3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Sizce boşanmak dahani hayirli

Standart Sizce boşanmak dahani hayirli

Slm arkadaşlar şimdi yazacağim metin size çok uzun gelebilir ama sabirla okuyup bana destek olmanizirica ediyorum öyle bir çikmazdayimki derdimi kimseye anlatamiyoum bundan 7 yil evvel ailemin israrlari ile birisiyle evlendim ne olur beni yanliş anlamayin eşimi küçük görerek yada aşağilayici bi durum olarak anlatmirum ama yokluk içindelerdi ev desen ev değil eşyalar desen eşya değildi en yeni eşya ben diyim 10 senelik siz diyin 15 senelik evin duvarlari çatlak tavani bildiğimiz çatinin altina konteplak döşeli neyse göüştük anlaştik ailere evlilik için alur dedik karşi tarafin düğün yapmaya durumu olmadiği için ben yapim benherşeyin en iyisini alamadim elimden geldiğince bütcem yettiğince düğün için herşeyi yaptim kisa sürede biz birbirime isindik kaynaştik 6at sonra evlendik
    ailemin bana aldiği evde oturmaya başladik herşey çok güzel gidiyordu bize kimse görücü usulu ile evlendiğime ianmiyordu herkes bize siz anlaşiyordunuz daha evvel ama bize sölemiyordunuz diyordu düğünün hemen ardindan arabanizi aldikayaklarimiz mutluluktan yere basmiyordu birbirimizi seviyor seviliyorduk her istediğini yapiyordum aliyordum sirf ailesinde gördüğü yokluğu yaşamasin hissetmesin diye hafata içi başka işte çalişiyordum haftasonu başkasinn yaninda derken bi çocuğumuz oldu daha 10 günlükken hastalandi hastanaye yatirdik yoğun bakima aldilar ben işimi kaybetme pahasina 1 ay boyunca eşimle hastane kapisinda nöbet tutuk gece hastane bahçesinde omuz omuza verip banklarda yattik 1ayinsonunda oğlumuz nihayet ameliyat oldu sağolsun çaliştiğim işyerindeki patronlarim bana süresiz izin verdiler
    o zor günleri aklima geldikçe hala oturur çocuklar gibi ağlarim neyse çocuğumuz sağliğina kavuştu günler akip gecerken birgün kendi işimi kurdum herşeyi sifirdan yaşamaya başladik işler ilk zamanlar yoktu siftah yapmadiğim günler oluyordu ama ben eşime diyemiyordum belli etmiyordum sirf üzülmesin diye sikintilar ardarda geliyordu tam işeri rayina oturtmuşken dükkan sahibi dükkani saticam dedi harç uldum borç buldum ailem biraz destek verdiarabami sattim kredi çekip dükkani aldim çünkü ben bu işi yapip ailemi ele muhtaç etmekistemiyordum bu arada herkesin yaşadiği gelin kaynana çatişmalarida vardi eşim ailemi istemiyorduonlar geldiğinde yüzünü asardi gidelim derdim gtmek istemzdi gitsek bile 1 bilemedin 2 saat durur gidelim diye tuttururdu ikisinin arasinda kalmiştim ama kendi annesi yalniz yaşadiğindan babasi vefat etmişti haftada 2 gün giderdik köye her gittiğimde elim boş gitmezdim çünkü parasi yoktu geçinemiyotrdu 4 tane evladida bakmazdi evliliğimiz 4,5 seneden sonra artik sarsilmaya başlamisti sonradan anladimki ablalari ve annesi biim hanimi dolduruyormuş eşim ne zaman annesine gitse yadaa ablalarina gtse eve geldiğinde kavga ediyorduk enson bardaği taşiran son damla bir arkadaşimin sevgilisi benimde arkadaşimdi bayan bana msn den seni öxledim diye msj atmasi ile kavga kiyamet koptu ne kadar yalvarsamda yakarsamda dil döksemde aramizda bişey yok arkadaşimin sevgilisi diye dinlemedi anne ve abllarinin gazi ile evi terketti bana iftira attilar ailecek sevgilim varmişta oaev tutmuşumda falan fialn ben boşanmak isityorum dedi bense çocuğumun geleeği onun dahaiyi yetişmesi için çabaladim eve dömeye ikna ettim ama 10 gün durdu ben bosancam dedi oan kabul ettim sen bilirsin dedim dükanin yarsiini istedibende güzellikle dedim gel sen bu paradanvazgeç ben 18yaşina geldiğinde çocuğun üstüneyapayim dükakni onun olsun ikimizinde hakki omasin
    olmaz ddi ben para isterim tamam dedim o isteklerini siraladi nafaka falan ivir zivir tamam dedim hepsine ertesi gün avukata yazdirip anlaşma dilekcesini izmaladim eşimede imzalattimsabah erkenden adliyeye gittim
    hakime sundum dosyayi hakim 2de gelin dedi aradim eşimi geldi anlaşmali olarak bosandik 15 günn sonra gelin karari imzalayiin ozman bosanmiş sayilacaksiniz dedi ondan sonra adiyeden çikarken ctesi eşyalarimi alicam dedi tamam dedim ben seninle 5sene geçirdim anlaştiğimiz gibi evlenirken ne getirdin onu götürcen dedim tamam dedi ne ben ne ailem kimse gelmicek dedim eşyalrini alirken eşimin sülalesi ayağa kalkti birgünde inan nasil bosanirmiş neymiş ben hakimlere para yedirmişim sevgilim varmiş onla evlencekmişim neyse cumartesi akşami eve geldiğimde c tesi evin yarisini alip götürmüş aradim senne hakla alirsin sana ait olmayan eşyalari dedim ablalri akil vermiş senin 5senelik evliliğinin bedeli bunlar al git demiş meydani boş bulmuşlar ya o sebepten bizimki almiş eline ne geçtiise 15 günün sonunda ikimizde adliyeye gittik boşanma ilamini almaya orda eşim bana pişman olduğunu çocuk için barişmak istediğini belirtti değiştim ben aklim başima geldi ne olur barişalim çocuk için dedi
    sözler verdi yeminler etti bende çocuğum için tekrar denemek istedim olur dedim ama bu tür huysuzluk inet guru yapmican aileleri silecez tamam dedianne babamin karşisna geçtim dedimki durum bu biz çocuk için abriştik ailem karşi çikti olmaz dedi bu kadindan sana eş olmaz mutsuz olursun yapamazsin yakma kendini bense dinlemedim onla barişirsan bizi unut dediler ailemin bana aldiği arabanin anahtarlarini orda biraktim evinizde bosaltiyorum 1haftaya dedim apar tpar evi tutum eve 2000 tl masraf yaptim1hftaya taşindaik ama dedim eşime ne annen ne ablanalr ilenden bir kulu sokmam evime huzurumu bozmasinlar dedim buarada ablamdan kardşimden annemden babamdan almadiğim beddua kalmadi intizar kalmadi şimdi bile birak ailemisülalem beni görünce kafa ceviyolr yada yol değiştiroyolar neyse 4ay kirada oturdukev sahibi çikti evi satiyorum dedi al takke ver küllah cebimde 100 tl varken evi aldim bankaya gittim kredi çektim evimizide almiştik ama o zmana kadar ailemle görüşmdim ki hala görüşmüyorum eşimide göndermiyordum
    aradan bi müddet geçti eşim annesine gitmek istediğin sölediolmaz dedim israr edincede gönderirim ama geldiğinde tavirlarin değişirse anneni unut edim tamam dedi gitti 3 gün kaldi geldi 5gün sonra bana laf sokmaya hakaret etmeye başladi benimde tepem atti bir daha yolamiycam dedim annnene o lafi söledim diye 7 aydir didişip duruyoruz ben bir kelimesölüyorum o 10 mana çikariyo konusmuyo kendine göre trip atiyo ben işim oluyor dükkanda geç geliyorum bana demediğini birakmiyo telefonda dediğim anlaşilmiyo bazen sesimiz az yükseltiyorum diye 10gün konuşmuyor benle 1 yada 2 ayda bir arkadaşlarla muhabbet için içmeye gidiyoruz aman allahim sanki hergece disardayim sanki yapmadiği tafra etmediği zulum kalmiyo odasini ayiriyor yemek yapöiyor yüzüme bakmiyo bilaf sölesem bin ah işitoyrum enson elektrik süpürgesi arizalandi bende gittim doğal olarka yenisini aldim 1 ay kulalndi allahyapisi değilya kul yapisi ariza yapmiş makine bozulmuş diye bana sölemediğilaf kalmadi bende doğal olarak açtim azimi yumdum gözümü o bana bağiridi ben ona bağirdim şimdi 10 gün oldu ayni evde düşman gibiyiz siz bana akil verin ben işin içiden çikamadim karşima alip konusamiyorumda her sölediğime kilif ariyor ben ak diyom o kara diyor çocuk için susayim diyorum eziliyorum ben sustukça o ezmeye çalişliyo ben eşimin bir dediğini 2 etmedim ne dedise yaptim ne istedise aldim ona hayatinda gitmediği gidemeyeceği yerlere götürdüm benim onu götürdüğüm yerleri bekarken rüyasinda ile göremezdialdiğim kiyafeteti almaya maddi gücü hayatta elvermezdi onu götürdüğüm restorantlarin hayati boyuunca birak içeri girmeyi önünden bile geçmemiştir amao bana hayati adeta zindan ettihe benim hiçmi sucum yok elbet var ben artik dayanamiyorum sizce çocuk için bu mutsuz bir evliliğe devammi edeyim çocuk içinde olsa mutsuz bi hayat sürmeye devami edeyim yksa bu mutsuz hayati noktalammami gerekir

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle aramıza hoş geldin ,geçmiş olsun .

İşin biraz zor ama biraz sabırla yoluna girecektir ,benim tavsiyem kesinlikle boşanma .Çunku boşanıp onu mukafatlandırma .Ben senin yerinde olsam canımı hiçbir şeye sıkmam aynen hayatıma devam ederim .

Sanki evde o yokmuş gibi davranırım ,istiyorsa çıksın anasına gitsin ,ama ne kadar isterse istesin asla boşanmayı kabul etmem .Şimdiye kadar senin iyi niyetini sevgini sömürmüş istedigim her şeyi ona yaptırırım duşuncesine kapılmış .

Ama öyle olmadıgını gormesi lazım ,evlilik demek fedakarlık özveri demek ama eşlerin birbirini ezmek degil .Şimdiye kadar ne derse deşin ailesinin etkisinde kalmış ,ama artık istedigi her şeyi sana yaptıramıyacagını anlaması lazım .

Dedigim gibi canı istiyorsa çıkıp gitsin ,ama şunu asla unutmasınki evden bir çengelli igne dahi alamayacagını nasıl geldiyse aynen o şekilde gidecegini goster ona .Eger sen biraz dişini gosterir ve duşuncelerinde kararlı oldugunu ustune basa basa hissettirirsen eninde sonunda yola gelicek gerçek duyguları ortaya çıkacaktır .

Ancak bunları yaparken sabırlı ve duygusal davranmaman lazım .Bu arada çocuk bunlardan etkilenmezmi tabiki etkilenir ama zaten şimdiye kadar yeterince etkilendi ,bundan sonra çok fazla bir şey olmaz .

Sabırlı ol ve kendini saydır .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Evdeki problem ister istemez işimede yansiyor bir tarafta evin 2000 tl kredi borcu bir tarafta iş stersi bir tarafta evdeki olan bu olaylar isnasi ister isteemz boğuyor inanirmiisniz birgün biyerde yiğilip kalmaktan korkuyorum artik elbette benimde hatalarim var ama ben bunu haketmediğime inaniyorum