Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin!

Karar Dönemi

Standart Ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin!

Merhaba arkadaşlar.Size rahatsızlığımdan bahsedeceğim konu hakkında bilgisi olan ya da daha önce böyle bir rahatsızlığa yakalanan varsa ne olur bana yardım etsin.Kafayı yemek üzereyim.
    Ben durduk yere sıkıntıya giriyorum.Mesela ortada hiç bir neden yok,her şey yolunda ama ben nedenini bilmediğim bir şekilde sıkıntıya giriyorum.İştahım kaçıyor kendimi zorlayınca midem bulanıyor vs.Toplumda kendimi rahatça ifade edemiyorum.Topluluk önünde konuşunca komik duruma düşüyormuşum gibi geliyor.Birisi bana hiç ummadığım bir anda soru sorduğunda adeta kitleniyorum saçma sapan cümleler kurup saçma sapan cevaplar veriyorum.Ayrıca kendimi toplumdan dışlanmış gibi hissediyorum.Mesela şöyle bir örnek vereyim 5 arkadaş dolaşıyoruz.Arkadaşlardan biri hadi okey oynayalım diyor.Okey oynamak için dört kişi lazım bir kişi kesinlikle oynamayacak.İşte oynamayacak olan kişi olarak hep beni düşündüklerini sanıyorum.Okey oynayalım teklifi geldiğinde teklifi yapan biz oynarız Volkan'da yancı olur diye düşünmüştür gibi geliyor.Özellikle karşı cinsle diyalog kurmaya çekiniyorum.Üniversite öğrencisiyim bazı konularda hocalarıma danışmak istiyorum.Ama çoğunlukla hocaların yanına gidemiyorum.Gitsem bile derdimi tam olarak anlatamıyorum.Topluluk içinde yemek yiyemiyorum.Mesela ramazan ayında iftara davet edilince sıkıntıya giriyorum kalabalıkta nasıl yemek yiyecem diye. Lokantalarda falan yemek yerken sıkıntı yaşamıyorum.Hatta dışarıda yemek yemeyi seviyorum.Ama diyelim ki bir lokantada iştahlı bir şekilde yemek yiyorum.Ve o arada sınıf arkadaşım(özellikle bayansa) ya da eski kız arkadaşım karşıma çıktı.O iştah kaçıyor,panik oluyorum keşke buraya gelmeseydim falan diye düşünüyorum.Hatta yemek yerken eski kız arkadaşımın adını duymak bile yetiyor bunlar için.Müthiş bir sıkıntı basıyor beni.Bir sevgilim olsa onu mutlu edemeyeceğimi düşünüyorum.Bu da beni ayrı bir sıkıntıya sokuyor.
    Sorunlarım genel olarak böyle arkadaşlar.Bana yardımcı olabilecek kimse var mı ? Çok zor durumdayım

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sosyal fobi gibi geldi bana , bir doktora gitmeniz en iyisi olacaktır , geçmiş olsun ....
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Karar Dönemi

Cevap verdiğin için teşekkürler Beste.Geçmiş olsun dileğin için de ayrıca teşekkür ederim.Doktora gitme konusunda kesinlikle haklısın. Ancak dediğim gibi üniversite öğrencisiyim psikolog fiyatları üniversite öğrenisi için çok pahalı. Bu konuyu da aileme açamıyorum. Yani benim böyle böyle sorunlarım var psikoloğa gitme lazım diyemiyorum.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

üniversite rehber hocaları yok mu onlarla konuşsanız. bu arada hangi bölümdeiisiniz isteyerek mi gittiniz ne kadar zaman dir bu durum mevcut.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

ttolga1111
    Guest

psikologa gitmek şartmı millet psikolog sorunmu çözüyor sizi dinliyor nerdeyse sizde sırf derdinizi birine anlattığınız için o durum size okadar ağır gelmiyor.sonrada psikologa para sayıyonuz.bir akrabana veya güvendiğin biride seni psikologdan daha iyi rahatlatır.

kendin sebebini bulursan çözersin olayı. kendin kendindeki yanlış dşünce bozukluklarını bulup kendini tüm suçladığın şeyler için affetmelisin. çünkü hayat durduğun an anlamsız yaşadığın an güzeldir. kendi içine döneceksen kendini sevmek için dönmelisin suçlamak için değil ben bu hayatı çok yaptım zmanaında. bence psikolog çok işlevsel değil . ileçlar beni kötüye götürdü . ilaçlık değildi sorunlarım . şu anda buraya uğradığımda hep o kötü günlerimi kendimi değersiz hissedip kendimi sevmediğim günleri hatırlıyorum ama kendimdeki ilerlemeyi görünce de mutlu oluyorum.. üniveriste atlattım fobimi. ben neysem oyum . ve inan şu anda çok sevilmemin sebebi doğal oluşum bunu herkes yüzüme karşı söylüyor. başkası olmaktan çıkıp kendim olduğumda mutlu oldum..

Karar Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üniversite rehber hocaları yok mu onlarla konuşsanız. bu arada hangi bölümdeiisiniz isteyerek mi gittiniz ne kadar zaman dir bu durum mevcut.
    Harita mühendisliği okuyorum bölüme isteyerek geldim.

Karar Dönemi

Sanırım sorununuz sosyal fobi. Aslında anlattıklarınızı birçok insan günlük hayatta yaşıyor. Fakat eğer bu sorunlar günlük hayatı olumsuz etkiliyorsa ve bazı ihtiyaçlarınızı karşılamanızı engelliyorsa bu durum giderilmelidir. Geçmişte bilinçaltına kaydedilmiş her türlü olumsuzluklardan kurtulmak gerekir. Kendimden örnek verecek olursam kendi kendimi değerlendirerek bunun altında yatan asıl nedenlerin utanma, rezil olma korkusu, aşağılanma korkusu, dışlanma korkusu, değersizlik korkusu olduğunu anladım. Öncelikle tüm bu olumsuz düşünceleri yok etmek gerekir. Bunun için, Kuantum teknikleri ve olumlamalardan faydalanmanızı öneririm. İnternetten bu tekniklerle alakalı çeşitli araştırmalara rahatça ulaşabilirsiniz.

Karar Dönemi

Alıntı Brave Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım sorununuz sosyal fobi. Aslında anlattıklarınızı birçok insan günlük hayatta yaşıyor. Fakat eğer bu sorunlar günlük hayatı olumsuz etkiliyorsa ve bazı ihtiyaçlarınızı karşılamanızı engelliyorsa bu durum giderilmelidir. Geçmişte bilinçaltına kaydedilmiş her türlü olumsuzluklardan kurtulmak gerekir. Kendimden örnek verecek olursam kendi kendimi değerlendirerek bunun altında yatan asıl nedenlerin utanma, rezil olma korkusu, aşağılanma korkusu, dışlanma korkusu, değersizlik korkusu olduğunu anladım. Öncelikle tüm bu olumsuz düşünceleri yok etmek gerekir. Bunun için, Kuantum teknikleri ve olumlamalardan faydalanmanızı öneririm. İnternetten bu tekniklerle alakalı çeşitli araştırmalara rahatça ulaşabilirsiniz.
    Cevapladığınız için teşekkürler.Önerinizi dikkate alacağım en kısa zamanda kuantum teknikleri hakkında detaylı bir araştırma yapacağım. Şunu da belirteyim bu arada ben bu konuyu açarken çok kötü bir ruh halindeydim Şu anda ise bambaşka bir ruh halindeyim,huzurluyum. Benim sıkıntım sürekli değil,zaman zaman nedenini bilmediğim bir şekilde daralıyorum.

Karar Dönemi

Anlıyorum, fakat hayat bir şekilde akıp gidiyor. Eğer bir konuda herhangi bir şikayet duyuyorsanız bunu sürekli hissetmeniz zaten mümkün değil.

Sayfa 1/2 12 SonSon