5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sebepsiz Korku

Karar Dönemi

Standart Sebepsiz Korku

Foruma yeni üye oldum. Konuyu hangi bölüme açacağımı bilemedim.
    Başlangıç notu: Eşim kanser hastası ve durumu kötü. 1 yıldır tedavi görüyor. Zaman zaman tedavi için hastaneye gidip geliyoruz.

Benim sorunum sebepsiz ve anlamsız korku:

"3 mart pazar gecesiydi. Gece 1 gibi baş ağrısı ile yattım. Ağrı kesici içmek aklıma gelmemiş. Neyse sabaha kadar yatakta döndüm durdum. Uyur uyanık yani. Baş ağrısı hiç geçmedi.
    Sabah 4 te herhalde uyuyamayacağım bari traş olayım dedim ve kalktım. Rüya falan gördüysem de hatırlamıyorum. Traş olurken el aynasında kendi gözlerime baktığımda acayip korktum.
    Kendi gözlerim bana acayip bakıyordu. Korkarak ikinci defa göz ucuyla baktım kendi gözlerime ve ödüm koptu. Sonra üçüncü bakıştan sonra bir daha bakamadım. Tüylerim diken diken oldu.
    Evde holde yürürken karanlıktan acayip tırstım. PC başına oturup araştırmaya başladım. Korkulu rüya falan internette ararken ekşi sözlük te bir şey çıktı.
    Tıkladığımda az daha altıma yapacaktım. Sayfanın arka planındaki resimdeki kadının gözleri. Sonra başka sayfalardaki insan resimlerinin gözlerine bakamadım. Acayip korkutucu geliyor. Şu anda bile."

"5 mart. Az önce kabus görerek uyandım. Saat sabah 4. Şu anda her şeyden korkuyor bir durumdayım. Seslerden, gözlerden, gölgeden, karanlıktan korkuyorum.
    Az önce bir internet sayfasında gördüğüm bir kadının gözlerinden korktum. Yerimden kalkıp tuvalete gitmeye korkuyorum. seslere karşı hassasım. Bir çıtırtı olacak mı diye korkuyorum.
    İşin garip tarafı bir önceki gece de aynı saatte aynı durumda uyandım. Fakat o zaman anlam verememiştim. Çünkü rüya gördüğümü hatırlamıyorum.
    Fakat şu anda kabusla uyandım ve her ayrıntısını hatırlıyorum. Üstelik uyandığımdan beri 15 dakika olduğu halde korku hali artarak devam ediyor.
    Sigarayı bırakalı 30 gün oldu. Günde 1-2 tane içtiğim oluyor. Bugün 1 tane içtim mesela. (İlaç kullanmıyorum)
    Daha önce böyle bir sorunum asla olmadı. Aslına bakarsanız durum bana çok komik geliyor. Sebepsiz korku çok anlamsız. Bunun nedeni kimyasal olmalı. Bir ilaç, yan etki falan gibi. Ama uzun süredir ilaç kullanmadım. Değişik bir şey yemedim.
    Ben sigaradaki bir maddenin yoksunluğuna bağlıyorum.
    Şu anda acayip tırsık durumdayım. Yağmur damlasının sesi bile korkutuyor beni.
    Yaşım 40. Hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. 2 gündür ne oluyor bana?"

16 mayıs. Saat gece 24. Eşim ve 2 çocuğum yattı. Sebepsiz korku hali hafif bir şekilde devam ediyor ve zaman zaman tekrar alevleniyor. Şu anda aynı korku psikolojisine girdim. Sebep gözler. Facebook'ta bir kedi resmi gördüm gözleri beni korkuttu. Kediye baktıkça gözleri gerçek gibi geliyor. Hatta dikkatli baktıkça kedi ve gözleri 3 boyutlu hale geçiyor. Gerçekmiş gibi gelmeye başlıyor. Ayrıca çok hassasım. En ufak tıkırtıda ödüm kopuyor. İnternetteki insan ve hayvan resimlerinin gözleri beni korkutuyor. Aynı şekilde diğer resimlerde (ne resmi olduğu önemli değil) sanki korkutucu bir şeyler görecekmişim gibi hissediyorum. Açtığım her internet sayfasına korkacak bir şey var mı diye önce göz ucuyla bakıyorum.

Gündüz koşuşturma içinde bunlar aklıma gelmiyor. Hatta işyerinde ve dışarda böyle şeyler hiç hissetmiyorum. Sanırım akşam yalnız kalınca oluyor. Bir de internette insan ve hayvan fotoğtafı gördüğümde de yukarıda anlattığım gece deneyimleri aklıma geliyor.

3 marttaki geceden önce kesinlikle benzer bir problemim yoktu. Sorunum nedir? Bu konu ile ilgili doktora gitmek de çok zor geliyor. Sanırım gitmem.

Karar Dönemi

Bir haftadır tek kelime yazan olmamış. 80 kişi okumuş. Benden başka giren yok sanırım bu siteye

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sigarayı bırakmanız , eşinizin rahatsızlığı ve işlerinizin yoğunluğu sizi bayağı bir etkilemiş olsa gerek , anksiyete ye benzettim anlattıklarınızı yinede bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederim geçmiş olsun ...
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

dreamer8
    Guest

Cevap yazardım ama sen yoksun ki artık, küsmüşsün gelmez olmuşsun. Eşiniz hayatta mı bilmiyorum ama çok geçmiş olsun...Bizler aslında korkularımızın sonuçlarından, korkularımızdan korkuyoruz. "Hasta olacağım, delireceğim, işten atılacağım, halime gülecekler" korkusu bizi yok eden. Korkularının sonuçlarını düşünmeyeceksin, seni hasta eden bu esas. Korkularınızdan korkmayın, salın, ipin ucunu bırakın azcık.

Banned

bakmayın insan hayvan resimlerine. yalnız kalmayın.