Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çirkin olmak suç mu?

Nickname
    Guest

Standart Çirkin olmak suç mu?

Bıktım hep aynı şeyleri duymaktan! İlkokulda arkadaşım "senin dışın kötü ama için güzel, önemli olan da bu değil mi zaten" dedi. Yine başka bir arkadaşım "işte bu hareketlerin yüzünden hiçbir erkek seni beğenmiyor" dedi. Lise boyunca bir sevgilim bile olmadı. Oysaki güzel olmak için ger şeyi yaptım. Güzel olduğumu düşünmüyor da değilim. Ha bir bakan bir kez daha bakmaz belki ama fiziksel bir kusurum yok, hem sadece güzellikten mi ibarettir bu tarz ilişkiler? Beni bir birey yapan bir sürü özelliğim var. Hepsinden öte zekiyim. Bugün bir arkadaşım "ne zekisin ne güzel at kendini trenin önüne bence" dedi. Dediği şeyi zekam üzerine alınmadım bile. Öyle olmadığını, hatta çok zeki olduğumu biliyorum. Ama hiç mi güzelleşmedim bu geçen yıllar boyunca? 18 yaşında bir kızım ama insanlar düşüncelerini söylerken karşıdaki ne kadar alınır, kırılır tahmin etmiyorlar! O yüzden bu kadar asosyal var ve sanırım ben bir asosyal/dışlanmış olmaktan çıkıp sosyopata bağlıyorum!!! Katillerin psikolojisini anlayabiliyorum arkadaşlar. Bir sinir anında annesini babasını doğrayanları anlayabiliyorum. Bu ne kadar tehlikeli biliyor musunuz? İyi ki ben hakim değilim çünkü bütün katilleri salardım. Bu insanlar beni delirtiyor. Aralarına girmenin, konuştukları dilin şifrelerini çözmenin bir yolunu bulamıyorum. Artık arkadaşlık bile dış görünüşe göre yapılıyor. Söyler misiniz, nesi kötü "çirkin" olmanın? Bu da engel gibi bir şey. Korkarım yakında engellileri damgalamaya başlayacaklar. Bizi damgalıyorlar ya hani Kezban, Kamil diye!

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

genelde böyle diyenler çok güzel olur.siz abartmış olmayasınız. hem dış görünümüne bakan insanlarla sen arkadaş olma onlar geçici ve yalancı insanlar.
    Konu yorum tarafından (31-01-2013 Saat 10:13 PM ) değiştirilmiştir.

Nickname
    Guest

hayır güzel değilim yani diğer insanlara göre yoksa herkes kendini sever diğer insanların belirlediği hiçbir güzellik kriterine uymuyorum keşke biraz güzel olsaydım o zaman böyle memnuniyetsizlik etmezdim keşke biraz akılsız olsaydım da güzel olsaydım.

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güzel olmayı bu kadar önemsediğine göre çevrende gerçekten güzelliği çok ciddiye alan insanlar var.kendin o kadar çirkin olduğunu düşünmüyorsan sorun etme sen insanların beğenmediği yüzünle güzelsindir ama insanlar bunu göremezler sadece.benim lise 1 de hoşlandığım bir çocuk vardı da (ki öyle, erkekleri kolay kolay beğenen biriside değilim kızların çok tatlıııııı diye eriyip bittiği tiplere hiç bakmam bile) bir keresinde çocukları hoşlandığım çocuk hakkında (la yazık ona yaa bu çocuk çok tipsiz nasıl kız bulacak) diye konuştuklarını duymuştum resmen acırcasına D (ben ben ben!!!)

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

eğer gerçekten akıllı isen dış görünüme önem vermesin. bunlar gerçekten çok önemli olan mevzular değil. benim fiziki sağlık sorunum var. zayıfim ve sandalye kullanan biriyim çevremde değer veren insanlar var. senin de mutlaka var. ve bence siz güzelsinizdir komplex yapiyorsunuz.

ttolga1111
    Guest

böyle insanlar çoktur adam 4 4lük olsa gene ezmeye çalışırlar.niye ezmeye çalıştıklarınıda anlamıyorum kırıcan böylelerinin kafalarını.

Karar Dönemi

bence senın önce kendinle olan sorununu halletmen lazım..insanlara yönelik şikayetler bireyin kendine şikayetidir aslında..Görsellik öğesine yani dediğin gibi dış görünüşe bu kadar önem vermeseydin etrafındakilerin yaklaşımları bu boyutta sıkıntı olmazdı..

Karar Dönemi

insanlarin dusuncesini takmak seni sadece hasta eder inan ki benim tum.lise hayatim yuzumun heryerini kapsayan sivilcelerle gecti uc yil boyunca neler yasadim bn bilirim ama bn sana sunu soyleyim kendine guven istersen dunyanin en cirkini ol gercekten dogak olarak cok guzel kizlar var bu tamamen Allah vergisi . belki onlar gibi olamayiz ama yuzunu badana tahtasina cevirmis kokonolardan olmk istemem . cok mu guzelim yo ama kendimi seviyorum cunku benim bnden baska kimsem yok . baskasi begenmis begenmemis muhim degil . zaten guzel oglanlar guzel kizlarla evlenir bizde kendimiz gibilerle zaten tum erkekler yakisikli degil ya

Nickname
    Guest

Alıntı pinokyoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanlarin dusuncesini takmak seni sadece hasta eder inan ki benim tum.lise hayatim yuzumun heryerini kapsayan sivilcelerle gecti uc yil boyunca neler yasadim bn bilirim ama bn sana sunu soyleyim kendine guven istersen dunyanin en cirkini ol gercekten dogak olarak cok guzel kizlar var bu tamamen Allah vergisi . belki onlar gibi olamayiz ama yuzunu badana tahtasina cevirmis kokonolardan olmk istemem . cok mu guzelim yo ama kendimi seviyorum cunku benim bnden baska kimsem yok . baskasi begenmis begenmemis muhim degil . zaten guzel oglanlar guzel kizlarla evlenir bizde kendimiz gibilerle zaten tum erkekler yakisikli degil ya
    çirkin erkekler de çirkin kızlara bakmıyorlar ki. güzel kızlara ulaşamadıkları için daha sapık oluyorlar. yakışıklı erkekler de çirkin kızlara bakmadığı için çirkin kızlar kız kurusu olarak ölüyorlar.

ttolga1111
    Guest

Alıntı Nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çirkin erkekler de çirkin kızlara bakmıyorlar ki. güzel kızlara ulaşamadıkları için daha sapık oluyorlar. yakışıklı erkekler de çirkin kızlara bakmadığı için çirkin kızlar kız kurusu olarak ölüyorlar.
    adam ne anlatmış ama işte yorum dediğin böyle olur olayı kökünden çözmüş bir çırpıda anlattı

Sayfa 1/3 123 SonSon