3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: kıskançlık

Karar Dönemi

Standart kıskançlık

erkek arkadaşımla 3. yılı bitiriyoruz ama benim hala aşamadığım bir kıskançlık problemim var. aslında kıskançlık demek de doğru gelmiyor bunun adına çünkü ona güveniyorum yanlış bir şey yapmayacağını biliyorum ama uzak şehirlerde yaşıyoruz ve çok az görüşebiliyoruz birlikte bir şeyler yapma imkanımız olmuyor ve böyle olduğunda onun bensiz bir şeyle yapmasına dayanamıyorum. mesela farklı bir yere gittiğinde bile kötü hissediyorum, yanında olamadığım için üzülüyorum öğrencileriyle pikniğe gideceklermiş bunda bile içimde engel olamadığım bir huzursuzluk oluyor bir şey olsa da gitmese keşke diyorum ona yansıtmamaya çalışıyorum ama çoğu zaman yansıtıyorum ve bu aramızda sorun oluyor.. yalnız aşamıyorum bunları paylaşmak istedim benzer şeyler yaşayanlar ya da fikir verebilecek olanlar varsa diye. mesela yarın pikniğe gidecek ben gitme tabiki demem ama gidince de dayanamayıp ya çok soru soruyorum ya ters bir laf ediyorum mutlaka bi huzursuzluk oluyor buna dur demek istiyorum hiç olmazsa yarın bunu başarabilsem...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eger çiftler arasında yeterli güven yoksa ne yazıkki bu tarz duşunceler insanın içini yer bitirir .Mademki ona güveniyorsunuz onu biraz rahat bırakın ,yoksa bu aşırı ilgi zamanla onu boğacaktır işte o zaman da esas sorunlar tartışmalar ortaya çıkacaktır .

Sonunda da gereksiz yere belkide mutsuz olucak ,ayrılığın eşiğine geliceksiniz .Arkadaşınıza biraz özgürlük tanıyın ,öğrencileriyle pikniğe gitmesi kadar doğal bir şey olamaz .Ögrencileri veya arkadaşlarıyla gitmesinde hiçbir sakınca yok ,tabiki o da sizinle bir arada olmayı sizinle aynı şeyleri yapmayı çok istiyordur ama bu imkansız olduğu surece de yapabilecek hiç bir şey yok .

Eger kendinize güvenemiyorsanız bir uzmandan destek alın derim ,çünkü kafanızdaki sorunları halletmedikçe ileride daha buyuk sorunların çıkacağı muhakkak .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi melian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıskançlığın doğasında olası bir rakibin tehdidi vardır. bahsettiğin durumda öyle bir rakip göremedim. yani hissettiğin kıskançlık olmayabilir.
    may the force be with you