6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Facebook ve Twitter

Karar Dönemi Sasha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Facebook ve Twitter

Arkadaslar bildiğiniz üzere herkesin bi face adresi yada twitterı vardır.Bende ikisinide aktif olarak kullanıyordum ama şimdi bıraktım bikaç gündür ve sanki onlar olmadan hayatta hiçbişe yapamıcakmışım gibi hissediyorum.Daha doğrusu sanki yalnız kalıcakmısım gibi hissediyorum.Hersey ordan yapılıyor.Muhabbetler gidilecek yerle,haberler vs. vs. sanki ben bunlardan uzak kalıcam gündemden uzak kalıcam ve yalnız kalıcakmısım gibi hissediyorum.Diğer yanımda seni zaten yanında isteyen telefonla whatsappla cartla curtla sana ulaşabilir diyo.Sizce bu bi bağımlılık mı nedir?Daha önce facebook falan kullamazken bazı olaylardan sonra uzun bi süre yalnız kalmıstım daha sonra facebook sayesinde biraz toparlandım belki de bundan dolayı böyle düşünüyorum.Yorum yaparsanız çok iyi olur bu konu hakkında.Ve söylemek istedim eskiden cool takılan biriydim bu tarz şeyler çok saçma gelirdi kullanmıyordum ama aşırı yalnız kalınca kullanmaya başladım.

Banned
    Yer
    The other side

Son ettiğin cümle,herşeyi açıkladı diye düşünüorum..

Bu saçmalıklarla vakit kaybetmek istemeyecek kadar "cool" birisin hala (bence)..
    Ama allahın cezası yalnızlık,insanı bazı şeylere mahkum edior,dimi..

Bu saatten sora bizim gibiler için pek bi faydası/zararı olacağını düşünmüorum artık..yani kullansan da,kullanmasan da değişen bişi yok..o yüzden kendimi kasmıorum ve kullanıorum..(bişilerden haberdar olmak,az da olsa iletişim kurmak,v.s..)

Fakat ufak beyinlere gerçekten üzülüorum..onlar için inanılmaz derecede zararlı,yıkıcı bi faktör..oyuncak oynayacakları yaşta,digital ortamların esiri oluolar..

Korkarım ki bir gün, teknoloji, insani etkileşimin önüne geçecek ve aptal bir nesil ortaya çıkacak..

Albert Einstein

Banned

facebook u sadece yalnızlar kullanmıyor. herkes kullanıyor. artık bir ihtiyaç gibi...

Banned
    Yer
    The other side

Orası da doğru,ne dielim...

Ama şahsen ben,sosyal yönden zengin ve hareketli bi hayata sahip olsaydım,face ve türevlerinin yüzüne bile bakmazdım;son derece eminim bundan..

Ve inş bigün o mertebede olurum (ve tüm yalnızlar tabi)..tek derdimiz face olsun yeter ki...

Karar Dönemi Sasha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Dante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son ettiğin cümle,herşeyi açıkladı diye düşünüorum..

Bu saçmalıklarla vakit kaybetmek istemeyecek kadar "cool" birisin hala (bence)..
    Ama allahın cezası yalnızlık,insanı bazı şeylere mahkum edior,dimi..

Bu saatten sora bizim gibiler için pek bi faydası/zararı olacağını düşünmüorum artık..yani kullansan da,kullanmasan da değişen bişi yok..o yüzden kendimi kasmıorum ve kullanıorum..(bişilerden haberdar olmak,az da olsa iletişim kurmak,v.s..)

Fakat ufak beyinlere gerçekten üzülüorum..onlar için inanılmaz derecede zararlı,yıkıcı bi faktör..oyuncak oynayacakları yaşta,digital ortamların esiri oluolar..

Korkarım ki bir gün, teknoloji, insani etkileşimin önüne geçecek ve aptal bir nesil ortaya çıkacak..

Albert Einstein
    Maalesef aynı dediğin gibi..Biraz böyle dayanmaya çalışıcam olmadı mecburen tekrar açıcam face-twitter.

Karar Dönemi

Amacına uygun kullanmak lazım. İnsanın hayatında bu sosyal medya araçları "olmazsa olmaz" olmamalı bence. Benim de 1-2 haftadır facebook kapalı. Çok canım sıkılsa da, yalnız olsam da açmadım yani. İletişim kurmak için ya da dünyadan haberdar olabilmek için illa buralara girmek gerekmez bence. Sürekli oralarda takılmak (sözüm meclisten dışarı) insanı aptallaştırıyor daha doğru bir ifadeyle mallaştırıyor diyebilirim. Bilmiyorum kitap okuyor musun ama yalnız kalıp sıkılınca sürükleyici romanlar okumanı tavsiye ederim. En iyi arkadaş, dostlar kitaplardır.