9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Lütfen yardım edin

Karar Dönemi

Standart Lütfen yardım edin

20 yaşında bir erkeğim okb tanısı ben 10-12 yaşlarında iken konulmuştu çeşitli haplar kullandım düzelmeye yakın bıraktım salak gibi yapıyordu beni 15 yaşında tekrar gittim psikoterapiste yine haplar verdi yine bıraktım 17 yaşında yine haplar aldım yine bıraktım o bitkin halimi gören ailemide üzmek istemedim yaşım 20 üni öğrencisiyim acaip ruhum bunalıyor ailemden uzak yaşıyorum mükemmeliyetçiyim,acaip duygusalım,çeşitli tiklerim var yapmadıgım bi şeyi yapmış gibi hissediyorum(örnegin arabayla yaya yanından geçerken çarptımmı acaba,birine zarar verirmiyim),herkesi hoş tutmak için elimden geleni yapıyorum hayır diyemiyorum,karar mekanizmam yok karar veremiyorum,en ufak bir şeyi günlerce aylarca düşünüyorum,ocagı kapattımmı diye cok gün yatagımdan kalktım,çok yanlış kararlar verdim ceremesini çekiyorum fakat bu beni mahvediyor ailemde benden bıktı hep sorunum onlara göre anlıyorum fakat onlar beni hep hoş tutuyorlar fakat ben gerçekten istem dışı yapıyorum elimde değil.Senede 1 ay mutluysam 11 ay mutsuzum.Güçlü bir yapım var intiharı düşündüm fakat yapmadım artık hayattan gram zevk almıyorum ideallerim yok boşa yaşıyorum alkolü fazlaca kullanıyorum derslerim kötü sağlıklı düşünemiyorum yaşamak anlamsızlaştı yerimde duramıyorum darlanıyorum terliyorum çoğu zaman.

Tekrar profesyonel destek alıcam fakat çok yogun okul tempom var nasıl yapabilirim okulu dondurup biraz rahat etmek istiyorum çünkü okula giderken anti depresanlar beni mahveder korkusu var ne yapabilirim bu durumdan kurtulmak için?

Vede benim gibi bu sorunu yaşayan insanlarla paylaşımda bulunmak isterim sizleri dinlemek beni rahatlatır çünki ancak birbirimizi anlayabiliriz

Karar Dönemi
    Yer
    Baku

Merhaba,anliyorum seni.Ben burda manevi destek için bulunuyorum.Konuşmak istersen hep konusha bilirim nette seninle.Destek ola bilirim,elimden geldiği kadariyla. Öncelikle sana soylemek istiyorum ki,her sey inasanin kendisine bagli.Kendi kendni bu sorundan cikarmalisin.Hiç bir doktor sana kendinden iyi bir doktor olamaz. Senin ailende cocuklugunda bir sorun falan yasandimi belki bununla alakali?

Karar Dönemi

dostum bazı takıntılarımız aynı.aynı sıkıntıları yaşıyoruz.özelden yazabilirsin.

Karar Dönemi

Alıntı hardlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 yaşında bir erkeğim okb tanısı ben 10-12 yaşlarında iken konulmuştu çeşitli haplar kullandım düzelmeye yakın bıraktım salak gibi yapıyordu beni 15 yaşında tekrar gittim psikoterapiste yine haplar verdi yine bıraktım 17 yaşında yine haplar aldım yine bıraktım o bitkin halimi gören ailemide üzmek istemedim yaşım 20 üni öğrencisiyim acaip ruhum bunalıyor ailemden uzak yaşıyorum mükemmeliyetçiyim,acaip duygusalım,çeşitli tiklerim var yapmadıgım bi şeyi yapmış gibi hissediyorum(örnegin arabayla yaya yanından geçerken çarptımmı acaba,birine zarar verirmiyim),herkesi hoş tutmak için elimden geleni yapıyorum hayır diyemiyorum,karar mekanizmam yok karar veremiyorum,en ufak bir şeyi günlerce aylarca düşünüyorum,ocagı kapattımmı diye cok gün yatagımdan kalktım,çok yanlış kararlar verdim ceremesini çekiyorum fakat bu beni mahvediyor ailemde benden bıktı hep sorunum onlara göre anlıyorum fakat onlar beni hep hoş tutuyorlar fakat ben gerçekten istem dışı yapıyorum elimde değil.Senede 1 ay mutluysam 11 ay mutsuzum.Güçlü bir yapım var intiharı düşündüm fakat yapmadım artık hayattan gram zevk almıyorum ideallerim yok boşa yaşıyorum alkolü fazlaca kullanıyorum derslerim kötü sağlıklı düşünemiyorum yaşamak anlamsızlaştı yerimde duramıyorum darlanıyorum terliyorum çoğu zaman.

Tekrar profesyonel destek alıcam fakat çok yogun okul tempom var nasıl yapabilirim okulu dondurup biraz rahat etmek istiyorum çünkü okula giderken anti depresanlar beni mahveder korkusu var ne yapabilirim bu durumdan kurtulmak için?

Vede benim gibi bu sorunu yaşayan insanlarla paylaşımda bulunmak isterim sizleri dinlemek beni rahatlatır çünki ancak birbirimizi anlayabiliriz
    Aynı durumda 20 yaşında üni öğrencisiyim dertleşmek istersen buralardayım ....

Karar Dönemi

Standart Okb

Takıntılar konusunda en etkili yöntem beyni akışına bırakmak yani bırak gelsin demek ve temel sebebin korkular olduğunu bilmek.sana korkularını yen demek istemiyorum yani konu içerik ne olursa olsun din tanrı cinsellik korku ve ardından gelen takıntı korktuğun şeyin üzerine gidip korkulacak bi şey olmadığını görmek okb yi bitirir dediğim gibi korku mekanizmasını anla yeter içeriğe cevap arama ve bırak gelsin demek korksan da paniklesen de strese de girsen bırak gelsin zaten okb nin temelin de stresten kaçış var.bu konuda isa84 nick li iyileşmiş bi hastanın tavsiyelerini oku benim anlattıklarimı daha ayrıntılı anlatıyor.özetliyorum sebebin boş korkuların yani vesvesenin yani evham olduğunu bil ve bırak gelsin de bunu alışkanlık haline getir ısrarcı ol

Karar Dönemi queensyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

psikodrama yı tavsiye ederim..
    ya da terapi ile sorunun neden kaynaklandığını farkedip çözüme ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

Karar Dönemi

ilaç artı vesvese risalesi işallah çare olur çok laf sadec fazlalık oluyor zor bi hhastalık allah yardım etsin kurtulan artık arkayada bakmasın ve bu dertteki arkadaşlardan etkilenmesin herkes içinde yendi yendi yoksa alışkanlığa dönüşüyor
    Konu bozkar27 tarafından (26-06-2013 Saat 07:52 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

hardlife kardeşim okb tedavisi uzun süren ve itinalı bir şekildede devam etmen gereken bir rahatsızlık. genel itibariyle hasta profiline baktığımızda baskıcı ailelelerin çocuklarında daha sıklıkla görünen bir problem. en büyük hatan sürekli ilaç tedavisine başlaman ve tedaviyi sonlandırmadan ilaçları bırakman. Muhtemelen de ilaçları hekim kontrolünde bırakmadığından birden bire kestiğinden dolayıda problemin tekrar nüksetmesi. bunların yanında mükemmelliyetçi bir kişilik yapının olması da okb'yi tetikleyen diğer bir unsur. Benim sana bir psikolog olarak tavsiyem mükemmelliyetçi düşüncelerinden biraz gayret ederek uzaklaşmaya çalışman ve tekrardan psikiyatriye başvurarak, ama bu defa ilaç tedavisine gereken ciddiyetle yaklaşman ve tedavi bitmeden ilaç kullanımını kendi isteğinle bırakmaman. geçmiş olsun şifalar dilerim

Karar Dönemi

bu hastalıkya bilinen en etkili yol uygun ilaç + psikoterapi(erp tekiği) yani derdine çare sensin başkası gelip seni kurtarmaz ben bunu yenecem demelisin kanka allah şifa versin korkma hiç.sadce uygula benim araştırdığım tüm okb lerde en etkili yolu ben paylaştım bu hastalık sadce psikoterapiyle yada sadece ilaçla geçebilir ama ben o kadar araştırdım en etkil yol ilaç +psikoterapi.