Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Obsesif Kompulsif Bozukluk olanlarda ilaç tedavisi.

Karar Dönemi

Standart Obsesif Kompulsif Bozukluk olanlarda ilaç tedavisi.

Selam arkadaşlar. yeni üye oldum ve faydalı bilgi alışverişinde bulunmak dileğiyle hepinizi tekrar selamlıyorum.

Bende aslında yaklaşık 8 senedir var olan bir hastalığın tedavisine bugün başladım. OKB tanısı kondu ve tedavi başladı. Bana verilen ilaç Efexor xr. İlk beş gün 37.5 mg ile başlayıp daha sonra 75 mg ile devam edecek ve kutu bittiğinde kontrole gidecem. Doktor ufak tefek yan etkiler olabilir aldırış etme geçer dedi. benim öğrenmek istediğim sizlerde mi bu ilaçla başladınız? Şimdiden teşekkürler..
    Konu zamansız tarafından (29-12-2012 Saat 10:43 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Merhaba Arkadaşım Öcelikle Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
    Bende OKB hastalığı yok fakat Obsesyonlara Bağlı Anksiyete Teşhisi Koydu Yani fark olarak siz engellemeye çalışmak için müdahalede bulunuyorsunu komplikasyon oluyor,bende olmuyor avantaj mı desem dezavantaj mı bilemedim.. soruna gelecek olursak gittiğimiz doktorlar bünyemize bakarak ve bizi dinleyerek bu ilaçları yazdıkları için herkese farklı ilaçlar veriyorlar.İlaçların içeriği ve mg düzeyi tabii ki anlattıklarımıza bağlı olarak ve doktorun görüşüne bağlı olarak değişebiliyor fakat bu ilaçlar uzun vadede ancak insanı etkilemeye başlıyor,kısacası sakın iyi oldum diyerek ilaçlarını bırakmaman,doktoruna güvenmen şart.ben o hatayı 1 kez yaptım ve ilacı kendiliğimden bıraktım hastalık 2 misli olarak geri döndü sende aynı hatayı yapmaz ilaçlarını düzenli,hergün aynı saatte olarak almaya devam edersen 1 - 1,5 aya kendindeki farkı görmeye başlarsın.tekrar geçmiş olsun...

Karar Dönemi

Teşekkür ederim. ilaca başladım ama aktif düşünceyi etkiliyor. Bu beni çok rahatsız etti. Böyle devam ederse işlacı hiç kullanmamayı dğüşünüyorum

Karar Dönemi

zamanla alışacaksın ilacını sakın bırakma..

Karar Dönemi

Serotonin maddesinin beyindeki eksikliğinden kaynaklı bir durum olarak değerlendiriliyor bu rahatsızlık. Bu madde de yüksek dozda anridepresanla sağlanmakta. İşte fazlasıda düşünceyi sekteye uğratıyor vs. ama bakalım alışma süresi ve ilacın etkisini göstermesi zaman alacak gibi görünüyor. Rahatsızlık veren bşir süreç olmasıda bu yüzden. Bakalım zaman ne gösterecek

Karar Dönemi qckhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende okb var. Cinsel ve dinsel takıntılar dürtülerle başladı. Şuan 2 bucuk aya yakın oldu paxil ve rivotril kulanıyorum uzman bir pdikiyatri tarafından . Paxili sabah akşam 1+1 rivotrilide sabah öğle akşam olarak 3 çeyrek alıyorum. Şuan hastalığımda %60larda bir iyieşme oldu. Birde sizin yardımınızla daha iyi olacağıma inanıyorum. Yalnız ilaçlar cinsel açıdan biraz sorun arattık ilk başlarda ereksiyon sorunu yapıyordu şimdi o geçti geç boşalma veya boşalamama sorunu yaşıyorum. Sizce nedendir. veya tavsiye edeceğiniz başka bir ilaç varmı bu sorunu çözecek. En kısa zamanda cvbınızı beklıyorum...Bu şekilde sorunlar oluyor mu.... Birde bu hastalık çok zor ya nasıl kurtulucam bilemiyorum

Karar Dönemi

İlacı en iyi doktorlar bilir tabiki. Bu hastalık bende çok rahatsız edici aşamada. Bazı zamanalar tekrarlar çopk can sıkıcı oluyor. özellikle alevlenme dönemlerinde. Aptalca tekrarlar söz konusu. Gelen düşünce beyinde öylece duruyor ve gitmiyor. Bunada kompüsyon geliştiriyorum başa çıkmak için. Ama bikaç gündür iyiyim, liaçla alakalı değil, bilmek ve teşhis koymak bile rahatlatıyor. Hastalık gerçekten con can sıkıcı bir hastalık. İlaca başladım ve bünyemde istemediğim derecede değişiklik meydana getirdi. Düşünceyi sekteye uğratması, başağrısı vs. bunların ilk beş gün olabileceğini söyledi doktor. Ara verdim şimdi bi kjaç gün sonra devamlı olarak başlamaya karar verdim.

mesela kendine o durumda nasıl yardımcı oluyorsun ?

Karar Dönemi

arkadaşlar bu hastalık böyle maalesef ben obsesifim,sadece düşüncelerimde sıkıntılar var,el yıkama temizlik gibi takıntılarım yok buna bağlı da anksiyete meydana geliyor.1,5 aydır ilaç kullanıyorum faydası da pek yok gibi bi gün iyiyim bi gün kötü ama kesmiyorum ilacımı.o yüzden ilaçlarınızı için kesmeyin doktorunuza güvenin geçmiş olsun

Allah sonumuzu hayır ede inş. Ama çok zor ve bıkkınlık yaratan bir hastalık, bakalım omu beni , benmi onu yeneceğim))))

Sayfa 1/2 12 SonSon