2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: sorunlu ama bitemeyen ilişki

Karar Dönemi

Standart sorunlu ama bitemeyen ilişki

merhaba arkadaşlar,

kendimi çıkmazda hissediyorum
    1 yıldır bir küs bir barışık devam eden bir ilişkim var. şu an ne olduğumuz bile belli değil gerçi... bu ilşkinin tüm yükü sadece benim üzerimdeymiş gibi hissediyorum.
    sadece o istediği için hayatımda kimseye yapmayacağım kadar çok fedakarlık yaptım. ailemi karşıma aldım, işimden oldum, yaşadığım şehri terkettim... ve tüm hayatımı değiştirmişken birdenbire hiçbir sebep göstermeden herşeyden vazgeçti. nasıl yıkıldığımı tahmin edersiniz. herneyse, amacım onu suçlamak değil. ama bugüne kadar herşey hep onun istediği gibi olduğu bi gerçek.
    bana karşı bi sevgi belirtisi yok, fakat bırakmıyor da. biçok defa sorunumuzu konuşmak istedim, hep "benimle olmayı istemiyorsan bırak kendi yoluma bakayım, istiyorsan da sen de bu ilişki için azıcık çaba göster" dedim. fakat her defasında kapı duvar. aslında herhangi bir sorun yokmuş da ben sorun varmış gibi davranıyormuşun ona göre. kendimi de çok sorguladım, acaba gerçekten öyle mi diye.
    bana iletişim yolları tamamen kapalı, benle mutlu değil, benle konuşacak bi konu bulamıyor. beni kendi çevresinden mümkün olduğunca uzak tutuyor, 1 tane arkadaşını dahi tanımıyorum. kendi rahatsız olduğum durumları anlatıp isteklerimi belirtiyorum, cevabı, sadece "saçmalama" oluyor. bir süre ayrı kaldığımızda da "ben hala sana aşığım, bu ilişki bi şekilde devam etmeli" diyerek geri dönüyor. bu şekilde sanırım 4 defa yeniden başladık. her defasında gene sonuç aynı. artık kullanıldığımı hissetmeye başladım. ne yazık ki ben de onun bu belirsiz tavırlarından dolayı bitirme kararımın arkasında duramıyorum hem kendisi de bitirmeme izin vermiyor.
    gördüğüm kadarıyla kendi sosyal çevresinde gayet mutlu, sevilen ve aranan birisi. fakat bana çok büyük sorunları olduğunu ve hiç mutlu olmadığını söylüyor. aksine bi sosyal çevresinin bile olmadığını, yalnız olduğunu söylüyor.
    en son konuşmamızda benden önceki bütün ilişkilerinin böyle olduğunu ve hep aynı sebepten terkedildiğini anlattı. bi tür kişilik bozukluğu olduğundan bahsetti. bi ilişkiye kendini veremiyormuş ve bi süre sonra partnerinden tamamen soğuyup sert ve aksi davranmaya başlıyormuş.
    bu ilişkinin düzelme yolu var mdır acaba? tek tarafın çaba göstermesiyle olacak bişey değil elbette. gerçekten bir kişilik problemi çekiyorsa benim tavrım nasıl olmalı? ya da kesin bi şekilde bitirmenin bi yolu var mıdır?

deniz00
    Guest

sen cevabını vermişsin zaten tek tarafın çaba göstermesiyle olacak bir şey değil derken....kesin bir şekilde bitirmenin tek yolu kararlı olmak tabi ki..ve bence kararlı ol