5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Merhaba,Benim Sorunum Şu ki...

Karar Dönemi

Question Merhaba,Benim Sorunum Şu ki...

Benim Sorunum Şu ki... Sıkmasın diye çabuk anlatacağım. Ben 10. sınıfa gidiyorum. 9. sınıftayken başıma bir olay geldi. Yengem IQ mu sordu ve bende bilmediğimi söyledim. Sonraki zamanlarda ben de dedim bir ölçürtüyüm IQ mu bakalım neymişim ben diye. Ölçtürdüm ve sonuç üstün zekalı çıktı ( Sayı olarak vermek istemiyorum kusura bakmayın). Ben zaten çocukluktan beri bunun sorunlarını yaşıyordum. Okul çağından beri yaşıtlarımla kaynaşamadım ve hala öyle. Ailem de bunları bildiği halde (eskiden) bana hiç IQ testi yaptırmayı düşünememişler nasıl bir hikmetse. Yengem olunca sağolsun onun sayesinde ölçtürdüm. Ve şu an ailemden nefret ediyorum. Bir de benim ailem dindar ( anne ve babam ) olduklarından iyice sıkıştım. Şu an psikolojik olarak çökmüş bulunmaktayım. Öyle sıkıyorlar ki örnek vereyim. Müzik dinlemek yasak, pc ye girmek sadece hafta sonu ki hafta sonu da yazlığa gidiyoruz (yazlık ama kar,kış oradayız devamlı). Sürekli ders diyorlar ki notlarım 95 altında yok. Ve o kadar da çalışmama gerek yok anlamak için. Şunlara bakın bir. Resmen 8 yaşıma dönüyorum. Hayır bu da sorun değil. Sorun ama küçük kalır. Asıl sorunum şu ki beni onlar eğitemediler. Ben kendimi eğitiyorum. Her şeyi kendim öğreniyorum. Eğer baştan altı üstü bir IQ testi yapsalardı, şu an ben özel sınıfta yada geliştirilmiş ders programıyla birlikte hiç uğraşmadan öğrenecektim. Onlar benim hayatımı köreltti. Ve asla söylemeyeceğim üstün zekalı olduğumu. Zaten dersine çalışmayan adam üstün zekalı olsa ne olur derler.

Son cümle olarak birkaç bir şey eklemek istiyorum. Yengen söyler derseniz söz verdi söylemeyeceğine. ekleyeceğim buydu teşekkürler.

Yardımlarınızı umutla bekliyorum, lütfen üstün zekalı olmanın da iyi birşey olduğunu bana gösterin...

Karar Dönemi

Hiç cevap verme tenezzülünde bulunmak isteyen yok mu ?

Arkadaşın teki bir başlık açmış intihar kurtuluş mu diye. Ben de onu soracağım. Sizce ? yapayım mı ?

Banned

üstün zekalıların okula ya da aile desteğine ihtiyacı yoktur.
    notlarının yüksek olması ve IQ testinden yüksek skor alman senin üstün zekalı olduğunu göstermez.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Dertli insanla dertsiz insan bir olmuyor. Kendine dert bulmaya çalışma kardeşim. Burada derman arayacak derdin yok belli ki.

Ailen İQ nedir bilmiyorlar belki de. Okuman için ellerindeki imkanları seferber ettiyseler fazlasını aramak haksızlık. Biz anlatmaya kalksak eğitim hayatımızı için daralır.
    Derslerinde başarılıysan yüksek iq kadar ailenin seni bazı şeylerden kısıtlamasına da borçlusun bunu. Tabi yaşın itibariyle anlamazsın bunu. Bildiğin gibi düşünmeye devam et. Gerçekten büyüdüğünü hissettiğin gün analayacaksın.

Unutmadan, yüksek İQ sahibi olman ailenin suçu değil.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi

Ne demek istedigini anladim pluton. cok saol yorumun icin. evet anlamiyorum ama senin gormus gecirmis oldugunu anladim. cok saol yeniden.

bu arada antepli lutfen bir konuyu bilmeden konusma. baska insanlar yanlis bilgi alabilirler.