7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: bende mi

Karar Dönemi

Standart bende mi

asdasdasas
    Konu mtsertkaya tarafından (28-11-2020 Saat 09:48 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

yaşınız kaç
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Aile içinde bağırma anlaşamamazlık var mı? bu yaşlarda bunları yaşaman normal daha ileriki zamanlarda bu sorun artarsa o zaman üstünde ciddi şekilde durursun.ama bu şekilde kendine takıntı yapamktan başka bişey elde etmezsin gibi görüyorum.Tabi sen gene ailene durumu açıp psikolog desteği alabilirsen iyi olur.Bir görünmüş olursun ama bu yaşta bunları yaşaman normal.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi Didostick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hiç kimse önceden hareketleri belli olmayan dengesiz insanlarla yakınlık kurmak istemez
    çünkü bir nevi güvensizlik oluşur bence bir uzmana görünmez gerekiyor.

Karar Dönemi

davranısları sürekli değişen, çocukça hareketler yapan biriyle sen de arkadaslık kurmak istemessin aslında baktıgında.. ama yaşın itibariyle ergenlik döneminin etkileri çok büyüktür bu durumda.. o yüzden çok büyütülecek , evham yapılacak bi şey olduğunu sanmıyorum anlattıkların. şuan bi kimlik bulma çabasındasın.. yalnız kalma korkusu, ne iyi ne kötü, arkadas cevresi, davranıs kontrolu, dıslanma korkusu.. vs bunlar ergenlik döneminin en normal durum ve davranısları. arkadaslarını da gözlediğinde farkedersin az da olsa benzer davranıslar sergilediğinizi.. benim önerim ; yine de bir psikologa danışmandan yana.. eger biraz daha davranıslarına hakim olmayı denersen belki buna da gerek kalmaz kardesim. okulunda da başarılar

Karar Dönemi

pdr peki ben neden davranışları değişken ve çocukça hareketler yapan biriyle olmak istiyorum inatla,ergen değilim üstelik acaba ben de bağımlı kişilik miyim?konu sahibinden özür dileyerek sormadan edemediğimi belirtmek istedim...

Karar Dönemi

pdr'ye sonuna kadar katılıyorym.mtsertkaya öğretmenim ve öğrencilerim senin yaş grubunda,sorduğumda hepsi senin söylediklerine benzer cümleler kuruyor.Ergenlik dönemi zaten bir karmaşa dönemi söylediklerin genelgeçer durumlar gibi geldi bana.Kendini ifade edebilmek her zaman kolay bir iş değildir,özellikle sizin yaşlarda çünkü zaten anlaşılmadığınızı düşünüyorsunuz.Bunun dışında okumak-yazmak konusunda yeteri çaba göstermiyor olabilirsin.Bu da kendini ifade etmeni engeller,öfkelenirsin doğal olarak ve sinir atakları yaşarsın.Doğal olarak insanlar senden uzaklaşabilir.Sen bunu farkettiğinde özgüvenin azalır,ilgi istersin ve dikkat çekmek için farklı hareketler yapmaya başlarsın çocukça davranmak gibi.Bu şekilde değerlendirmeler yaparak iyi çıkarımlar yapabilirsin,yani kendinde sorun aramak yerine davranışlarının sebebini sorgula ve onları sırasıyla düzeltmeye çalış.Ki sen bir ergensin ve bu süreç bitene kadar birazcık garip davranma hakkına da sahipsin))kimseyi çok üzmeden tabi ki