Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: şizofreni miyim korkuyorum...

Karar Dönemi

Unhappy şizofreni miyim korkuyorum...

herkese merhaba ben 13 yaşında bir kızım.ailem dahil kimseye açamadığım bir konuyu size açmak istiyorum.10 yaşımdan beri hayali arkadaşım var ondan kopamıyorum(hayatımda hiç görmedim ama kafamda neye benzediğini billiyorum).o beni yönetiyordu resmen sonra değişti yerine başkası geldi.tahmin edemeyeceğiniz kurgular kuruyorum.uzaylılara inanıyorum hatta çok yakında onlarla zihinsel iletişime geçicem.kendim bir hayat tasladım ve ona göre yaşıyorum.
    Sürekli hayaller kuruyorum.bazı özel kişil özelliklerim olduğuna inanıyorum.ya öyle şöyle varki buraya bile yazmaktan çekiniyorum.
    şizofreni hastalığını araştırdıktan sonra bunları fark ettim.araştırmasaydım hiç farkında olmayacaktım.korkuyorum kimseyle konuşamıyorum.sanmayın ki çok film-dizi izliyorum.bir tek kore dizi-filmleri izliyorum.yardım edin ne yapmalıyım.?
    Konu elif. tarafından (07-04-2013 Saat 08:55 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

sosyal misin peki arkadaşlarin falan var değil mi
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Çıraklık Dönemi

bir sene öncesine akda rbnede bu durumun en yiis olacğaını düşünüp kafamdan tüm dünyayıo kurmayı hayal ettim.bana göre en yiisi gibi geldi ama yapmamak daha iyi.bu arkadşının yerine geçebilecek bi en iyi dostun olmalı.hayal kurman bu yaşlarda normal.zamanla geçer.anckak arkadşaından kurutlman gerkeli.bunu ailene söylersen cinci hocaya gidebilrisin .başka şeylere yönel mesela banu avarın kitaplarından al ve biraz siyasi hayatın gidişhatını incele.ne biliyim pc dergisi al yavaşdan akfayı oraya yor.fotoğrafçılık yada resim gibi.şiir de olabilir.gitar çalmakda iyidir.kursa felan gideyime deyimd erken ortmaın olur.

şizofrende kişi 2 gerçekliği aynı anda yaşar,hayali arkadaşın sadece tek başıneyken mi var yoksa herhangi biriyle konusurken ya da kalabalık içindeykende yanında mı?

Banned

şizofren değilsin. şizofrenler hayal kurmaz, ses duyarlar. yani duydukları insan sesleri kendi kontrolünde değildir ve çok rahatsız edicidir.
    hayal kurmak ise keyiflidir ve hepimiz yaparız.
    şizofrenlerin duydukları seslere işitsel halüsinasyon denir.
    şizofrenlerde hezeyan da olabilir. en çok takip edilme korkusu şeklinde paranoid hezeyan görülür. ya da annesinin kendisini zehirleyeceği korkusu ile annesinin pişirdiği yemeği yemez.

Karar Dönemi faith111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oncelikle gecmis olsun demek istiyorum,

Bu kafanın icindeki sese pek kulak asmamanı tavsiye ederim .Sakın özel oldugun veya uzaylılarla iletisime gececegin hakkında ki tum vesvevese lere kulaklarını tıka..Bazı olaylar oyle bir gerceklesirki gercektende ozel oldugun hissine kapılırsın ,sakın bu zanlarla hareket etme .Daha gencsin

Allah c.c nun izniyle hic birseyin kalmaz insallah,
    Hz. Allah'a bol bol dua et .
    Konu faith111 tarafından (08-04-2013 Saat 08:49 PM ) değiştirilmiştir.

ttolga1111
    Guest

bence şizofreni olduğunu ailene söle

Karar Dönemi Symphonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

sen şizofrensen ben de şizofrenim.
    No matter gay, straight, or bi,
    Lesbian, transgendered life,
    I'm on the right track baby,
    I was born to survive.

Banned

benim de var öyle bir arkadaşım yalnız zamanlarda iyi geliyor şizofreni değil elifcim,şizofreni olsan zaten farkına bile varmazsın çok daha farklı bir boyut o.. Benim arkadaşım 9 yaşından beri benimle 15 yaşıma kadar oldukça içiçeydik sonra yaş ilerledikçe etkisi azaldı Seninkisi dünyanın çok daha gizemli olduğuna inanma ihtiyacı,sihirli şeyler,kişisel yetenekler.. Bazen hala harry potterdaki sihirli sözcüklerim olabileceğine inanırım.Ayriyetten uzaylılara inanmak sıra dışı bir şey değil. Çoğunluk saçma buluyor diye sen de saçma bulmak zorunda değilsin. Çok merak ettim buraya yazamadıklarını,paylaşmak istersen özelden mesaj at bana,ben de seninle paylaşırım

Karar Dönemi faith111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bol bol kitap okumanı tavsiye ediyorum..

Sayfa 1/2 12 SonSon