5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Hastalığım olmadığı halde hastalığım varmış gibi hissetmem onu benimsemem.

Karar Dönemi

Standart Hastalığım olmadığı halde hastalığım varmış gibi hissetmem onu benimsemem.

merhaba

şöyle başlamalıyım her hastalığı çok net araştıran biriyim ve kendime hastalık yakıştırmaya bayılırım sanki hani şu hastalık olmasa bile bir tane belirtisi olsun direk sanki teşhis konulmuş gibi yaslara bürünürüm hatta iyice kafayı yerim çözüm aramaya başlarım felan böyle saçmalarım bu da beni iyice korkutmaya başladı

Karar Dönemi

Merhaba , sadece kendini fazla dinliyorsun ve hastalık hastasısın.Kesinlikle internetteki bilgilere göre hastalık hakkında sonuca varma.

Karar Dönemi Denizmavisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir

Merhaba hoşgeldin,syzgn.

Hastalıkları fazla düşünmemeye çalışmalısın.Gerekli önlemleri alıp,gersini akışına bırakmalısın.Bildiğim kadarıyla;İnsan önce düşünür,sonra uygulamaya başlar.İnsan beyni düşünceler sonucunda gerekli maddeleri salgılar.İyi olduğunu düşünürsen,iyi olursun.Hasta olduğunu düşünürsen hasta olursun.Sorun daha fazla artmadan çözmeye çalışmalısın.

Sağlıklı ve mutlu bir hayat dileğiyle.
    "Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin"

Denizmavisine katılıyorum. İnsan beyni öyle birşey ki vede psikolojisi seni imkansıza götürebiliyo neye inandığın önemlidir. Eskilere bakınca birçok hikaye bulablirsin böyle. Mesela şimdi isimlerini unuttum ama bir adam savaştan kaçmak için hastalığın isminide unuttum. O hastalığa kapılmış gibi davranırmış. Öle yaşarmış... Sonunda adam gerçekten o hastalıktan ölüyo. Yada körüm körüm diye diye kör olanlarda okumuştum. Biraz pozitif düşün. Haberlerde görüyosun. Yok kadın dağa çıktı şu otu yedi kanserden kurtuldu. Alakası yok işte o kadın gece gündüz hastalığını kabul etmedi iiileşeceğine inanmadı inanmadı diyorum çünkü hasta değilim dedi hep hasta olmayan biri neden iilieş dimi. Aklına böyle şeyler geldiğinde şöyle düşün bu sadece beynimin ürettiği yanılsama bir düşünce aslında böle değilim. Beyninle kavga et yani. Beyin sana kesin sende bu var dedimi. Ne alakası varyaaa de tersle kendini. Canavar gibiyim bn canavar de
    | َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |İmkânın sınırını görmek için, imkânsızı denemek lazım...| َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |

Karar Dönemi alevvela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı syzgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba

şöyle başlamalıyım her hastalığı çok net araştıran biriyim ve kendime hastalık yakıştırmaya bayılırım sanki hani şu hastalık olmasa bile bir tane belirtisi olsun direk sanki teşhis konulmuş gibi yaslara bürünürüm hatta iyice kafayı yerim çözüm aramaya başlarım felan böyle saçmalarım bu da beni iyice korkutmaya başladı
    Merhaba syzgn, yazınızı okuduktan sonra teyzemin eşi aklıma geldi,
    Her hastalığı arastırmazdı ama birisi şuram ağrıyo benim şöyle bi hastalığım var dese eniştemde o hastalığı varmış casına,
    Yatak yorgan yattığını sızlanıp durdugunu teyzem anlatırdı.
    Fakat doktora götürülünce biseyinin olmadığını doktor tasdikleyince rahatlardı normale dönerdi.
    O herkesten degil yakın arkadaşı yada akrabasından etkilenirdi senede bir kac sefer etkilenerek yasadığı bu rahatsızlığın bi ismi vardı ama şu an aklıma gelmiyor.

Doktorların enisteme söylediği psikolaga gitmesini tavsiye etmişlerdi,ama inat etti gitmedi ömrünü öyle gecirdi.
    Benimde size tavsiyem profesyonel yardım almanız.
    Gecmis olsun dileklerimle.
    Dem dem du deine Liebe schenksk,gibs du die Macht dich zu verletzen.
    Nur wer diese Macht nicht missbraucht,ist es wert geliebt zu werden.