9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: sürekli bi iç sıkıntısı ve delirme korkusu... yardım

Karar Dönemi

Standart sürekli bi iç sıkıntısı ve delirme korkusu... yardım

merhaba arkadaslar
    suan cok kotuyum gercekten. surekli bi iç sıkıntısı var. bu üc ay once basladı ilk baslarda gecer diye dusunuyordum ama geçmiyor surekli devam ediyor.. baslarda sadece iç sıkıntısıydı sonrasında sersemlik ensemde ağrı, unutkanlık , saçma sapan dusunceler olmaya basladı... hiç doktora gitmedim kendi dusuncelerimle yenmeye calısıyorum ama bazen o kadar cok yogun yasıyorumki dusecek bayılackmıs gibi oluyorum ve etrafımdaki olup biteni bile gormuyor duymuyorum bu bana kesin kafayı yedim dusuncesini getırıyor, internete giriyorum sizin yazılarınızı okuyunca rahatlıyorum ve rahatladıktan sonra o anların sadece bi dusunce hatası oldugunu birdaha yasarsam yenebilecegimi dusunuyorum ama o anı yasayınca yıne aynı korkular sarıyor beni nefes egzersizi gevşeme teknikrini uygulamama ragmen gecmıyor kafayı yemekten cok korkuyorum... lutfen bana yol gosterin

Karar Dönemi

Ekonomik durumun iyiyse, terapiye git bence. Kendine bir uğraş edinebilirsin ya da bir evcil hayvan, belki işe yarar.

Karar Dönemi

geçmiş olsun arkadaşım ben henü2 kafayı yemedim ilk başlarda aynı düşünce bendede vardı.doktora gittim ilaç vs baktım olmuyor ilaçları kestim.aşmaya çalışıyorum ba2ı şeyler çok 2or..

Karar Dönemi

cok unutkan oldum son zamanlarda yaptıgım hiç bir seye konsantre olamıyorum.... bu panik atak degil heralde ne oldugu hakkında bi fikriniz varmı....

Karar Dönemi

burdan aldıqın cevaplar kafanı karıştırabilir.bi u2mana başvurman daha ii olur bence.

genelde herkez şöyler der " bir kız/erkek arkadaş " edin kendine. Varsa anlayamam zaten. profesyonel yardımada elindeki herşey bitince başvur (en azından bana göre)
    And I wonder if you ever wonder the same
    And I still wonder .. (Ve ben hala merak ediyorum)

Karar Dönemi

haklısınız uzman biriyle gorusmek en dogrusu...

Karar Dönemi

aynı korku bendede var deliricekmiş gibi oluyorum çok korkuyorum geçer diyorum ama hiç geçmiyor hatta isimler duyuyorum sende isimler duyuyormusun ? belkş sorunumuz aynıdır birbirimize yardımcı olup aşabiliriz

arkadaşlar kendinize gelin. iç sıkıntısı var bende de 5 aydır göğsümü kapuçino köpüğü gibi hissediyorum içim şişiyor sürekli ve fiziksel bir acı çekiyorum bir süredir. Bunun nedeni nedir sizce? Nedeni deneyerek öğrenebiliriz, çeşitli şeyler deneyin ve sıkıntı hislerinizde yarattığı değişimleri post edin ki çözüme gidelim beraber ne dersiniz

Alıntı kalpsiizz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar
    internete giriyorum sizin yazılarınızı okuyunca rahatlıyorum ve rahatladıktan sonra o anların sadece bi dusunce hatası oldugunu birdaha yasarsam yenebilecegimi dusunuyorum
    bu bir ipucu olabilir bence, paylaştıklarımızı (ki böyle sorunlar yaşadığımızı belirttik kendi kendimize yöntemlerle) okuyunca rahatlamanız geçici bilgi isteğinizden kaynaklanıyor olabilir. benim teorim öyle ki, bilgi dediğimiz şey bazen amaç haline gelebilir. Yaşadığımız çevredeki insan çeşitleri teorime göre ikiniz de sanırsam bilgiye yönelmek istediniz ve gelen bilgilerin leşliği yüzünden, beyninizde süzebildiğinizde sizin bilgi alabilme ve bunu isteme hızınıza göre gelen bilgiler çok yavaş geldi. bu yüzden ne yapacağınızı bilemediniz.

önerim şu ki kişileri tanımayı deneyin. günlük yaşantıda insanlar belki de kendilerini saklayabilecekleri ve ortamdaki değişkenler yüzünden birilerini tanıyabilme hızınızı düşürebileceği için, internetteki hikayeleri okumayı deneyin. yaşanmış şeyleri dinleyin, düşünün kendi kendinize, birilerini dinleyin ve empati kurmayı deneyin

empati kurma konusunda ciddiyim bunu bi deneyin ve sizi rahatlatırsa bir şekilde not verin. buna göre ilerleyeceğimiz teoriler ile çözümü deneyebiliriz.