3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Evliligim son trafik kazasini atlatamyacak gibi...Öneriler icin simdiden tskler.

Standart Evliligim son trafik kazasini atlatamyacak gibi...Öneriler icin simdiden tskler.

Herkese iyi geceler dilerim ilk basta ve hemen konuya geleyim.

Ben esimle 3 seneye yakin beri evliyim. Evlenmeden önce 4 seneye yakin bir beraberlik yasadik. Esim 19 ben 20 idim. Simdi yas oluyor 26. Bu arada ben bir beyim.

Ben esime gercekten deliler gibi asik oldum. Arslanyim. Ilgi hic esirgemedim. Evde problemleri oldu yanindaydim. Arkadaslari gercekten yari yolda birakti yanindaydim. Süprizler, cicekler, iltifatlarimi hic esirgemdim. Ondan sonra ne olduysa evlilikde oldu.

Evlenmeden önce babalarimiz her birimize bir kosul kostu. Benim babam ya okul dedi yada evlilik dedi. 4 tane üniversiteye basvurmustum 4'de kabul etmisti. (türkiyeden degilyim) Okula gidip, hangi para ile yasayacaksin? kendi, daha önemli esine ne verebileceksin diye sual etti. Babama hak verdim ve bu kiz ugrunda gercekten hayallerimden vazgectim. tarih ve siyaset okuyacaktim.

Esim ise baska bir sinavdan gecti. Onun babasi ya evlilik yada ayrilik dedi. Buna bana söyledikden sonra iste yaukardi yazdigim oldu.

Her neyse.

Evliligimizin ilk 4-6 ayi gercekten elhamdulillah cok güzel gecti. Gercekten hayal gibi gecp gidiyordu. Ben ise atilmamla pismanlik duymuyor esimde bana hic bir sekilde saygida sevgide ilgide kusur etmiyordu. Allah var, hak yemeyelim. Ama ne olduysa esime birden bire ilgisiz davranmaya basladi. haftada 2-3 defa annesi gitmeye basliyordu. Ondan önce öyle bir adet yoktu. tabi karsi degilyim. Ama ben gel bizimkilere gidelim degince, iste yoruldum, rahatsizim vs diyordu. Bir müddet sonra kendinede bakmamaya basladi. Ben agir bir isde calsiyorum ama yinede elimden geldigi kadar anladigim islerde yardim ediyordum. Bulasik makinesi, efendime isten süpürme makinesi, yemek bile yapiyordum. haftada bir iki elimizden geliyordu. Ilgi red ediyordu. Isden ben önce geliyorum ama isin yorucu olma sebebiyle illa ki koltukda siza kaliyordum. Bunu kasitli yaptigimi söylüyordu. ama bizimki de vucut. gercekten uyuya kaliyordum.

Her neyse is o kadar ileri vardi ki artik ben yokmusum gibi davraniyordu. Sucluyordum kendimi, ne yaptim, ne söyledim felan diye ama gercekten birsey yoktu. Orda sogumaya basladim. Evligimiz bir sene oldugunda resmen iki ayri insandik ayni evin icinde. Artik dayanamadim. Kendimi ickiye, kumara, esrara, eroine vurdum. Hafta ici esek gibi calisiyor, haftasonlarida esek gibi cekiyordum. Esim bunlarin hic birine fark etme zahmetine bile girmedi. Konustum önüme cektim. Acik acik icimi döktüm düzelri dedi. bende bilmiyom dedi. annemlerimi özlüyom felan dedi. Ben varim ya dedim. Netice su oldu: Ben bu olaydan sonra baska bir kadinla tanisamya karar verdim. Ve tanistimda. ama gercektende is yazismakda kaldi. Ne bulusma ne konusma nede baska birsey oldu...Kendi ellerimle yazdiklarimi kagita döktüm. esime gösterdim. dedim beni kaybediyorsun. benim icin niye savasmiyorsun, neden hic bir gayret icinde degilsin evligin icin dedim. Tmm dedi. yemin etti. bende yemin ettim.

Gecen ramazan tövbe ettim. Birdaha günah islemek icin. Namaz abdest. Ev, is, cami, camis, ev, is...Esimede yavas yavas isten namaz sureleri, 32 ve 54 farz birseyler ögretmenin gayesi icinde olduk. Basörtü felan takmiyor. öyle tanistik. Ha bana göre taksa beni gercekten hosnut eder, zorlama gibi bir gaye icinde, ve böyle bir arzuda bulunmadim. Dedim tek cümle basörtüsü ile. Eger hacca gidersem bi düsün tasin kendin icin. Sonrada bana fikirlerini beyan et dedim. Bu. kendisinin verecegi bir karar tabi ki de. Böyle güzelcene esimde mümkün oldugu kadar namaz abedest yerine getiriyordu....

12 ayda cok geldi. Esim baska erkeklerle yazismis. Allahtan bende ki gibi yazismada kalmis. Ama bende ki gibi acik sözlü olmadi. Sakladi. 2 hafta icinde uyanabildim ama. Telefonla cok asiri ilgilenmeye basliyordu geceleri. Yakaladim ve sual ettim. ve o güne kadar yasadigim en büyük aciyi bana yasatmis oldu. "Nasilmis. Aciyormus deme. Ben senin yaptigini unutadim hic. intikam eldim iste senden" dedi bana. O anda gercekten gözüm karadi. üstümü giyinip annemlere gittim. Kadini evden göndermek kolay geri getirmesi zor simdi anladim...Iki gün boyunca ne yapicagimi ne edecegimi kara kara düsündüm. Allahimdan sabir diledim ve beni tekrar esimlle, anna ve babam, kardeslerimle ve illeride olursa cocouklarimla birdaha beni sinama diye dua ettim...Affetmek en büyük erdemliktir dedi babam. Babamla özel bir bagimiz vardir ayni ünde dogumgünümüz var. adeta gercekten karakter olarak aynasiyim...Ve bunun üzerine yeni bir sayfa actim. Bende hata etmistim gercketen aldatma niyeti ile olmasada cok yanlis ve cahilce bir davranis sergilemis oldum. Ama yalniz benim degil kayinbabaminda gözünde hatanin daha büyü esimde görüldü. kayinbabam hatta esimden kurana el basip yemin etmesini istedi, baska birsey yok demi kizim diye en az 10 defa tekrarli olarak sordu. ve esim kurana el basarak daha bir baska birseyin olmadigini, hicbirsey gizlemedini kurana el basarak yemin etti...

Ben yine toparladim kendimi. Esime süpriz yaptim. Yine cicek aldim. sinema, ormanda yürüyüsler, beraber oyun oynamalar, onunda ilgilendigi ve sevdigi aktivitileri bulunmak. Ama esim yine hancerledi beni. Beni daima su cümle ile adeta tehditliyordu. "sen sigarayi birakmazsan, ben baslarim". 25 yasina kadar agzina sigara, icki ve benzeri sey sürmemis bir insan icin cok cahilce bir düsünme tarzi degilmi? Bende tabi ki bölye bir seye asla razi olmayacagimi ve birakacagima dair söz verdim. Biraktim ama 4-5 sonra kendisi bana gelip tekra basla dedi. Sigaranin yan etkileri iste. 9 aydan beri sigara ictigini ögrendim...Kac sene beraberdim, kac senedir evliyim bu sigaradan önce esimin, ne cantasini, ne cebini, ne ceketini, hic birseyini kurcalayip aramadim. Bana güvenmiyormusun dememesi icin. Benim ona olan güvenimi kirmadigina inanarak gercekten kontrol etmedim. Sigaralari cektinin cebinde buldum o sorgu sual ettim. gercegi bildim halde bana, yüzüme baka baka yalan söyledi. Yeni basladim dedi, isten senin icin dedi bildigim seyleri söylemedim. Isin baya tadi tuzu kacmaya baslamisti. bana tekrar sorgu sual ettigimde yalan söyledi. Babasinla özel görsütüm. baba kizin yalan dolan konusuyor, kurana el basarak yemin ettigi halde hepimize yalan söyledi. Nasil güvenicem birdaha dedim. ben isin icinden cikamiyorum. yol bulamiyorum. Korkuyorum. elimden bir kaza cikacak. Konusup nasihat edip bu huyundan vazgectirecegini söyledi. ladi kizini dizine nasihat etti. Ama yinede suclu beni ilan etti.

gercekten mesafeye ihtiyacim vardi. Güvenimin tamamini benden alip götürmüstü. Saygi? Senin gözünün icine bakip her defasinda sana yalan söyleyen bir insana karsi nasil saygili durabilirsin ki, ey muhammed dedim.

Babam bir laf dedi bana. Oglum dedi. Kadin evden gitmez dedi. baba dedim bu sefer gidecek. ama sizin eve gidecek. Anne evine dönmek dedikodu, fitne ve fesata kapi acar dedim. Esimde kayinpederimde razi geldiler. Onlarin razisini almadan, kendi kafama göre yine davranmadim. Ama netice su ki. Kaynanam üstün performansi ile yine ne yapti ise bilmyiorum. esim bir haftada döndü. Bana benim annemlerde iken msj yazan. özür dileyen, herseyi gercekten silip beni tekrar eskigi gibi sevecegini söyleyen kadin gitmis. yerine annesinin sözünden cikmaya, agzina bakan, 25 yasinda bir kiz cocugu olup bitmisti...Kayinvalidem gercekten tam bir cadaloz. Evlerinde konustugum lafi insan gidip gün arkadaslarina anlatirmi ya. ben senin damatinyim be cahil insan. Bu sadece bir kare. sagdicigim olmasa gerdek gecesi annesi bizim eve birlik gelecekti...Bu saka degil ya...Ben annemlerin evine gidicem. Bende istemiyorum artik diye konustu. ve annemlerden kalkti kendi annesinin yanina gitti. o zamandan beri ses seda yok

Netice bu. Ben nefret mi edeyim. Delireyim mì? Ne yapayim? Kayinalidem asla beni yönleindiremezdi. allah annamdan babamdan binlerce razi olsun. Beni her düstügümde poh pohlamadilar. Yetiskin bir karektere egitiler beni. Ileride kendi karalarini kendi verebilecek bir sahisa egittiler...Esim ne yazik hic bir öz güvene sahip olmayan, kolayca annesi tarafindan yönlendirebilen bir sahis oldu giti. Evlenince düzelir dedim ama hic düzelmedi. Netice su. Ne zaman onun bir taraf icin karar vermesini sitesem, o ailesini sececektir. Ayrilsam diyorum, simdiden ateslerde yaniyorum. her ne kadar kötü olsa, gercek manada aski da sevgiyide ben onunla yasadim. En güzel anilarim onunla. öbür tarafda en kötü anilarimda onunla, kac defa imkan tanidi, kendisini düzeltmek icin. düzelmedi, yalan söyledi. Her allahin gecesi aglayarak geciyor. nefret mi ediyom, deliler gibi daha seviyormuyum. bilmiyorum. eroine esrara mi vursam yine dyiom. namaz abedest sesi iciimde gittikce yine sessizlesiyor. Bunun üzerine daha bide issizlik geliyor. ay sonu itibaren issizim. Bir yanda manevi diger yanda maddi, kalp göz, akil hic birsey kalmadi. Yemek icmekden, uykudan bile kesildim. eriyorum bitiyorum. duramiyorum aglamaya.

Daha neler var icimde ama....Dinlediginiz icin allah razi olsun sizden

Karar Dönemi

Alıntı EvlilikBuMU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eroine esrara mi vursam yine dyiom.
    Vur vur! Eroine, esrara vurunca herşey birden düzelir... Hem süper bir iş bulursun, hem de evlilik hayatın kurtulur... Bol bol paran da olur o zaman diye düşünüyorum. Yoksa yanılıyor muyum?
    namaz abedest sesi iciimde gittikce yine sessizlesiyor.
    Benim bildiğim insan çaresiz kaldığında Allah'a yaklaşır, O'na sığınıp yardım ister.... Sen ise tam tersini yapıyor gibisin sanki... Yoksa ben mi yanlış anlıyorum...?
    .
    Bunun üzerine daha bide issizlik geliyor. ay sonu itibaren issizim. Bir yanda manevi diger yanda maddi, kalp göz, akil hic birsey kalmadi. Yemek icmekden, uykudan bile kesildim. eriyorum bitiyorum. duramiyorum aglamaya.
    Ağlamak hangi sorununa çare oluyor...? Bir işe yarıyorsa bildir de ben de ağlayayım seninle birlikte kardeşim...
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi Symphonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Eşini affetmek? kendin söylüyorsun ona aynısını yapmışsın açıkçası aranızda bu kadar şey geçtikten sonra hep bir güven problemi olacak sürekli hırpalıcaksınız birbirinizi he belki tekrardan başlayabilirsiniz ama gördüğüm kadarıyla sende ailene düşkünsün ikinizde ailenizi uzak tutucaksınız ona göre yürütüceksiniz.
    No matter gay, straight, or bi,
    Lesbian, transgendered life,
    I'm on the right track baby,
    I was born to survive.