle yapamıyorsun çünkü yaşanmış kötü bir durum var. ve senin grurunu incitiyor.Sende kendi içindeki iyiliği ve iyiolma çabasını izle hak ediyorsun artık iyi olmaya. yıllarını bununla geçiremessin.Keşke yaşanmasaydı ve keşke sihirli değnek olsaydı ama yok. Yoksa madem sen o sihirli değneği bulmak için uğraşacaksın ve kendini yememek içn neler yapabilirim üstünde düşünecek ve uğraşacaksın.Ve asla bıkmadan bunu yapacaksın.

Karar Dönemi

söylediğiniz sözler çok güzel umut verici tesekkür ediyorum. bilmiyorum su an bir adım daha attım bir hastanede yatılı tedavi görücem ne kadar iyi gelir bilemiyorum umarım iyi bir şekilde dönerim.

Karar Dönemi kontes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba Ayşe Nur. Zor şeyler yaşamışsın gerçekten de. Ama atlatmak, hayata bağlanmak için elinden geleni yapıyorsun,bu da hepimize büyük bir örnek. Umarım kendini çok daha iyi hissedersin bu kararlarından sonra, umarım hepimiz senin kadar güçlü olabiliriz. İhtiyacın olduğunda burdayız, kafamızı şişirene kadar konuşmandan büyük zevk alırız,unutma
    Yaşıtız,belki de 2 yıl sonra dertlerimizden arınmış olarak üniversite hayatına atılmış oluruz, ne dersin

Karar Dönemi

kontes tekl dileğim üniversite zaten bu sene böylesine gecti sınava bir seneden az kaldı onun için çabalıyorum kazananmak bu şehirden uzaklaşmak için umarım istediğimiz yerlere gideriz

Yer
    istanbul

ayşenur ıstanbul da olsan ziyaretine gelirdik. bizi kabul eder miydin bilmiyorum ama. belki doktorun bir yer açardi. bu ara benim de psikolojim bozuk. yatma ihtiyacım var diyecek kadar.

Sayfa 1/2 12 SonSon