Merhaba arkadaşlar 17 yaşındayım ve unutkan biri olduğumu düşünüyorum ama derecesini bilmiyorum.Belki de sadece evhamdır diye düşünmüyor değilim.Bu durum derslerimi çok etkilemeye başladı.Aşağıda çok sık yaşadığım zihinsel problemleri yazdım :
-Tanıştığım kişilerin adlarını hatırlamakta çok güçlük çekiyorum.
(Bazen öğretmen görev verir bana ödevleri toplamak için , bir kağıda arkadaşlarımın ismini yazarken 3 yıldır aynı sınıfta olduğum arkadaşlarımın adını dahi unutabiliyorum anlık olarak)
-Okuduklarımı anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum.Aynı cümleyi 4-5 kez okuduğum oluyor.
-Söylemek istediklerimi anlatmakta epeyi zorluk çekiyorum.Doğru cümleler kurmakta , doğru kelime seçmekte sıkıntı yaşıyorum.Bu yüzden artık insanlarla haksız olsalar dahi tartışmama gibi bir tavır takınmaya başladım.
-Öğretmen bir konuyu anlatırken iyi anladığım şeyleri 15-20 sn sonra unutmaya , terimlerin bağıntılarını sık sık karıştırıyorum.
-Özellikle edebiyat dersinde şu suralar çok sıkıntı çekiyorum.3 gündür 3 öğün boyunca bir metin ve yazarını bir türlü hatırlayamamaktaydım ancak artık oturdu.Her yazar için 3 gün 3 öğün bekleyecek olursam ne olur benim halim ?
-İngilizcede çok iyiyimdir.Grameri mükemmel şekilde yaparım Ancak kelime bilgisi olmayınca bu bilgim de gelişme gösteremiyor.Her insanın bildiği bazı belli başlı kelimeleri yazarken bile deftere 2yazılısından emin olamıyorum.
-Matematik problemleri gibi x'li y'li ve sayılı ibareler yan yana olunca deftere geçirmekte zorlanıyorum.Daha doğrusu geçirirken sürekli hata yapıyorum.

Neyim var bilmiyorum , bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünüyorum.Sizin de fikirlerinizi alayım dedim.
Teşekkürler...