9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Merhaba Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Karar Dönemi

Question Merhaba Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Merhabalar herkese,

Ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. İnsan ilişkilerimde sorunlar yaşıyorum. Ben herkesle kolayca arkadaş olabilirim. İlk tanışmalarda falan soğuk davranırım. Daha sonra hemen kaynaşırım insanlarla ve sanki yıllarca tanışıyormuşuz gibi hissederim ve ona göre davranırım güvenirim. İleride samimiyet arttıkça karşıdakinin hareketlerinden rahatsız olmaya başlarım.

Mesela günlük yaşantıda en çok karşılaştığım bir durum olduğu için bunu söylüyorum. Tuvalete gittiğimizde ben arkadaşlarımı beklerim kapıda ama arkadaşıma bakıyorum o bunu yapmıyor belki çok basit bir mevzu ama neden onlar bu kadar düşünceli olmuyorlar ya da neden bukadar umursamaz davranıyorlar. Tabi bütün arkadaşlarım öyle değil bu konuda. Bende bu arkadaşlarla takılmaya başlıyorum bakıyorum bu seferde onların davranışları beni rahatsız etmeye başlıyor. Çoğu zaman arkadaşlarıma hayır diyemediğim için ayıp olur diye düşündüğüm için onlarla yapmak istemediğim şeyler yapıyorum yada planlarımı bozuyorum.

Bu nedenle artık arkadaş ilişkilerimde hem az farkedilecek hemde geçilmeye çalışıldığında uzun bir mesafe olmasını istiyorum. Şuanki arkadaşlarımda da olmayan mesafeyi yeniden oluşturmak istiyorum ki bir daha onları beklemek yada onlarla gitmek zorunda hissetmiyeyim kendimi. Benim birde şöyle bir özelliğim var bir şey yaparsam en katı şekilde yapıyorum bu nedenle mesafeyi aniden ve sert bir şekilde koyarsam bununda doğru olmuyacağını düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

sen galiyet insancıl bir şekilde yaklamışını gösteriyorsun. Kesinlikle eğer senden aynı hoşgörüyü ve sıcaklığı göremiyorsan bir mesafe şart.ama nasıl bir mesafe dersen sert bir şekilde yapmanı önermem. işlerim var dersin sürekli tek takılamya çalış. yanlılıktan zevk almaya çalış. o zaman çevrende samimi dostların olur. her insan öyle değil, ama bu çevrendeki insanlar sana değer vermiyor bu apacık ortada.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned
    Yer
    The other side

Birilerine "hayır" dediğinde,yahut sınır koymaya çalıştığında dielim; sert görünmenin nedeni,o zamana kadar gelen süreçte hiç "hayır" diyememiş olman..aslında sert deilsin..sadece insanlar senden daha ılımlı bi tavır görmeye alıştıkları için,o an ufak bi şok yaşıolar ve sen de sertmiş gibi algılanıosun..

Yani sorun arkadaşlarında deil..inan bana,ne kadar düzgün insanlar bulursan bul,en başından saygı mertebesini oluşturamazsan,bu sıkıntıyı hep yaşarsın(kendimden biliorum biraz da)..

İnsanlar böle işte..ters orantılı..ne kadar naziksen,anlayışlıysan;aynı oranda da güçsüzsün,savunmasızsın..ya herşeye boyun eğip onları kaybetmemek için alttan alacaksın,ya da tavır gösterip onları kaybedeceksin..(bazıları "onlar kaybeder,üzülme" falan der ama bu bi palavradır)

Dediğim gibi;bundan sora tanışacağın insanlarla,özellikle "ilk intiba" safhasında cok dikkatli ol..eğer o safhada ağırlığını koymayı başarırsan,yukarıdaki "ters orantı" saçmalığını komple yıkabilirsin..

İşin üzücü yanı,kendin gibi olamamak..kalbinin güzelliklerini insanlara açamamak..tabi isyan etmek komik olur..sonucta herşeyin bi bedeli var,öle deil mi?..

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

insanlara en başından bir mesafe koyarsan bu tür problemlerle karşılaşmassın .....bu en yakın arkadaşın içinde geçerli...
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Karar Dönemi

Tavsiyeleriniz hepinize tek tek teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi uyguluyacam. Anlaşılmış olmak çok güzel birşey. Tekrar teşekkür.

ttolga1111
    Guest

yaw insanlara ilk başta sıcak davran sonra pek oralı değilmiş havası yarat sana gelsinler.
    boşver tuvalet kapısında beklemeyi çok istiyorsanda ben seni beklerim

Senin konuşabilme kendini ifade edebilme yeteneğin var sen insansın. İstediklerini beklentilerini dile getirmelisin çekinecek birşey yok. Sen olduğun gibi davran arkadaşlarınla samimisin diyelim onlardan bir beklentin vrsa söyle. Beklemiyolarsa bekle diceksin. Gitmek istemiyosan söyliceksin sen söylemeden karşındakinden birşeyler beklemen çok saçma kusura bakma yani senin için önemli olan onlar için önemli olmayabilir. herkezin bir huyu bir davranışı vardır. Sen bnları söyledikten sonra uygulayan insanlar senin arkadaşındır. Yani örnekte verim bari. Şimdi bnm bir arkadaşım var tanışırken elini sıkıcaksın böle adam gibi öle parmağının ucundan sıkarsan bn seni adam yerine koymuyorum demek ona göre. Bende öle eften püften sıkarım kavramam yani genelde Ama o arkadaşın elini sıkıca ttuyorm. Çünki o benm arkadaşım ve bu onun için önemli. Ama o bunu bana söyleseme bn anlamam, farketmem. Yada yemek mesela herkezin yemeğinin gelmesini bekleyenler var. Beklemeyenler var. Bekleyen,beklemeyenlere söylerse. Beklemeyenlerde beklemeye başlar(çok bekle kllandım ) Yani sana çok örnek veririm ama insanlar konuşa konuşa anlaşır kardeşim. Karşındaki medyum değil birşey istiyorsan yada istemiyorsan söyliceksin sınırlarını zamanla çiziceksin

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

özgüven yetersizliği mevcut mu sizde acaba ?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Özgüvenim ortalamadan biraz daha düşük olabilir. corci_85 senin dediğinide anladım o zaman ilk önce senin dediğini yapacam bakalım söylememe rağmen aynı davranışları yapacaklar mı. Teşekkürler.