Sayfa 4/8 İlkİlk 12345678 SonSon
78 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Bipolardan sevgili olur mu?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı Painkiller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili olunur olunmasına,evlenilir de ama dilinden anlamak lazım.Mesela ben bir şeye kızdığımda karşı taraf ''sende şöyle yapıyorsun'' dediğinde daha çok kızıyorum yada beni sakinleştirmeye çalıştığında.Özür dilerse veya hatasını kabul ederse uzatmıyorum,hemen normale dönüyorum.
    Ama bu bipo ya özgü bişey değil ki, bu her insanda var.Ve savunma makanizmanı doğal olarak çalıştırıyorsun. Özür dilendiği an savunma mekanizmasını devre dışı bırakıyoruz.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi Painkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Somewhere in the universe

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama bu bipo ya özgü bişey değil ki, bu her insanda var.Ve savunma makanizmanı doğal olarak çalıştırıyorsun. Özür dilendiği an savunma mekanizmasını devre dışı bırakıyoruz.
    Bilmiyorum ki zaten ben kendi adıma konuştum;diğerlerini bilemiyorum,çünkü hiç gözlemleyebileceğim başka bir bipolar tanıdığım yok.Belki diğerlerinde de benzer olabilir diye kendimden örnek verdim.Anlatmak istediğim şey bipolar kişiyi iyi tanımak ve hastalığı da bir o kadar çok iyi bilmek.Tabii ki olmayınca olmuyor bazen;ama çok mutlu olanlar da var.
    Be yourself no matter what they say
    To break down my boundaries again,i want to become totally manic as i were before

Yer
    istanbul

Yani diğer insanlar da mevcut şahsen ben bipolar değilim ama benimde sinirime basınca bende cok kötü laflar sarfediyorum ama 5 dk sonra diniyorum ve yanlış olduğumu görüp,özür diliyorum.Bu insanın doğasında var. Ama tabi elimden geldiğince sinirli zamanda kendime hakim olmak mantığımı kaybetmemek.

Yer
    istanbul

Bipolarda çabuk karar değiştirme de var mı? Bir yere geliyorsun daha sonra ufak bişey oluyor karar değiştirm varmıdır.Mesela 1 ay hazırlanıyorsun bi baloya sorna ufak bişey oluyor kararın gelmeme oluyor böle bir durum vr mı?

Ben birine öle hakaret ettim.Yani aklıma geldikçe, bir gün biriyle görüşecektik.Hazırlandık falan, ben onu bekledim.Neyse diyor gelicem yola çıktım gittim oraya daha sonra ben bekledim gelmedi.Dedi çıkıcam birazdan çıkıyorum.Ve halen telefonda evdekilerin sesleri geliyor çıkmamış.Neyse ben 3 saat bekledim gelmedi.Daha sonra ben aradım nie gelmedin ya gelemedim fikrim değişti istesiz kaldım vs. dedi.İyi peki dedim bende bunun öcünü alırım dedim.20 gün aradan geçti.bir yere davetliyiz.Ailesi de oaraya gelecekti. Beni de davet etti birlkte gidelim falan. bende olur dedim gelirim falan. beni de bayaa anlatmş arkdaşım gelecek falan merak ediyorlar aileside beni. neyse bu gitmiş oraya beklemiş beni beklemişş ben başka bir yere gittim bilerek tabi. Amacım öc almak değildi ama cok zoruma gitmişti oda anlasın die yapmıştım.Sen gel o soğukta sinir krizi geçirme.Yağmurun altıda sinriinden beni beklemiş.ağlamış, snra üstüne de alkol.Gece yarısı gidip, sahilde oturmuş tek başına.Aradı beni nie gelmedin falan senin yüzünden böle böle oldum. Bende lafı söyledim bende seni beklemiştim hatırladın mı dedim.Aradan zaman geçti bana anlatmaz mı ben bipolarım kararlarım böle değşiyor bu bir hastalık falan ama sen bana acımadın mı o gün beni öyle yüz üstü bıraktın. Ne kadar utandım kriz geçirdim.sonra ona çaktırmadım ama cok üzülmüştüm ona.YAni hastalığını bilmiyordum böyle yapmazdım yoksa. işte kötü bir anı kaldı bende.

Yer

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bipolarda çabuk karar değiştirme de var mı? Bir yere geliyorsun daha sonra ufak bişey oluyor karar değiştirm varmıdır.Mesela 1 ay hazırlanıyorsun bi baloya sorna ufak bişey oluyor kararın gelmeme oluyor böle bir durum vr mı?

Ben birine öle hakaret ettim.Yani aklıma geldikçe, bir gün biriyle görüşecektik.Hazırlandık falan, ben onu bekledim.Neyse diyor gelicem yola çıktım gittim oraya daha sonra ben bekledim gelmedi.Dedi çıkıcam birazdan çıkıyorum.Ve halen telefonda evdekilerin sesleri geliyor çıkmamış.Neyse ben 3 saat bekledim gelmedi.Daha sonra ben aradım nie gelmedin ya gelemedim fikrim değişti istesiz kaldım vs. dedi.İyi peki dedim bende bunun öcünü alırım dedim.20 gün aradan geçti.bir yere davetliyiz.Ailesi de oaraya gelecekti. Beni de davet etti birlkte gidelim falan. bende olur dedim gelirim falan. beni de bayaa anlatmş arkdaşım gelecek falan merak ediyorlar aileside beni. neyse bu gitmiş oraya beklemiş beni beklemişş ben başka bir yere gittim bilerek tabi. Amacım öc almak değildi ama cok zoruma gitmişti oda anlasın die yapmıştım.Sen gel o soğukta sinir krizi geçirme.Yağmurun altıda sinriinden beni beklemiş.ağlamış, snra üstüne de alkol.Gece yarısı gidip, sahilde oturmuş tek başına.Aradı beni nie gelmedin falan senin yüzünden böle böle oldum. Bende lafı söyledim bende seni beklemiştim hatırladın mı dedim.Aradan zaman geçti bana anlatmaz mı ben bipolarım kararlarım böle değşiyor bu bir hastalık falan ama sen bana acımadın mı o gün beni öyle yüz üstü bıraktın. Ne kadar utandım kriz geçirdim.sonra ona çaktırmadım ama cok üzülmüştüm ona.YAni hastalığını bilmiyordum böyle yapmazdım yoksa. işte kötü bir anı kaldı bende.
    Benimde duygularım değiştiği için yani o an ki ruh halim,daha önce verdiğim sözleri ve kararları yapmadığım yada o şekilde gitmediğim çok oluyor.Bazen söz verdiğim zaman eğlenceliymiş gibi geliyor;eğlenirim,çok güzel olur diyorum.Ama buluşma gününe gelince canım istemediği zamanlar oluyor.Özellikle iptal ediyorum bu tarz buluşma ve görüşmeleri.Duygularım düşüncelerime yansıyor;düşüncelerim hal,tavır ve hareketlerime.O nedenle belli olmuyor işte.
    To break down my boundaries again,i want to become totally manic as i were before

Yer

Bipolar bir arkadaşınız varsa ona iyi davranmaya çalışın çünkü bipolar olmayan bir insanın yaşadığı duyguları(üzüntü,keder) kat kat daha fazla yaşar.Senin için söylemiyorum yorum.Sen zaten bilmiyomuşsun,konu açıldı diye söylüyorum.

Yer
    istanbul

Alıntı Painkiller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bipolar bir arkadaşınız varsa ona iyi davranmaya çalışın çünkü bipolar olmayan bir insanın yaşadığı duyguları(üzüntü,keder) kat kat daha fazla yaşar.Senin için söylemiyorum yorum.Sen zaten bilmiyomuşsun,konu açıldı diye söylüyorum.
    yok ben daha sorna özür diledim de aslında bilmediğimi falan ama yaşadığını yaşamıştı.

Yer

Karar değiştirme şöyle de oluyor.Mesela ben kızdığımda,aklıma geleni ağzımdan çıkardıktan sonra kısa zamanda pişman oluyorum.Bazen öyle bir durum oluyor ki telefonu kapatıyorum aradan 5 dakika geçmeden pişman oluyorum.Af dilemeye başlıyorum.Bazen de 1 gün sonra.Ama neredeyse her zaman pişmanlık yaşıyorum,bu hareketlerden sonra.

Karar Dönemi melian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bırak gitsin. dönerse, senindir. dönmezse, zaten senin olmamıştır. :O evet iğrenç
    may the force be with you

Yer

Gidene defalarca yalvarsak da,kalmayacağı varsa illaki gider.Onu hayatıma alarak ben yarattım,düşünce bazında aklımdan silebilirsem,ben yok edeceğim.

Sayfa 4/8 İlkİlk 12345678 SonSon