Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kurtulmak istiyorum

Karar Dönemi

Bugün konuyu babamla konuştum. İlk başta önemsemedi sonra biraz daha anlatınca gözlerinden yaş gelmeye başladı. En iyi uzmana gitme kararı aldık. Sakarya da bildiğiniz iyi bir uzman var mı ücreti hiç önemli değil.

ttolga1111
    Guest

üşenme git birinci adımı atmazsan ikinci adımı asla atamassın

Karar Dönemi 2941994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba. ilk önce söylemek isterim ki sizin değerinizi bu dünyada sizden başka hiç kimse belirleyemez.

Ayrıca sigara, uyuşturucu, alkol gibi zararlı maddeleri kullanmamanızı gönülden dilerim. Çünkü bu maddeler faydasız kaçış yollarıdır.

İlk mesajınızı okudum ve Şizoidden ziyade sosyal fobi ve depresyon sahibi olduğunuzu düşünüyorum. En yakın zamanda bulunduğunuz yerdeki bir psikologa gitmenizi dilerim. Bu tarz rahatsızlıkların tedavisi kolaydır. Tedaviden sonra hayattan çok zevk alacaksınız.

Karar Dönemi

Merhaba

Yardım almaya başladım. Bugün 2. seansa gittim. Uzamana karşı ciddi bir güven hissediyorum. Umarım yakın zaman da düzelmeye başlarım.

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mare_aa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Yardım almaya başladım. Bugün 2. seansa gittim. Uzamana karşı ciddi bir güven hissediyorum. Umarım yakın zaman da düzelmeye başlarım.
    çok sevindim marea umarım daha iyi olursun ...
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Karar Dönemi

Kişiliğimi yada kişiliksizliğimi araştırdıkça yeni yeni özelliklerimi keşfetmeye başadım. Müthiş bir rol yapma yeteneğim var düzgün bir kişiliğe sahip olsaydım ünlü bir artist olurdum kesin.

Karar Dönemi

Lightbulb

Alıntı beste Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikologlar edebiyat bölümünden mezun olurlar , psikiyatristler tıpdan mezun olup uzmanlığını almış kişilerdir yani doktordurlar , önerim tabiki psikiytristdir .
    zaten problemlerin çoğu çocukluk dönemdeki sorunlardan kaynaklanıyor mare , sanırım annenin eksikliği , üvey annenin tutumları o küçücük çocuk beyninde ne kadar hasar bıraktı , bunları kendinde aşabilirsin aslında , adını koyarak , senden başka sen yok kendine güven ...

bestecim merhaba ben yeni katıldım aranıza bir psikolog adayıyım edebiyat bölümünden mezun oluyoruz ama bu tür vakalarla ilgilenip hastanelerde staj yapabiliyoruz. Böyle durumlarda psikiyatra mı psikoloğa mı gitmeliyiz sorusu karşımıza çok çıkıyor bu konuyu açıklamak istedim. Eğer sorununuz beyinselse yani beyniniz normal çalışmıyorsa psikiyatra gidip ilaç kullanarak tedavi olmalısınız ancak beyninizin çalışmasında herhangi bir anormallik olmadığı halde bu düşüncelere kapılıyorsanız psikoloğa gidip terapi olmalısınız. Örneğin katotonik bir hasta ya da bir şizofreni hastası mutlaka psikiyatrik destek almalıdır ancak böyle bir durumda arkadaşımızın psikoloğa gitmesini öneririm ben altında üvey anne kardeşler vs. bunların olduğunu düşünüyorum terapi esnasında bunları çözebilir ilaç almasına gerek yok ancak bahsettiği alkolizm ve uyuşturucu bağımlılık derecesindeyse onun için psikiyatra gitmeli.

Karar Dönemi

Alıntı damlaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bestecim merhaba ben yeni katıldım aranıza bir psikolog adayıyım edebiyat bölümünden mezun oluyoruz ama bu tür vakalarla ilgilenip hastanelerde staj yapabiliyoruz. Böyle durumlarda psikiyatra mı psikoloğa mı gitmeliyiz sorusu karşımıza çok çıkıyor bu konuyu açıklamak istedim. Eğer sorununuz beyinselse yani beyniniz normal çalışmıyorsa psikiyatra gidip ilaç kullanarak tedavi olmalısınız ancak beyninizin çalışmasında herhangi bir anormallik olmadığı halde bu düşüncelere kapılıyorsanız psikoloğa gidip terapi olmalısınız. Örneğin katotonik bir hasta ya da bir şizofreni hastası mutlaka psikiyatrik destek almalıdır ancak böyle bir durumda arkadaşımızın psikoloğa gitmesini öneririm ben altında üvey anne kardeşler vs. bunların olduğunu düşünüyorum terapi esnasında bunları çözebilir ilaç almasına gerek yok ancak bahsettiği alkolizm ve uyuşturucu bağımlılık derecesindeyse onun için psikiyatra gitmeli.
    damlaya katılmaktayım, zaten beyinsel hasar veya genetik bozukluk yok ise, oluşan kaygı bozuklukları, zihinde yaratılan sanal dünyadan kaynaklanmaktadır. o sanal dünya ses, görüntü vs gibi etkenlerle yönlendirilip oluşturulduğu gibi, ses ve görüntülerle tekrar bozulup yapılandırılabilir. bunun için insan bilincinin arkasına geçilebilmeli, bilinçaltı, bilincin kabuluyle tekrar yoğurulabilmelidir. Bu pek tabi mümkün olup, profesyonel kişi ve tekniklerle uygulanabilir ve etkin olabilir. Bir psikolog, insan zihninini anlayıp, neler, nasıl bozulmuş bunları yorumlayıp, doğru frekansta hastayla konuşup (sadece edebiyat bile yeterli olabilir) düşünce ve kaygı yapısını düzenleyebilir. Kendi sesini, ve mantığını hastanın kişiliğine sanal dünyasına yerleştirebilir.

Psikyatr ise, bu tarz edebi beceriler kazanamamış olabilir. Tabi bu onun uzmanlığı esnasında ilgilendiği şeylerle alakalı. Doğrudan mental hastalıkları, biyolojik neden ve sorunlarına adapte olmuş ise, tedavinin terapi kısmında yetersiz kalabildikleri oluyor. Aslında tedavinin en önemli kısmı terapi kısmı, çünkü öyle veya böyle (biyolojik rahatsızlık olsa da olmasa da) kişinin zihninin içindeki sanal dünya hasar aldığı için gerçek dünyayla iletişimi bozuktur. yani biyolojik bozukluklar giderilebiliyorsa, sonrasında sağlam bir terapi alması gerekecektir.

Velhasıl, beynininiz ve hormanlarınızın işleyişinde bir problem yoksa, psikyatr veya psikolog veya mimar... farketmez, bilincinize erişip, bilinçaltınızı kamçılayacak, ehlileştirecek bilgi ve edebi yeterliliğe sahip bir insan, terapinizi sağlayabilecektir.

bana daha çok sosyal fobin var gibime geldi.psikiyatr a gidip teşhis konuldu mu yoksa daha gitmediniz mi?

Karar Dönemi

Bu siteye son kez giriyorum Psikologum yasakladı. Beynimde her hangi bir sorun yok gayet iyi. Psikologumdan çok memnunum 4 aydır hafta da 2 seans alıyorum. Ciddi değişlikler hissetmeye başladım. Hala kaygılıyım hala çekingenim utangacım üzüntü sevgi falan hala benim için çok boş şeyler zamanla hepsi düzelecekkkk! Neden böyle olduğumu bende düşünüyorum Üvey anne üvey kardeşler tabiki çok etkili ancak özmü öz olan babamın etkisinin daha çok olduğunu anladım. Aslında neden böyle olduğumun da çok bir önemi yok önemli olan ilerde daha mutlu olacağım. Psikoloğum ilerleyen zamanlarda çok iyi bir psikiyatrla görüştüreceğini ve ilaç tedavisi ile iyileşme süremin daha fazla kısalacağını sölylüyor. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığım yok haaaaa şuan esrar olsa içermiyim tabiki kim içmezki son 6 aydır 3 kere falan içtim. Alkol arada bir alıyorum ama bağımlılık falan yok.

Son olarak her hangi bir problemi olduğunu düşünen arkadaşlar lütfen probleminizi araştırmayın!!!! "YARDIM ALIN" biraz külfetli oluyor ama bunu yapın ilk seanstan sonra yüzünüz gülmeye başlayacak.
    Kısacık bir not: Ben çok araştırdım çok okudum okuduğum her rahatsızlığı kendimde buluyordum. Gerek yokmuş şuanda da ne olduğum önemli değil ne olacağım önemli.

Hadi gençler kalın sağlıcakla öpüldünüz

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon