Sayfa 3/3 İlkİlk 123
22 sonuçtan 21 ile 22 arası

Konu: Çirkin olmak suç mu?

Çıraklık Dönemi

Alıntı Nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bıktım hep aynı şeyleri duymaktan! İlkokulda arkadaşım "senin dışın kötü ama için güzel, önemli olan da bu değil mi zaten" dedi. Yine başka bir arkadaşım "işte bu hareketlerin yüzünden hiçbir erkek seni beğenmiyor" dedi. Lise boyunca bir sevgilim bile olmadı. Oysaki güzel olmak için ger şeyi yaptım. Güzel olduğumu düşünmüyor da değilim. Ha bir bakan bir kez daha bakmaz belki ama fiziksel bir kusurum yok, hem sadece güzellikten mi ibarettir bu tarz ilişkiler? Beni bir birey yapan bir sürü özelliğim var. Hepsinden öte zekiyim. Bugün bir arkadaşım "ne zekisin ne güzel at kendini trenin önüne bence" dedi. Dediği şeyi zekam üzerine alınmadım bile. Öyle olmadığını, hatta çok zeki olduğumu biliyorum. Ama hiç mi güzelleşmedim bu geçen yıllar boyunca? 18 yaşında bir kızım ama insanlar düşüncelerini söylerken karşıdaki ne kadar alınır, kırılır tahmin etmiyorlar! O yüzden bu kadar asosyal var ve sanırım ben bir asosyal/dışlanmış olmaktan çıkıp sosyopata bağlıyorum!!! Katillerin psikolojisini anlayabiliyorum arkadaşlar. Bir sinir anında annesini babasını doğrayanları anlayabiliyorum. Bu ne kadar tehlikeli biliyor musunuz? İyi ki ben hakim değilim çünkü bütün katilleri salardım. Bu insanlar beni delirtiyor. Aralarına girmenin, konuştukları dilin şifrelerini çözmenin bir yolunu bulamıyorum. Artık arkadaşlık bile dış görünüşe göre yapılıyor. Söyler misiniz, nesi kötü "çirkin" olmanın? Bu da engel gibi bir şey. Korkarım yakında engellileri damgalamaya başlayacaklar. Bizi damgalıyorlar ya hani Kezban, Kamil diye!
    popüler kültürden beslenen insanlar içeriisnde tabiki mükemmel olmak zorundasın.iç güzellik karakter vb bunlar boş laflarç.özellikle iç güzellik lafı tamamen boş.bu tür kişilerle irtibatını kes bence.hehe deyip geç.bi nane olmaz bu insanlardan.

dreamer8
    Guest

Hmm çirkin olmak suç mu??? Soruyla karşılık vereyim sualine. Görme engelli olmak, cüce olmak, kanser olmak, yatalak-felçli olmak, sağır olmak, zihinsel engelli olmak, vs...suç mu? Tercihe mi bağlı bunlar? Cevap:? Suç değil değil mi. Aldın cevabını o halde. Herkes nasibini alır bu hayattan.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123