8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: ritalin ve türevi kullanan var mı?

Karar Dönemi

Standart ritalin ve türevi kullanan var mı?

dehbim var.sizde ne gibi yararları ve zararları oldu?1 kere kullanıp denesem bağımlılık gibi bir durum olur mu?

Banned

ritalin bağımlılık yapmaz ve türevi de yoktur.

Cahillik Dönemi biricik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilaç içmeden önce mutlaka dr danışın...
    Her şeye rağmen güLümsüyorum .. İşte bu huyumu Seviyorum (:

Gülmek için mutluluğu beklersen tebessüm bile edemeden ölürsün.

Karar Dönemi penguen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı antepli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ritalin bağımlılık yapmaz ve türevi de yoktur.
    ritalinin muadili concerta vardır ve ritalinin uzun süre etkili olanıdır bağımlılık olayınıda şu şekilde açıklayayım düzenli kullanımlarda vücudun ilaca olan toleransı artacağından bi süre sonra aynı etkiyi yakalayabilmek için daha yüksek dozda kullanmak istersin o yüzden bağımlılık durumu oluşabilir ama ritalinin fiziksel olarak bağımlılık yapma gibi olayı yoktur bu arada ritalin bende olduğu gibi başkalarındada mide bulantısı ve uykusuzluk yapıyormu acaba

Karar Dönemi

Lightbulb

içinde aynı maddeler olan concertayı kullanıyorum size hemen etkilerini söyliyeyim
    sosyal kaynaşmayı hızlandırır konuşmanızı akıcı bir şekilde doğru kelimeleri doğru yerde söyleminize yarar.
    insana özgüven verdiği gibi sizi zombi gibi yapar gözlerini kırpmazsınız birisiyle konuşuyorken onu dinliyorken ona öyle
    bir bakıyorsunuzki karşı tarafa ne kadar sempatikde olsanız bakışlarınız çok antipatik geliyor ve ister istemez karşı tarafın gözleriniz bakamıyorsunuz
    siz bakarsınız ama karşı tarafa çok itici geliyor bundan emin olun çünkü bakışlarınız artık yapay düşünceleriniz artık yapay siz artık kendiniz olamıyorsunuz
    sert bakışlı acayip derecede yaratıcı ve itici oluyorsunuz acıkmıyorsunuz eğer su içerseniz yarım saat sonra tuvalate gidiyorsunuz bu ilaç başta benim için
    çok iyiydi şimdi iş yerinde sevilmeyen biriyim en yakın arkadaşımla yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen arkadaşımla sebebsiz yere 1.5 aydır konuşmuyorum.
    cinsel isteği azaltır bunuda söylemeliyim bunu ayrıca bir konuda açıklıycam istediğiniz kadar dikkat eksikliği olsun bu ilacı kullanmayın beni son 3 haftadır
    acayip derecede düşündürüyor neyi demeyin intihar etmeyi. ve beni bu duruma yakın çevremdeki kendini akıllı zanneden kişiler DEHP teşhisi koyup.
    kendi aile dostu olan psikiyatriste beni nasıl anlattıysa artık. randevu aldılar.doktor bana sadece ne kadar ders çalıştığımı sordu bide kız arkadaşım olup olmadığını sordu.
    sonra bu concertayı yazdı iyi yaptı. şimdi bu yakın çevremdekliler ne yaptıklarının farkında değiller siz eğer çocuğunuz veya bir tanıdığınız hakkında böyle bir düşünceye
    kapılmayın çünkü siz onun için iyi birşey yaptığınızı düşürnürsüz fakat onu öldürürsüznüz.

tam toparlıyamasamda ilacı tam tanıtamadım yakında bir konu açıp size en ince ayrıntısına kadar anlatırım selametle.

Karar Dönemi penguen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

concerta bende uykusuzluk ve mide bulantısı yapmıştı ayrıca odaklama konusunda ritalin kadar etkili değil

Karar Dönemi

ben ikisini de kullandım, hiçbir halta yaramadı.

Erişkin DEHB hastalığım için Ritalin,Medikinet,Concerta kullandım mala bağladım sayelerinde ve anksiyete yaptığı için bıraktım.Ayrıca bu ilaçları herkese vermiyolar.Tanı almış olmanız gerek.Her doktorda vermez.