Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Özgüvensizlik & Özgüven eksikliği

Karar Dönemi

Standart Özgüvensizlik & Özgüven eksikliği

Kendimi çok ezik hissediyorum dış görünüşümün iyi olduğunu söyleselerde kendimi hep kötü hissediyorum sevgilim sürekli beni terkedecekmiş gibi gerçekten sevmiyomuuş gibi hissediyorum neden beni sevsinki falan diyorum kendi kendime özgüven eksikliğinden dolayı onu çok fazla kıskanıyorum ve bu yüzden baskı yapiyorum hayatımı mahvetmiş durumda bu durum nasıl önüne geçicem bilmiyorum.Hiç bir zaman tek başıma bir yere gidemedim.Hiç tek başıma bir alışveriş merkezinde kendimle vakit geçirmişliğim yoktur yanımda bir arkadaşım olmazsa yapamıyorum tek başıma çoğu işi yapmaktan çekiniyorum

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kendinize biraz güvenin ve haksızlık yapmayın , tek başınıza bol bol vakit geçirin ve bu durumunuzu aşın ....
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Monument
    Guest

çok fazla da güvenmek iyi değildir.
    orta halli olunmalı.
    galiba zor olan da bu
    orta halli olmak.
    bana göre.

Karar Dönemi
    Yer
    Turkey

Alıntı Monument Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok fazla da güvenmek iyi değildir.
    orta halli olunmalı.
    galiba zor olan da bu
    orta halli olmak.
    bana göre.
    Aynen. Ben de dengeyi tutturamıyorum. Ya hep ders ya da hep dışarısı.

Karar Dönemi

Bir an edebiyat sayfasında olduğumu sandım, tabii edebiyat da güzeldir fakat edebiyat terapisinin pek işe yarayacağını sanmıyorum. Özgüven eksikliğini bir nebze karakterin haline getirmeye başlamışsın kendine bir uğraş bulmak buna dur demenin en güzel yollarından birisidir istediğin özellikleri kendinle özdeşleştirmeye çalışmanı öneririm tabi yapmak zorunda değilsin başka yolları da vardır ama benim tavsiyem bu.

Karar Dönemi

Kendini tanımalısın. Böylece yeteneklerinin ve yapacaklarının farkında olursun. İnsanlar herşeyi yapmaları gerektiğini düşünürler. Fakat bu mümkün değildir. Birşeyi başaramadıklarında hayal kırıklığına uğrayıp hep başarısız olacaklarını düşünürler. Dolayısıyla hep başarısız yönlerini görüp aslında ne kadar başarılı olduklarını unuturlar. Bu durumun bir başlangıcı olmalı, yani ne zamandan beri böyle hissediyorsun, sana ne oldu da böyle hissetmeye başladın? Bunları irdele. Sonra kendinde sevdiğin özelliklerini ve başarılarını bir kağıda yaz. Ne kadar çok olduklarını göreceksin.

Karar Dönemi
    Yer
    Turkey

Alıntı Brave Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendini tanımalısın. Böylece yeteneklerinin ve yapacaklarının farkında olursun. İnsanlar herşeyi yapmaları gerektiğini düşünürler. Fakat bu mümkün değildir. Birşeyi başaramadıklarında hayal kırıklığına uğrayıp hep başarısız olacaklarını düşünürler. Dolayısıyla hep başarısız yönlerini görüp aslında ne kadar başarılı olduklarını unuturlar. Bu durumun bir başlangıcı olmalı, yani ne zamandan beri böyle hissediyorsun, sana ne oldu da böyle hissetmeye başladın? Bunları irdele. Sonra kendinde sevdiğin özelliklerini ve başarılarını bir kağıda yaz. Ne kadar çok olduklarını göreceksin.
    Bunu deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak

Karar Dönemi

Öldüğün zaman keşke daha rahat davransaydım diyeceksin.

Karar Dönemi melian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kallardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öldüğün zaman keşke daha rahat davransaydım diyeceksin.
    öldüğü zaman hiçbir şey diyemeyecek korkarım.
    ama hayatı gönlünce, kasmadan, dolu dolu yaşamak tabi ki büyük kazançtır.
    may the force be with you

Karar Dönemi

Kişilikle aşırı oynamamak gerekiyor. Doğal olmak gerekiyor. Eksiklerini görüp geliştirmekle başlamalısın. insanın gerçeğini onun algıladığı dünya oluşturur. İnsan için varolan herşey onun zihninde olup biter. Bunlarsa doğuştan ve çocuklukluk yıllarıyla oluşur özde değişmeden devam eder. Ama dediğim gibi geliştirilebilir.öz buna karşı koymayı hiçbir zaman bırakmaz yavaş yavaş geliştirebilirsin. kendine bir program yapabilirsin. Hem bilişsel hem de davranışçı bir yaklaşım gerekli. Yanlış inanışları gerçekçilerle değiştirmek davranış pratikleri gereklidir. Aslında özgüven eksikliği insanın kendi değeriyle ilgili yanlış inanışlarından oluşur. Suçluluk duyguları fazladır. İyi bir psikoterpiste gitmende fayda var.

Sayfa 1/2 12 SonSon