6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Arkadaşlar kendimi çözemiyorum

Karar Dönemi

Standart Arkadaşlar kendimi çözemiyorum

Merhaba arkadaşlar bazen kendi kendimi en kötüye yorma gibi bir problemim var sanki kız arkadaşım bana 5 dakika geç cevap attığında baskalarıyla bişeyler yapıyormus gıbı hıssedıyorum asırı sinirlilik durumum okulu sevmeme sıkıntılarım var bazen sadece durup durup kuruyorum kendi kendime ve bundan aşırı derecede sıkıntı duymaya ve etrafımdaki insanları sıkmaya basladıgımı farkettım asırı sinir ve bi anda patlayan bi stresim var baş ağrım ve yorgunluk üst seviyede kendimi çözemiyorum sosyal bir eksikliğim yok arkadaşlarım arasında iyi bir konumda oldugumu sevilen bir kişi oldugumu dusunuyorum.Sizce sorunum nedir ?

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aramıza hoş geldin ,bizler profesyonel olmadıgımız için sorunun şu dememiz uygun olmaz bir uzmana danışman en uygunu .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

öncelikle hoşbuldum.. Peki sizce neler yapmalıyım ne gibi önlemler almalıyım kendimi bu düşüncelerden nasıl sıyırıp siniri yenmeliyim ?

Karar Dönemi

amaçsız gayesiz bir hayat düşünülemez değil mi ? hepimizin bir gayesi amacı hedefi bir yolu vardır dimi ? kanaatimce insanın 3 şekilde amacı olmalıdır. 1 kısa vadeli 2 orta vadeli 3 uzun vadeli. kısa vadeli herhangi bir şey olabilir yarın gidip üşüyen elleriniz için eldiven almak gibi.. orta vadeli ise bence daha sistematikleştirilmiş daha kompleks planlarla hayatınızı düzenlendiğiniz herşey olabilir. okulu bitirip yüksek lisans yapıp iyi bir şirkette çalışmayı organize etme çabanız,bu süreçteki emekleriniz orta vadeli bir amaca yöneliktir.. ve bence en önemlisi olan uzun vadeli amaçlar.. işte insanların sorunu burda uzun vadeli ve insanın hayattaki karşılaştığı en büyük soruları içeren o amaç ! nerden geldim, nereye gidiyorum, neciyim insanın hayatındaki en önemli soruları barındıran uzun vadeli bi amaç..işte psikolojik hastalıklar , tutarsızlıklar,samimiyetsizlikler,başarısızlıklar, istikametsiz olmak bir sürü sorun..

Yigit
    Guest

Bu konu hakkında bir uzmana danışman en iyisi olacaktır.

Karar Dönemi

Sabrını artırman lazım, öfkeni teğmen lazım özgüvenini artırman lazım, kız arkadaşına güvenmen lazım, bağımlı değil bağlı olman lazım. Öncelikle. Bunun içinde bol bol uğraşman lazim. Bu sorunlar herkesin sorunu olmayan var midir hic zannetmiyorum hayat boyu caba lazim.
    Ne istediğini bilmeyen hem seni ziyan eder hem kendini...