Sayfa 1/4 1234 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: öfke doluyum

Karar Dönemi 2941994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Unhappy öfke doluyum

Merhaba arkadaşlar.
    Ben 19 yaşında bir kızım.
    Bazı sorunlarımdan bahsedip bir bilenden fikir almak istiyorum.
    1.58 boyunda 46.5 kiloyum. Bir şeyler yemek için çok az isteğim var. Fakat bunun nedeni kilo almaktan korkmak falan değil. Aksine gün geçtikçe daha da zayıfladığımı fark ediyorum.
    Çok çabuk enerjim tükeniyor. Dikkatimi toparlamakta başarısızlaştığımı hissediyorum. Bu bahsettiklerim belki de yaklaşık üç yıldır var ve etkisi hafiften şiddetliye doğru gitti.
    Bir şikayetim ise insanlardan neredeyse nefret ediyorum. Bazen durduk yere insanların aklından kötü şeyler geçtiğini düşünüyorum. İnsanların başına kötü şeyler gelmesini istiyorum. İnsanlarla yakınlaşamıyorum. Empati kuramıyorum.
    Hayattan aldığım zevk ciddi bir düşüş yaşıyor. İnsanların birbirlerini sevdiklerine olan inancım sıfır.
    Zeki denebilecek bir insan olduğumu düşünüyorum. Her ne kadar üstte bahsettiğim psikolojik sorunlarla başa çıkmak zorunda kalsam da beni tatmin eden bir akademik başarım var.
    Geceleri uyuyamıyor, sabahları da kalkamıyorum.

Bahsettiğim gibi bu durumu uzun süredir yaşıyorum. Hep geçer dedim, hiç profesyonel yardım almadım. Sonuç beni bu noktaya getirdi. O yüzden randevu aldım ve yaklaşık bir hafta içinde randevum var.
    Siz ne düşünüyorsunuz? Daha önce buna benzer durumlardan haberdar oldunuz mu? Sizce sorun nedir?
    Konu 2941994 tarafından (02-03-2013 Saat 07:12 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle profesyonel yardım almaya karar vermen çok iyi olmuş.bahsettiğin durumların hepsi bende var ama bende kötüden hafife gitmekte.yalnız bende 3 yıldır olan birşey değil ama kendi kişilik yapımda olan şeyler değil (e haliyle hangi insan doğası gereği öyledir ki) ve bu hale gelmemin nedenleri bayağı köklüydü.

Teşekkür ederim. Çok geçmiş olsun.
    Sizde bu durumları ortaya çıkaran açık bir olay/ olaylar oldu mu? Yoksa benim gibi neden bu vaziyette olduğunuzu bilmiyor musunuz?

Bir sorunum olduğunun farkındayım fakat sorunumun adını koyamıyorum. Bu bir çeşit depresyon mu yoksa başka bir şey mi?
    Konu 2941994 tarafından (02-03-2013 Saat 06:22 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

sen beynini kullanabiliyorsun evet diğer insanların yapmadığı bişey bu..İnsanlardan nefret etmen çok doğal .. İnsanların birbirilerine yalan söylediğini keşfetmiş olabilirsin evet insanlar sürekli birbirilerine yalan söylüyor .. Ait olmadığı yerde yaşıyor .. süperego seni bi taraftan sıkıştırırken egon ise onlar kadar gelişmiş değil .. Ego tatmini yaşa diye demiyorum ki ben süperegomu ve egomu yok etmeye çalışıyorum.. bunlar çok tehlikeli terimler bana göre .. Hayattan aldığın zevk yalandı , öyle bir zevk yok .. çocukluğundaki o saf duygulardan aldığın zevk hariç.. keşke herkes çocuk kalabilse ama ne yazıkki insanlar köle konumunda .. sesini çıkartmaman boş boş konular konuşman gerekiyor (futbol,araba modelleri,idda,karı kız, teknoloji) bunlar rağbet gören en boş konulardır .. insan değerli bir varlık değildir .. insan ucubedir .. insan böcektir .. insan kölesi beynini kullanmaz .. aşağıdakilerden hangisi(yiz) malesef .. Psikoloklardan yardım almana gerek yok .. onlar seni sistemin içine ne şekilde adapte edebilcekleri kaygısını taşırlar sadece .. bu lanet sistemin içinde olmayı istememekle başlayabilirsin bence .. İnsanların aklında hep kötü şeyler geçer zaten.. yüzüne güldüklerine bakma .. senin omuzlarına basıp yukarıya tırmanmak isterler .. sana hükmetmek isterler .. sürekli senden bişey yapmanı isterler .. hiç kendin istediğin için birşey yaptın mı hayatta ? bunları kendin istediğin için yaptığına emin misin?

Böyle bir mesaj almayı beklemiyordum. Bunlar senin gerçek düşüncelerin mi? Kaç yaşındasın?

Karar Dönemi

evet 22 yaşındayım.. üniversite öğrencisiyim .. ailemi ikna edebilirsem doğaya dönüp kendi hayatıma hükmetmek istiyorum... 3 kuruşluk hayatımız var ondada hükümet bana hükmetsin istemiyorum .. daha çok bağımlılıklarımız olucak daha çok takıntı daha çok korku daha çok mutluluk(para) arayışı olucak.. başka bişey yok medeniyet denilen yerde .. elektrik internet bilgisayar telefon , eroini bile bırakabilirsin ama bunlara o kadar bağımlıyız ki bırakmak çok zor .. din, hayvanlar(yılan akrep vs.) bunlar ise korkularımız doğada yapamayacağımızı düşündüren korkular .. temizlik , zaman bunlar ise takıntılarımızdan bazıları .. para ise hepsi için geçerli .. starbuks a oturup 20 tl ye bi kahve iiçip kendini bir bok zannetme istekleri ne ucube istekler .. bir insanın ömrü boyunca iyi bir şekilde çalışıp elde edemeyeceği arabalarla trafikte ilerlerden kendimizi bir bok zannetmemiz .. sonra trafiklerde sıkışmamız ucubeliklerimizden bazıları .. çok uzun konular bence .. ilk önce çoook değersiz bir varlık olduğumuzu kabul etmekle başlasak herşey yoluna girer.. üretme tüketme doyunsuzluk .. doğanın ağzına sıçıyoruz aferdersin de .. son ağaç kesildiğinde aslında neye ihtiyacımız olduğunu nereye ait olduğumuzu anlayacağız ... yıllarca kendini doğadan soyutlamış insan ırkı dediğimiz ucubeler olarak doğaya dönüşümüz çok zor olacak.. keşke ayakkabı giymeseydik de ayaklarımız nasır tutup doğaya uyum sağlasaydı değil mi .. doğal gaz bitecek , petrol bitecek bor bitecek .. bunlar bittiğinde ulaşım denen şey bitecek ki şuan istanbula mesela 2 metre kar yağsa yaşam durur ilerlemez .. aslında ilerleyen bişey yok zaman yok .. sadece an var ..

Karar Dönemi

insanların birbirilerini sevmediği apaçık ortada.. burda saçmalamaaa sevgi var çok önemli gibi ılık laflarla seni tesellik edersem bende yalan söylemiş olurum. gerçekler biraz acı .. iyi insan kötü insan .. iyiler hep kaybeder , çünki kötüler adil oynamaz .. kötülerin daha çok parası olur .. kötüler kaçakçılık yapar adam kayırır rüşvet yer vs. sonra sen ise örneğin bir garson olursun lüks bir mekanda , bu kötü insanlara dersin ki , ne istersiniz beyfendi hanfendi .. sokaktaki onuru ile yaşayan şarapçıyı adam yerine koymazsın da bu bahsettiğim kötü adamlara hizmet edersin adam yerine koyup beyfendi çekersin

Sana haklısın ya da haksızsın diyemem. Fakat bu gibi düşüncelerinden bahsetmek istiyorsan yeni bir konu açmanı önerebilirim.

Karar Dönemi

Yok ben insanlara bişey anlatma çabasında değilim.. herkesde beyin var biraz çalıştırsınlar bir zahmet .. ben sadece konuyla ilgili olduğu için ve zamanında bende aynı sıkıntıları çektiğim için kendimi tutamayıp yazdım ..

Bana o kadar da konuyla ilgili gelmedi açıkçası.
    Geçmiş olsun.

Sayfa 1/4 1234 SonSon