Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kurtulmak istiyorum

Karar Dönemi

Standart Kurtulmak istiyorum

Merhabalar

Başlıkta yazdığım gibi artık bende diğer insanlar gibi olmak istiyorum. 31 yaşımdayım son 1 kaç aydır ciddi bir kişilik bozukluğum olduğunu kabul ettim. Daha önceleri bunu kendime kabul ettiremiyordum. Sorunumu araştırmaya başladım ve şizoid kişilik bozukluğu tam beni tarif ediyor.

Durumum o kadar kötü ki başlık kısmına 50 tane cümle yazmışımdır acaba komik olumu düşüncesi ile

Aşırı çekingenim (Karşı cinsin bana ilgi duyduğunu adım gibi biliyorum ama yinede ona açılamıyorum korkuyorum utanıyorum çekiniyoum)
    Yeni tanıştığım insanlar benimle samimi olmak istiyorlar kısa bir süre sonra benimle görüşmek istemiyorlar
    Devamlı iş değiştiriyorum. İşe başladığım ilk bir iki ay çok başarılı oluyorum sonra heyecanım hemen gidiyor hırs sıfıra iniyor işten soğuyorum işe gitmek bana ölüm geliyor.
    Tek başına iken açlıktan ölsem de bir yere girip yemek yiyemiyorum tek başıma bir cafede çay bile içemiyorum. Nerede kuytu köşe yer var oralara gidiyorum.
    Her şeyden çok çabuk bıkıyorum.
    Kendi başıma karar alamıyorum.
    Ailemin beni sevmediğini düşünüyorum (ciddi problemler yaşayan bir ailem var üvey anne üvey kardeşler despot bir baba )
    Çevremde bana iyi davranan biri olduğu zaman hemen yapmacık buluyorum. Altında bir şeyler arıyorum
    İnsanlar benimle hiç bir şey paylaşmıyor.
    Yalnız kalmak istiyorum. Hatta şu anki yaşadığım bu hayatı bırakıp bir dağ evinde yaşamak istiyorum.
    Girişken değilim.
    Devamlı dinleri tanrıyı evreni düşünüyorum bıktım bundan (Agnostic'im)
    Bazı insanlar ile güzel iletişim kurabiliyorum hatta onları yönlendirebiliyorum. Zamanla o insanlardan da kopuyorum.
    Bazı insanların yanında ise kendimi aşağılık hissediyorum onlar mükemmel ben çok vasatmışım gibi oluyor.
    Alkol aldığım zaman çok fazla değişiyorum aşırı konuşkan oluyorum herkes dinliyor beni çok alkollü iken bambaşka bir insan olduğumu söylüyorlar.
    Arada bir uyuşturucu da kullanıyorum.
    Özgüvenim sıfır.
    Devamlı muhalefetim kişiliğim oturmamış

Daha çok şey sayabilirim. Kurtulmak için en azından biraz düzele bilmek için her şey yapmaya hazırım.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürederim.

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Terapi almayı düşündün mü hiç ? mutlaka öneririm ....

Bu arada hoşgeldiniz ....
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Bu arada hastalık tanısını siz koymayın belirtiler sizinkine benziyor diye bir doktora gidin en iyi teşhisi doktorlar koyar ...
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Karar Dönemi

Şuan işsiz olduğum için gidemiyorum. Şartlar oluştuğunda yardım alacağım.

İşe önce kendine güvenmeyle bşla mare , kendini yaptıkların ve yapacaklarınla olduğun gibi kabullen ....
    BESTE...

Karar Dönemi

Bazı zamanlar özgüvenim tavan yapıyor yürüyüşüm bile değişiyor ama bu çok kısa sürüyor. Ne oluyor anlamıyorum İlk okul 3. sınıftan beri bu böyle ben üvey annemin etkili olduğunu düşünüyorum çünkü o dönem evlendiler.

Beste hanım benim pskoloğa gitmem gerekiyor psikiyatristemi?

Alıntı mare_aa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı zamanlar özgüvenim tavan yapıyor yürüyüşüm bile değişiyor ama bu çok kısa sürüyor. Ne oluyor anlamıyorum İlk okul 3. sınıftan beri bu böyle ben üvey annemin etkili olduğunu düşünüyorum çünkü o dönem evlendiler.

Beste hanım benim pskoloğa gitmem gerekiyor psikiyatristemi?
    Psikologlar edebiyat bölümünden mezun olurlar , psikiyatristler tıpdan mezun olup uzmanlığını almış kişilerdir yani doktordurlar , önerim tabiki psikiytristdir .
    zaten problemlerin çoğu çocukluk dönemdeki sorunlardan kaynaklanıyor mare , sanırım annenin eksikliği , üvey annenin tutumları o küçücük çocuk beyninde ne kadar hasar bıraktı , bunları kendinde aşabilirsin aslında , adını koyarak , senden başka sen yok kendine güven ...
    BESTE...

Karar Dönemi

Teşekkürederim Beste hanım ancak benim kendime güvenecek cesaretim yok. Babamın maddi durumu çok iyi onunla konuşup psikiyatriste gitmeyi düşünüyorum. Sizce psikiyatrist beni bu durumdan kurtarabilir mi ?

Alıntı mare_aa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürederim Beste hanım ancak benim kendime güvenecek cesaretim yok. Babamın maddi durumu çok iyi onunla konuşup psikiyatriste gitmeyi düşünüyorum. Sizce psikiyatrist beni bu durumdan kurtarabilir mi ?
    seni sadece sen kurtarabilirsin dr. sadece sana yardımcı olacak birazcık kendine güven ve iyi bir psikiyatrist bul ve terapiye başlayın bir taraftan ilac konusunuda görüş onun için seni başka bir dr yönlendirir . ( ilaç kullanacaksın diye bir kaide yok ama bir görüş ) gelişmelerden bilgi ver ...
    BESTE...

Karar Dönemi

Teşekkürler.

Sayfa 1/3 123 SonSon