6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Ergen kardeşimle olan sorunlarımız Lütfen yardım edin

Standart Ergen kardeşimle olan sorunlarımız Lütfen yardım edin

Herkese iyi günler.
    Benim 15 yaşında erkek kardeşim var ve bizim sözümüzü pek dinlemiyor. Günün çoğu vaktini arkadaşlarıyla geçiriyor. İstenilen olmadığı zaman tehdit ederek evden çıkıyor ve akşam geliyor. Bugün babamdan bir yere borcu olduğunu söyleyerek 25 lira istedi ve babam vemedi. Gene kızarak çıktı ve bizim arabanın lastiğine bıçak sokmuş. Sizlerden çok ciddi bir biçimde yardım istiyorum. Biz bu çocuğa eve gelince nasıl davranalım. Nasıl iyi bir insan olmasını sağlarız. Lütfen yardımcı olun zor durumdayız. Ne yapacağımızı bilemedik.

ttolga1111
    Guest

bence biraz babanın sert davranması lazım.terbiye almamıs yani buna cesaret ediyorsa babanın yumrugunu masaya çarpması lazım.ben arabanın lastiğini söndürcem.gebertir beni neden yapmıyorum nolcağını biliyorum çünkü kısacası sert davrancan iyi davranmakla birşey olmuyor
    nedemişler oğlunu dövmeyen dizini döver

Haklısın ama sert davranınca daha ters tepiyor ve daha kötü şeyler olacağından korkuyoruz.

ttolga1111
    Guest

sana oyle geliyor korktuğundan babana sole evire çevire dövsün sonra babacım babacıım varmı bir isteğin

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

tam olarak ne kadar süredir böyle ve kullandığı herhangi bir madde yokmudur. belki de onu agresif yapan şey buna benzer birşey olabilir. tek erkek çocukmu bu arada
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle kardeşinizi ne kadar tanıyorsunuz, aile içi durumlarınız nasıl, ergenlikten önceleri nasıldı bir sıkıntı var mıydı filan..bence ona nasıl davranmanız gerektiğini en iyi siz bilirsiniz ve bence şimdi ne desek doğru olmaz çünkü kardeşinizi tanımıyoruz.tam olarak onunla konuşmamız fikirlerini anlamamız kişiliğini anlamamız lazım, aile içi ilişkilerinizi bilmemiz lazım ki neden öyle davrandığıyla ilgili ve nasıl çözüm bulacağımızla ilgili fikir yürütelim.
    ergenlikteyken böyle olmaya başladıysa benim en iyi önerebileceğim şey ergen psikolojisiyle ilgili araştırma yapmanız, onu biraz anlamanız ve eğer kardeşinizle aranız iyiyse anlayışlı, yumuşak bir biçimde onunla konuşmanız.ergenliğin çocukluktan çok farklı bir yaş olduğunu düşünmüyorum ki zaten çocukluktan tam çıkmış da sayılmaz ergenler.sadece bir geçiş dönemidir.bu yüzden biraz anaçlığın, tatlıdilliliğin, yumuşakbaşlılığında onunla iletişim kurmanızda çok faydalı olacağını düşünüyorum