Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin!

Karar Dönemi

Alıntı dolki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap verdiğin için teşekkürler Beste.Geçmiş olsun dileğin için de ayrıca teşekkür ederim.Doktora gitme konusunda kesinlikle haklısın. Ancak dediğim gibi üniversite öğrencisiyim psikolog fiyatları üniversite öğrenisi için çok pahalı. Bu konuyu da aileme açamıyorum. Yani benim böyle böyle sorunlarım var psikoloğa gitme lazım diyemiyorum.
    ben olsam ne yaparım biliyomusun en az 3 farklı doktora gıder teshıs koydurur sonra netten hastalıgımla ılgılı bol bı arastırma yapardım basta kendım asmaya calısırdım sonra yapamazsam doktora gıderdım

Karar Dönemi

Selamın Aleyküm,
    Kardeşim sorununu okudum ve sırf Allah rızası için sana bir iki görüş ve tavsiyede bulunmak için bu forma üye oldum. Sıkıntının sebebi (ruhunun sıkılmasının sebebi) inançtır. Yani iman. Senin Allah'a imanlı biri olduğunu düşünüyorum anlattıklarından. Ve Allah'ın düşmanı şeytan sana bu tür düşünceleri telkin ederek seni mutsuz ve umutsuz bırakmak istiyor. Utanma (Ar duygusu) rabbimizin diğer tüm nefsani isteklerimizi bahşettiği gibi bir duygudur. Her her duygunun aşırısı zarardır. Utanmanın da fazlası zarardır şeytan bu duygunu körükleyerek seni Allah yolundan koymak istemektedir. İnsanların çoğu şeytana uyduğundan ve şeytan amellerini süslediğinden hemen psikoloji bilimine sığınmaktadır. Sorun psikolojik bir olay değildir. Sorun içindeki Allah!a iman ve yaklaşma hususundadır. Eskiden işlemiş olduğun bir günah bilinç altına yerleşmiş ve şeytan bunu kendi lehine kullanmaktadır. Seni bilinç altındaki işlemiş olduğun günah neticesi ile Allah'ın affetmeyeceği yönünde teklinlerde bulunup seni iman ettirmemeye çalışmaktadır. Ancak şunu bil ki Allah şirk koşma haricinde tüm günahları bağışlayacağını yüce kitabı kuranda buyurmaktadır. İnsanlardan utanman ve toplumdan kaçman tamamen bu nedenledir. Unutmaki şeytan cehenneme Allah cennet yoluna davet etmektedir. Kuantum falan filan diye insi şeytanlar burada da kendi yollarına davet etmektedirler. Seni daha çok saptırabilmek için. Sana tek tavsiyem Allah yolunda yürümeye kararlı ol. Unutmaki şeytan son nefesinde dahi seni imansız göndermeye çalışacaktır. Ancak Rabbimiz o kadar merhametlidir ki sen onun yolunda yürür isen yanlış dahi bilsen yada unutsan seni affedecektir. Ama Allah yolunda yürümen gereklidir. Sen kendine göre iyi bir insan dürüst bir insan olabilirsin. Ancak önemli olan Allah katında ki derecedir. Bu dereceler ibadet yolu ile elde edilir. Tabi Allah seni yoluna kabul eder ise ve hidayet eder ise. Hidayet sabırla beklenmelidir. Kimine çok çabuk geldiği gibi kimine ölümünün belkide bir kaç saat öncesinde gelebilir. Ama hidayeti ibadet ile dilerseniz Rabbimizden, Rabbimiz af edici ve bağaşlayıcıdır. Ve ruhunuz ibadetle hafifler. İbadette de aşırı giderseniz istenmeyen durumlar ile karşılaşabilirsiniz. İmanınız nispetinde yaklaşın Allah'a. O sizin içinizden geçenleri bilendir. Sizin durumunuzda olan insanlar genellikle Allah'a içlerinden hakaret ve küfür içeren sözler söylemektedirler. Bu sözler şeytanın sözleridir ve sizin ruhunuzu ele geçirmeye başlamıştır. Siz Allah'a yaklaşmayıp, kibirli ve gururlu halinizle yaşamaya devam ederseniz bu dünya dada ahirette de sonunuz rezillik ve hüsrandır. Gerçekleri ve yaptıklarınızı yanlız iken Allah'ın sizi duyduğunu ve gördüğünü hisettiğiniz anda ona söyleyin, itirafta bulunun ve Allah'tan özür dileyin ve size verdiği güzel özellikleri içinde teşekkür edin. Biz teşekküre sünnet icabı ŞÜKÜR diyoruz. Umulur ki Allah'ın rahmeti boldur. Ama bu arada düşmanınız şeytanı da unutmayın. Size vesvese vererek sizi ibadetlerden alı koydurmak isteyecektir. Siz kararlı olun. Sadece kararlı olmak yetmez Ölümü her gün düşünün. Bir gün öleceğinizi ve Allah'ın huzuruna sevk edileceğinizi gerçekten aklınıza yazmış iseniz şeytan size zarar veremez. Kuantum, Feng Şui, Şans, Büyü, Doğal güçler vs. gibi şeytani tuzaklara düşmeyin. Allah'ın biz kullarına verdiği en büyük nimet akıldır. Şeytan insana secde etmedi kibirlendi. Ama melekler secde etti. Allah'ın yaratmış olduğu ve bizim bildiğimiz en üstün yaratık insan dır. Ancak şükretmeyen nankörler için cehennem azabı sözü de Allah tarafından verilmiş bir gerçektir. Umarım kurtuluşa erersiniz. Sormak istediğiniz bir şeyler olursa Allah rızası için size yardım edebilirim. Sadece ben değil tüm mümin kardeşlerimiz yardımcı olacaktır. Çünkü ne kendilerimizi ne de her hangi bir insanın yanmasını istemeyiz. Saygılarımla. Allah'a emanet olun.

Karar Dönemi

devlet hastanelerıde psıkıyatrıs var arkadas,özele para yetıstıtemzsın,ben gıdıyom her ay,hapa devam,fayadasınıda gordum

kesinlikle sosyal fobi . bdt yöntemiyle çözüme kavuşabilir psikolog öneriyorum

Sayfa 2/2 İlkİlk 12