8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Bir bardak alkol hayatınıza mal olur

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bir bardak alkol hayatınıza mal olur

Cüneyt Arkın: Bir bardak alkol hayatınıza mal olur

Uşak'ta öğrencilere bağımlılığını anlatan ünlü sanatçı, aileleri de dikkatli olmaya çağırdı

Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği "Bağımlılık Yapan Zararlı Alışkanlıklarla Savaş" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan sinama oyuncusu Cüneyt Arkın, öğrencilere alkol, sigara ve uyuşturucunun kötülüklerini anlattı. Arkın, bir bardak alkolün hayata mal olabileceğini belirtirken, öğrencilerden, ailelerinden hiçbir şeylerini gizlememesini istedi.

Arkadaş seçimi
    Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen konferans Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cüneyt Arkın, öğrencilerin arkadaş seçimi konusunda dikkatli olması gerektiğini söyledi. Öğrencilere her türlü sorunlarını arkadaşlarına değil anne ve babalarına anlatmalarını tavsiye eden Arkın, "Dünyada hiç kimse sizi anne ve babanız kadar sevemez. Genç yaşta edindiğiniz arkadaşlar ve ailenize anlatamadığınız sorunlar sizi kötü alışkanlıklara itebilir. Bugün bir sorununuzu anlattığınız arkadaşınız yarın sizden faydalanabilir. O nedenle tüm sorunlarınızı ailenizle paylaşın. Sizlere en iyi eğitimi de aileniz verecektir. İyi bir eğitim alan genç kendini uyuşturucu, alkol ve sigaranın zararlarından korur. Bir arkadaşınız size 'Bir kadehten bir şey olmaz' diyorsa, o aslında sizin arkadaşınız değildir. O bir bardak alkol belki de hayatınıza mal olabilir. Alkolün yenemediği hiçbir beden yoktur" dedi.

Sinsi düşman
    Uyuşturucunun öldürdüğünü, alkolun ise süründüre süründüre öldürdüğünü anlatan Arkın, "Alkol öyle gizli, sinsi bir düşmandır. Bir yudum alkol 400 beyin hücresini öldürüyor. Yoğun çalışma temposu nedeniyle 40 yaşından sonra alkole başladım, 60 yaşından sonra sigara içtim. Bu yaşlarda bende uykusuzluk başladı. Önce bir kadeh alırsam uyuyabilirim diye düşündüm. Ama bu kadehler daha sonra arttı. İçmeye devam etseydim, bugün ya akıl hastanesinde ya da mezardaydım" diye konuştu.

AB ve ABD'yi eleştirdi
    Gençler arasındaki batı ve ABD hayranlığı konusuna da değinen sinema sanatçısı, "Gençlerde Batı ve ABD hayranlığı var. Batı'nın da ABD'nin de geçmişinde ve zenginliğinde kan var. Bizim geçmişimizde ise adalet var. Gençlerimize kendi tarihimizi öğretmemiz gerekiyor. Tarihimizi ve benliğimizi öğretemezsek insanlığımızı kaybederiz. Son dönemlerde dizi furyası başladı ve dizilerde kabadayılık furyası ortaya çıkarıldı. Bu kabadayılar dizilerde her işini şiddetle görüyor. Bu dizileri izleyen gençlerimizde o kabadayılar gibi olmak için can atıyor. Bu çok büyük bir tehlikedir. Yaptığınız işlerde insan, birey ve adalet yoksa başarılı olamazsınız" dedi.

yeniasır .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Moderatör BeYaZ_KeLeBeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    umut dünyası...

evet alkol işte...şişede durduğu gibi durmaz derler ya hep...

ayrıldığım erkek arkadaşım içerdi baya...17-18 yaşından beri sağlam içermiş zaten...ayda 3-4sefer içer ortalama...zaten kafama takılanlardan biride buydu...her seferinde bişey olmaz derdi..ben içmesini biliyorum..çok içmiyorum derdi...ama hep soru işareti olarak kalmıştır buda bende

sağol abi paylaşım için....
    RÜYALARI GERÇEKLEŞTİRMENİN EN İYİ YOLU UYANMAKTIR...

mavigece
    Guest

ben içmesini biliyorum
    çok içenlerin çok kullandığı bir cümle...

Yer
    umut dünyası...

evet malesef

kamiloglu
    Guest

alkol bence o kadar zararlı bir madde değil.
    sigara alkolden daha zararlı bir madde. düşünün alkol bağımlısı olmak için sağlam bir içici olmanız gerekiyor. yani öyle 3, 4 kez içmeyle alkol bağımlısı olamazsınız. ama sigara 5. yakıştan sonra artık bağımlısınız. ben ayda bir kaç kez alkol alırım. bu benim günlük yaşantımı ve sağlığımı olumsuz etkilemiyor. ama günlük almaya başladığım takdirde alkol bağımlısı konumuna geleceğimin de farkındayım. bu yüzden insanın kendini dizginleyebilmesi çok önemli.
    Sigaranın daha büyük bir zararı varki o da toplum tarafından benimsenmiş olması. yani bugün açık alanda rahatlıkla sigara içebilirisiniz. ama alkol için özel bir mekan lazım.
    ben sigarayı bırakalı 20 ay oluyor. ama etrafımdaki insanlar sürekli sigara içtiği için hala bende bazen sigaraya karşı istek uyanıyor.
    bu konuda bizim alkola karşı olan duyarlılığımızı sigaraya da yönlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Yer
    umut dünyası...

elbette öyle ama bir de şöyle birşey var..

sigara içerek sadece kendimize zarar veriyoruz...kendimizi zehirliyoruz...sağlığımız kötü etkileniyor....ama alkol kullanmak hem kendine zarar hemde çevredekilere....ben hiç sigara içip kendinden geçip ortalığı yıkıp döken,karısını döven,cinayet ileyen yada trafik kazası yapan birini görmedim..

ama alkolün bu tür zararlarıda var...ve ne yazıkki herkes içmesini bilmiyor....nerde durması gerektiğini idrak edemeyen insanlar var...bence buda bir kültürdür...içki içme kültürü...yani özel günlerde yada kırk yılda bir evde yada dışarda yemek yerken içilen bir kadeh iki kadeh içki içilebilri ki bazı insanların bünyesi bunu bile kaldıramayabilir...

ayrıca şunu da belirtmek isterim alkolik illaki hergün içmeyle olunmaz...bence ayda 3-4 sefer içmek bile (ki bu her hafta içmeye tekabül eder) tehlikeli...

kamiloglu
    Guest

ya, tabiki herşeyin bir sınırı var ve bu sınır aşıldıkca insanı ve toplumu olumsuz etkileyen olaylar çıkıyor. dediğin gibi alkolik birçok insan çevresine tamiri güç hasarlar bırakıyor.
    sigaranın da çevreye zararları var. pasif içici dediğimiz kesim de sigara dumanından olumsuz etkileniyor mesela.
    bu konuda sigara ile alkol normal anlamda kıyaslanma yapılmamış ama ben toplum olarak alkole karşı koyduğumuz tavrı sigaraya karşı da koymamız gerektiğini düşünüyorum.

Yer
    umut dünyası...

Alıntı berkeley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben toplum olarak alkole karşı koyduğumuz tavrı sigaraya karşı da koymamız gerektiğini düşünüyorum.

o konuda haklısın tabii evet katılıyorum