4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Umutsuz vaka,

Karar Dönemi

Standart Umutsuz vaka,

Bilmiyorum nereden ve nasıl başlayacağım, bundan bir sene evveline kadar hayat dolu, herhangi bir sorunu olmayan kendi dünyasında yaşayan biriydim lakin son bir senedir özellikle son 6 ay'dan bu yana ekonomik nedenlerden dolayı neredeyse hayata küsmüş vaziyetteyim, mevcut şartlarımı daha iyi iyileştirebilmek adına bir sene evvel kendi işim olsun babında bazı ticari kararlar aldım lakin gel gör davulun sesi uzaktan hoş geliyormuş, sonu başarısızlıkla sonuçlanan ticari girişimin bana ciddi anlamda maddi ve manevi kayıplara sebebiyet verdi, bir iki sene evvel İstanbul'un göbeğinden ev alabilecek maddi durumum varken şu an tabiri caizse borç batağında yüzüyorum resmen ve kötü olan tarafsa da bu borçları kapaya bileyecek durumum yok, ay başı geliyor ve bankalar sıraya girmiş vaziyette ve bendeniz meteliğe kurşun sallıyorum, şu son ay özellikle hayatta yaşamadığım şeyleri yaşadım, hasbelkader birkaç aydan bu yana ite kaka durumu götürüyordum lakin iş artık benim adıma dayanılmaz noktaya geldi, ailemin durumdan en ufak bilgisi dahi yok, zaman zaman Valide durumdan şüphe duysa da bir şekilde durumu kurtardım, şimdi geçmişe baktığım zaman keşke iş çığırından çıkmadan önce ailem'le durumu paylaşsaymışım, bu saatten sonra nasıl yaparım bilmiyorum, Valide'ye durumu izah etsem şimdi kadıncağızın ölüm fermanını imzalamış olurum, neredeyse insan içine çıkamaz duruma geldim, psikoloji desen yerlerde, nasıl ben bu hale gelebildim? Borçlar biriktikçe üstüne kata kata gidiyor, zaman zaman ölüm de aklıma geliyor lakin böyle bir şey hayatta ki yegane varlığı ben olan annemi yıkar, çok dindar bir hayatım olmasa da ne böyle birşeye cesaretim olur ne de teşebbüsüm, korkum iyice çıkmaza girersem peki? Bu cesareti gösterebilir miyim?

Bu satırları burada yazmamda ki amaç herhangi bir maddi beklenti değil sadece son bir seneden özellikle son 6 ay'dan bu yana bu durum altında ezilmiş olmam ve kimseyle paylaşamam, ne gariptir ki ilk defa gördüğüm bu forum sayfasında siz sanal dostlara içimi açmakta çareyi buldum, biraz kafanızı şişirmiş olabilirim şimdiden kusuruma bakmayın,

Sevgiyle kalın,

:/

Karar Dönemi

Merhaba,
    Bazen hep aynı kalıcakmışız gibi güveniriz hayatımıza ve bir çok dikkatsizlik yapıp , gereksiz risklere girebiliriz.İnsanın yaşadığı konumdan aşağı düşmesi gerçekten çok yaralayıcı bir şey.Yaşım çok fazla olmasa da hayatta bir çok şeyi yaşadım. Babam maddi olarak her imkanı tanıdı bana ama 3 yıl önce başımıza bir şey geldi ve biz bu yıla kadar ancak toparlana bildik. Yaşadığım o 2 yılı kelimelerle tanımlayamam. Düne kadar kapımda şoförüm varken taksiye bile binemez hale gelmiştim. Hayatım boyunca otobüs nedir bilmediğim için çok zorluk çektim bir de İstanbula taşındım dershanem için yine çok iyi yerde oturup baya iyi bir dershaneye gidebiliyordum ama başka hiçbir şey yapmaya gücümüz yetmiyordu üzerine ablam geldi çok iyi bir kariyeri olduğu halde çalışmak istemedi babamın bu durumuna destek çıkkmak yerine daha çok babamdan alsın istedi.Üzerine hastalandı psikoza girdi elektroşok uygulandı falan filan ... Ama ben o anlar olmasa da şuan baktığım da , ya bir insanın otobüse binmemesi ne demek ? Dünya hakimi olsan da başına bir şey gelse kaçırılsan hangi numaraya neye binceğini bilmemek .. hiç yoktan kültür olarak bakıyorum. Eskiden giydiğim kıyafetlerin fiyatını bırak markalarına bile bakmazdım ve dolabımda giymediğim bir sürü şeyler olurdu bunlar şuan israf geliyor onun yerine gidip bir çocuğa palto ya da oyuncak almak daha mantıklı sanırım bunun adı olgunluk oluyor ve ben başıma gelenleri yaşamasaydım diğer arkadaşlarıma bakınca gördüğümü olurdum. Erkek, alışveriş ortam ve yalnızca sırf kagıt parçası için okumak... Benimse şuan gerçek dostlarım , tecrubelerim ve iyi inşa edilen kariyerim var. Kendi hayatımı paylaşmamdaki amacım ise bu bir süreç allah bir şeyi amaçlayarak verir ve bunun sonucnda sana daha iyi bir şey sunacağına inanıyorum.( yobaz bir aileden gelmiyorum aksine hasbe kas kafir sayılabiliriz ama ; eskiden günde 10 bin salavat getiren ve kendimi dua için en az bir saat ayarlayan biriydim bu maddi sorunlarım çıktığında biraz uzaklaştım eskisi kadar olmasa da yine inancım var özel günlerde dua okuyorum ama eski inancımı çok isterdim kazanmaya çalışıyorum...) Biraz inanç ve biraz umut lazım ama bu demek değildir otur allahım benim işlerimi düzelt değil.ne yapabilirsin araştır, ek iş bul bir şeyler yap mutlaka bir çıkar yol vardır sen o yolu ara ve mutlaka bulacaksın. Bir de bence annen ile paylaşmalısın tek başına başarmak çok zor insanın en ihtiyacı olan şey manevi destektir. Belki o sana bir yol gösterir aklına bir fikir gelir hiç belli olmaz...

Karar Dönemi

Bilmiyorum, şu an içinde bulunduğum durum tam bir kaos, bütün gün sinirden içim içimi yedi, nasıl ben bu duruma düşerim, kendime kızıyorum, neredeyse hayatımı mahvettim, tam dibi bulduğumu düşündüğüm yerden daha da dibe indim, daha da iner miyim acaba? ./ İnsanlardan, herşeyden kaçasım var, biraz kendim ettim kendim buldum durumundayım tamamı ile, sıkıntılı ve meşakkatli zor günler beni bekliyor, umarım tez zamanda feraha çıkarım ama bu süreci psikolojim ne kadar kaldırabilecek onu bilmiyorum, görüşlerin için sana da teşekkürler phenomenon,

Çıraklık Dönemi

Alıntı dinyeper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum, şu an içinde bulunduğum durum tam bir kaos, bütün gün sinirden içim içimi yedi, nasıl ben bu duruma düşerim, kendime kızıyorum, neredeyse hayatımı mahvettim, tam dibi bulduğumu düşündüğüm yerden daha da dibe indim, daha da iner miyim acaba? ./ İnsanlardan, herşeyden kaçasım var, biraz kendim ettim kendim buldum durumundayım tamamı ile, sıkıntılı ve meşakkatli zor günler beni bekliyor, umarım tez zamanda feraha çıkarım ama bu süreci psikolojim ne kadar kaldırabilecek onu bilmiyorum, görüşlerin için sana da teşekkürler phenomenon,
    adil kullanım kotası yüzünden akfayı yemiştim.durumumu anla.osnra baktım bu böyle olmayacak şuan elidmeki telefona akdar bıraktım teknolojiyi.alıcı bualyım pcyi ve tvde satıcam.hoş asosyalim orası ayrı.borcu bişekilde ödeyeceksin bunu senin hayat amacın gibi düşünme.sana yazık.bu sürede kitap okumaya başladım.harddisk alırıdm bıraktım onalrıda satıcam.aslında bi b.k a yaramadığını,özür, anca anladım.şuan gelip iletişim şirketleri şakirayı yanıma koysa ilgim yok deirm