Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eşim de okb sorunu var

Karar Dönemi

Standart Eşim de okb sorunu var

Merhaba arkadaşlar,
    Foruma az önce üye oldum ve çok yararlı paylaşımların yapıldığını ve dayanışma içersinde olunduğunu gördüm.Bende sorunumu kısaca anlatayım.Eşimle 7 yıllık evliyiz.Ufak tefek takıntıları vardı başta önemsenecek boyutta değildi.Ama son 1 yıldır bu takıntılar epeyce arttıİşinden kaynaklandığını düşünüyorum.Riskli ve stresli bir işi varBazılarını yazayım hatta.Yatmadan önce 2 kere tüpü kontrol etmek,ütüyü kontrol etmek,kapıları 3 kere kilitlemek,şofbeni kontrol etmek,prizleri kontrol etmek,alışveriş takıntısı gibi..Ve bunları kontrol ederken benimle beraber yapmak istiyor.Ve korkarım ki bu takıntıları bana da bulaştırıor.En can sıkıcı olanıda araba kullanırken
    yaşadığımız,aynalara güvenmiyor ve kafasını çevirip kontrol ediyor sollama yaparken arkayı kontrol etmesi gerektiğinde..ve ve geçtiğimiz yollara geri dönüyoruz. bunu neden yapıyor bilemiyorum 90 km lik yolu 2saatte geliyoruz.kavşaklardan geri dönüp aynı yolu bir daha geliyoruz.Nasıl davranacağımı bilemiyorum.8 aylık hamileyim ve cumartesi günü patladım artık.kavşaktan dönüp tekrar geldiğimiz yolu geri dönmeye kalkınca sinir krizi geçirdim.Ve çok sert çıkışım oldu.şimdi çok üzgünüm.3 aydır psikiyatriye gidiyor.Zorla ikna ettim . Faverin kullanıyor.İyi hissetmeye başladığını söylüyor ama takıntılar devam ediyor..Ona nasıl davranmalıyım.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Karar Dönemi

Alıntı zivrisinek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun,sitede bu tarz rahatsızlığı olan birçok üye var bence onlarla iletişim halinde olun size çok ciddi faydası olacaktır. Takıntılarını hatırlatmayın veya görmezden gelin çünkü aksi takdirde daha fazla huzursuz olacaktır
    Teşekkürler.Hatırlatmamaya yada görmezden gelmeye çalışıyorum.Ama bazen bir yerde patlıyorumYada 3. şahısların yanında gizlemek imkansız oluyor.

Karar Dönemi alevvela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selam elora,
    Gecmis olsun eşinize yardımcı olabilmeniz için , siz öncelikle hastalığını iyi ögrenmelisiniz.
    Beraber aile terapisine katılıp psikologla neler paylaşıyor ve psikolog nasıl önerilerde bulunuyor sen ne yapabilirsin bilgi aldiktan sonra,
    anladığım kadarıyla ilac kullaniyor eşiniz,psikiyatır ilac konusundada her ikinizi aydınlatsın.
    Nelere dikkat etmelisin onların bilincinde olarak davranırsan hayatınızı düzeyli bişekilde geçire bilirsiniz.

Herşeyden önemli SEVGI ilgi empati iyi gunde kötü günde yanında olduğunuzdan emin olursa eşiniz ,
    Sizde huzursuz olmazsınız.
    Desteğinizi esirgemeyin bunlar benden sadece tavsiye.
    Acil şifalar dilerim
    Dem dem du deine Liebe schenksk,gibs du die Macht dich zu verletzen.
    Nur wer diese Macht nicht missbraucht,ist es wert geliebt zu werden.

Karar Dönemi

Alıntı alevvela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam elora,
    Gecmis olsun eşinize yardımcı olabilmeniz için , siz öncelikle hastalığını iyi ögrenmelisiniz.
    Beraber aile terapisine katılıp psikologla neler paylaşıyor ve psikolog nasıl önerilerde bulunuyor sen ne yapabilirsin bilgi aldiktan sonra,
    anladığım kadarıyla ilac kullaniyor eşiniz,psikiyatır ilac konusundada her ikinizi aydınlatsın.
    Nelere dikkat etmelisin onların bilincinde olarak davranırsan hayatınızı düzeyli bişekilde geçire bilirsiniz.

Herşeyden önemli SEVGI ilgi empati iyi gunde kötü günde yanında olduğunuzdan emin olursa eşiniz ,
    Sizde huzursuz olmazsınız.
    Desteğinizi esirgemeyin bunlar benden sadece tavsiye.
    Acil şifalar dilerim
    Çok teşekkürler,önerileriniz için.Aslında terapilere beraber katılmayı ben de düşündüm fakat eşim kendini yeterince rahat hissedemez belki diye bundan vazgeçtim.Ayrıca psikiyatırına beraber gidiyoruz ben koridorda bekliyorum.toplamda içerde kalma süresi 10 dk.yı bulmuyor.Biraz içine kapalı eşim özellikle kendini ifade etme konusunda.Psikiyatırımı değiştirsek diyorum.İlaç verip gönderiyor galiba???Alışveriş takıntısı var mesela.Şu aralar gerekli gereksiz çanta alıyor.Dönem dönem alışveriş merakını oluşturan şeyler değişiyor.Anlamadığım konu takıntıları konusunda eşimi desteklemeli miyim?Yoksa uyarmalıımıyım.İlginiz için teşekkürler

ttolga1111
    Guest

geçmişinden kaynaklı olabilir.psikolog değilde senin onunla konnuşman daha mantıklı olur bence.yaptıklarının saçma olduğunu kabullendirt.ona yada bir büyüğün konuşssun büyük daha inandırıcı olur.

Karar Dönemi

Alıntı ttolga1111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmişinden kaynaklı olabilir.psikolog değilde senin onunla konnuşman daha mantıklı olur bence.yaptıklarının saçma olduğunu kabullendirt.ona yada bir büyüğün konuşssun büyük daha inandırıcı olur.
    Evet geçmişten kaynaklı olabilir.Fakat konuşma yapacak aklı başında bir büyük bulmakta mesele.Yaptıklarının saçma oldugunu söyleyince tepki veriyor.şimdi akşamları bütün evi beraber kontrol eder olduk

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

doktorunuzu değiştirin , ilaç sanki biraz iyi bir ilaç değil gibi ...
    sizi dinleyecek bir doktor bulun gerekirse özele gidin , evi eşiniz kontrol etsin siz etmeyin .....
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Karar Dönemi

Alıntı beste Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktorunuzu değiştirin , ilaç sanki biraz iyi bir ilaç değil gibi ...
    sizi dinleyecek bir doktor bulun gerekirse özele gidin , evi eşiniz kontrol etsin siz etmeyin .....
    İlacını 3 aydır kullanıyor.Yani bu sürede bitmiş olması mı gerekirdi bu takıntılarının.Özele gidiyoruz psikiyatri doktoruna.Fakat uzun uğraşlarla bu doktoru bulabildim.Denizli de olup doktor önerebilecek arkadaşların görüşlerine açığım

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı elora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlacını 3 aydır kullanıyor.Yani bu sürede bitmiş olması mı gerekirdi bu takıntılarının.Özele gidiyoruz psikiyatri doktoruna.Fakat uzun uğraşlarla bu doktoru bulabildim.Denizli de olup doktor önerebilecek arkadaşların görüşlerine açığım
    takıntıların bayağı bir hafiflemesi gerekirdi ilaç etki etmemiş , faverin kuvvetli bir ilaç değil zaten sizin eşiniz dirençli bir hasta doktor neden bu ilacı vermiş anlamadım ...dr. değiştirin mutlaka internetten araştırın ....geçmiş olsun ....
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Karar Dönemi

Takıntıları artan hastalarda ilaç tedavisi uygulandıgını biliyorum bi bilirkişi ile gorürşeniz zaman için düzelcegine inanıyorum

Sayfa 1/2 12 SonSon