4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: çok tembelim

Unhappy çok tembelim

arkadaşlar ben lise 1de 2 kere sınıfta kaldım okuladan çıktım şimdi bir işe girdim şantiyede tesisat çırağı olarak ama sabah kalkamıyorum kalktığımdada sinirlenip öle kalkıyorum işe gittiğimde içimden hiç iş yapmak gelmiyo nerde boş biyer görsem oraya oturuyorum sürekli saatime bakıp canım sıkılıo oo diyorum daha 5 saat var lütfen yardım edin ben bu süreci nasıl atlatıcam mesela bi işe giriiyim diyorum sonra kendi kendime yok ben bu işi yapamam yog ben bu işe girdiğimde usta felan olamam diyorum o yüzden her işten kaçıyorum lütfen bana yardımcı olun kendime güvenim yok kendi kendime hep şöyle diyorum ya ben hangi işe girsem birşey öğrenemem işte yapamam edemem oy üzdende ewde boş boş oturuyorum cevaplarınızı bekliyorum

Karar Dönemi

İlgi alanini cekecek bi iste calissan katkisi olur belki denedin mi bunu belki o isin icerigini sevmedigin icin gitmk istemiyorsun mutlaka yapmktan hoslanacagin bir alan vardir

ya sevmiyorum ama kendime özgüvenim yok korkuyorum bi işe girsem başarısız olurum diye

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yani aslında tembel değilsin ama özgüvenin çok düşük olduğu için ben yapamam edemez olmaz etmez diye vazgeçiyorsun değil mi?önce şu özgüvenini kazanman gerek.bunun içinde adım adım ilerlemen ve kendine çok yük bindirmemen gerek ve tek şeyi başarman gerek; rahat olmak!
    ufak ve başarabileceğin hedefler koyarak onları başarmaya çalış ve yavaş yavaş hedeflerini büyüterek ilerle.bunu iş konusunda da uygulayabilirsin, arkadaşlar konusunda da ve her türlü konuda da