Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: yardım etmek isteyen var mı?

Karar Dönemi 2941994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart yardım etmek isteyen var mı?

Merhaba arkadaşlar.
    Ben yıllar önce psikoloğa gittiğimde ilk randevumuzda OKB olmamdan şüphelenilmişti. Ben de korkup bir daha randevulara gitmedim. Şimdi yıllar geçti ve haliyle hastalık şiddetlendikçe şiddetlendi. Tabi psikoloğa gitmez isem olacağı budur. Hatta öyle bir dereceye geldi ki artık depresyon belirtileri de eklendib hayatıma. Hayattan hiç zevk alamıyorum, çok mutsuz ve umutsuzum. Neyse ki kendimi zorladım ve sonunda psikologdan tekrar randevu aldım. Yaklaşık 20 gün sonra randevum var.
    19 yaşımdayım. Tıpkı As Good As It Gets filmindeki obsesif karakter gibi insanları kendimden itiyorum. Bu hastalıkla ilgili benimle paylaşabileceğiniz bilgileriniz olursa çok mutlu olurum. Gerçekten hayatımı çok zor bir hale getiriyor.
    Hatta 20 gün beklemek zorunda kalmak bile dayanılmaz bir şey. Çünkü değişip yeni bir hayata başlamak için can atıyorum.
    Bazen intiharı bile düşünüyorum. Ama sonra çok saçma geliyor. Çünkü bu hayat herkeze bir kez verilmiş, daha iyi bir çıkar yol bulmalıyım.
    Konu 2941994 tarafından (16-02-2013 Saat 01:53 AM ) değiştirilmiştir.

ttolga1111
    Guest

ne tür bir okb var sende

Karar Dönemi

hayatinda ne gibi zorluklara neden oluyor paylasabilirsin bizde yardimci olmaya calisiriz

Çok teşekkür ederim öncelikle. İnsan paylaştıkça çok rahatlıyor.
    Benim sorunum daha çok aşırı resmi bir insan olmam ve bazı hoş olmayan düşünceleri aklımdan çıkaramamam.
    Bunun yanı sıra günlük işlerimi yaparken çok mantıksız olduğunu bile bile yaptığım ve yapınca kendimi biraz daha iyi hissettiğim bazı davranışlarım var. Bunlardan biri bir şeylere dokunmak.
    Beni en çok üzen, bu sene üniversite 1. sınıf olmam. Herkez birbiriyle yakınlaşırken ben gerek konuşmam gerek başka davranışlarımla çok resmi biriyim. İnsanlarla arkadaş oluyorum sonra dost olma kıvamına varınca onlarla görüşmeyi kesmek ve pek tanımadığım insanlarla yeniden başlamak istiyorum. Böyle acayip döngülerim var.

"Duygusal kısıtlılık yaşarlar. İnsan ilişkilerinden çekinmezler fakat yakınlık ve samimiyet gösteremezler. Duygularını ifade etmekte zorluk yaşarlar. Genelde resmidirler. Yakın arkadaşları ve dostları ya yoktur ya da çok azdır. Birlikte yaşanması zor insanlardır."

Bir de ben bu durumdan muzdaribim. Özellikle beni üzen bu. Çünkü bu sene birinci sınıfım. İnsanlar bu sene birbirlerine yakınlaşıp birbirlerini tanımak istiyor. Bense farklı bir insan olduğum için tavırlarım biraz farklı oluyor. İnsanların bunu yanlış yorumladıklarını görüyorum.

Yani benim yakın arkadaş tanımım ile diğer insanlarınki farklı. İnsanlar yakın arkadaş olmak için samimiyet gösterileri yapıyor. Ben ise bu konuda çuvallıyorum. Ama bu demek değil ki ben kötü bir insanım. Ben sadece duygularımı göstermeyi bilmiyorum. Ama insanları çok seviyorum.

Karar Dönemi MuAmMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun...
    Sizi çok iyi anlıyorum.
    Ben de resmi bir duruşa sahip biriyim.
    Hiç hata yapmayı sevmeyen,bana yapılacak bir eleştiriyle,
    kendimi üzen haftalarca belkide aylarca unutmayan bir yapıya sahibim.
    Bu yüzden hayat zorlaşıyor böyle karakterlere sahip olan insanlar için.
    Size birşey önermem gerekirse;doktora mutlaka başvurun.
    Uygulayacağınız tedaviyle en azından kendinizi rahat hissedersiniz.
    ALLAH’ım Diyerek seslenmek ne güzel!... Her an , Her yerde sesimi işittiğini bimek, ne güzel Ya Rabbi...

Herşey üstüne gelip seni dayanamayacağın bi noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme! Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.(Hz.Mevlana)

Çok teşekkür ederim. Bu siteye dün üye oldum ve çok mutluyum. Çünkü normalde insanlara anlatamayacağım birçok şeyi burada paylaşabiliyorum ve insanlar benimle empati kurmaya çalışıyor.
    Ailem ve çevrem maalesef empati kurmak konusunda bu kadar başarılı olamıyorlar. Çünkü benim durumum onlara çok anlamsız, mantıksız ve gerçek dışı geliyor. Zaten ailemle pek iyi ilişkilere sahip değiliz maalesef. Bu da sorunlarımla yüzleşirken sırtımı yaslayacağım bir duvar olmamasına neden oluyor.
    Tedavi nasıl işliyor, ne kadar sürüyor? Bu rahatsızlık geçici bir rahatsızlık mı yoksa ömür boyu devam eden fakat etkileri kontrol altına alınmaya çalışılan bir rahatsızlık mı?

Karar Dönemi MuAmMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet.İnsanlar tarafından anlaşılmamak çok zor bir durum.
    Onlara göre atlatılması kolay.Kafana takma,geçer gibi söylemler.
    Ama bunu beynimize anlatmak sanıldığı kadar kolay olmuyor.
    Bu yolda birazda yalnızız aslında.
    Bu hastalığın tedavisi konusunda inanın pek birşey bilmiyorum.
    Ama ömür boyu olduğunu düşünmüyorum yani en azından bunun doktor tarafından teşhis edilmesi daha mantıklı olur.
    Yalnız ben bu takıntı konularını okurken benım yaşadıklarımda aklıma geliyor.
    Ben 14 yaşındayken takıntı rahatsızlığım olmuştu.
    Tabi o zamanlar depresyon falan olduğunu bilmiyordum.
    Temizlik,dini,içimden sayı saymalar falan...
    1 yıldan fazla bu durumu yaşamıştım.
    Bu konunun Din'i açıdan da incelersek vesvese olarak bilinir.
    Dualarla Allah'a teslim olmakla atlattım.
    Şimdi ise farklı takıntılarım var.
    Acaba yanlış yapar mıyım,birine yanlış bir söylemim olur mu?
    İnsanları kırar mıyım?
    Bu birazda bizlerin kişilikleriyle alakalı bir durum.
    Kendimden yola çıkarak bunu söyleyebiliyorum.
    Mükemmelliyetçi bir yapıya sahip olunması.
    Boşvermesini blmeyip,herşeyi kafaya taktığmızda oluyor sanırım.
    Bu arada kusura bakmayın.Size belki tedavi konusunda önerlerim olmuyor ama
    İnanın ben de bilmiyorum.Ben de bir arayış içindeyim...
    Ne yaşadığımı ben de anlamıyorum.
    Doktorların söylemi depresyon ama atlatamadım.
    Tekrardan doktora gitmeyi düşünüyorum.
    Siz de tedavnizi devam ettirip,biraz daha rahat olmaya çalışın.
    İnşallah gün gelir bizler de bu durumu atlatırız diye ümit etmekten başka çaremiz yok varsa da bizler bu çareyi bulamadık daha...
    ALLAH’ım Diyerek seslenmek ne güzel!... Her an , Her yerde sesimi işittiğini bimek, ne güzel Ya Rabbi...

Herşey üstüne gelip seni dayanamayacağın bi noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme! Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.(Hz.Mevlana)

Karar Dönemi

herseyden once bundan kurtulmayi istemelisin hic bu knuda bi doktora gittin mi peki ilac filan arkadasliklarini bu kadar erken kesmenin bi sebebi olmali basindan gecen bi olay var mi bu konuyla ilgili

Karar Dönemi

Hem bu sorunun hemde hayatta ki her psikolojik problemin en etkili çözümü KENDİNLE ve SORUNLARINLA YÜZLEŞMEKTİR...
    Ve de YÜŞLEŞTİKTEN vardığın yargıda istikrarlı olup O SORUN NEYSE ONUN ÜZERİNE GİDEREK ÇÖZEBİLİRSİN...Hayat senin elinde Ya SORUNLARDAN KAÇMAK İÇİN uyumak-intihar vs gibi bir çok nedenlere sığınırsın yada YÜZLEŞİRSİN!

Sayfa 1/2 12 SonSon