Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ben niye böyle oldum ???

Cahillik Dönemi

Standart Ben niye böyle oldum ???

ben neden böyle oldum bilen var mı ? yaptığım bazı hatalardan dolayı çevremde herkes beni suçladı ama hiç kimse neden bu çocuk böyle diye sormadı
    yıl 2007 2009 arası bir süre okula diye evden çıktım ama okula gitmedim babam kızdı azarladı ama neden böyle yapıyon diye sormadı ?
    bazı zamanlar camiden dinden diyanetten uzaklaştım babam olacak adam bunda kızdı ama neden böylesin diye sormadı
    parasız kaldım cep telefonumu sattım onada kızdılar ama neden sattın diye sormadılar
    istediğim gibi düzgün bir iş bulamadım eş bulamadım sıkıntı stres hep üst üste geldi bütün bu olanlardan sonra psikolojim ruh sağlığım bozuldu 12 senedir anti depresan içiyorum annem-babam bu kdar çok ilaç içiyorum diye kızdılar ama neden içiyorum diye sormadılar ?
    şimdi 30 yaşındayım sıfıra sıfır elde var sıfır şuanda benim değil antidepresan içmek psikiyatri kliniğinde yatmam lazım ama ailemin bundan bile haberi yoktur...bu kadar yaşanan şeyden sonra insanlardan hep uzaklaştım insanlara hep mesafeli davrandım yıllarca insanlara kızdım küstüm ilişkimi kestim onlardan bir ot gibi yaşadım içimdeki kin ve nefretle..
    bu işin sonu nereye varır bilmiyorum bazen jileti alıp bileklerimi kesesim geliyor...
    çok dolu olduğum için sadece paylaşmak istedim...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Peki ben sorayım sana, hayatla ne alıp veremediğin vardı çocukluktan itibaren?
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Çıraklık Dönemi

bizde çocuğu doğru yola sokmak güzel bi dayaktan geçer ilkesi mevcut.yeri geldiğin de ben de kızıyorum ergenlere,bazen anlamak imkansızlaşıyor.sana önerim geri planda bir iş bul.örneğin depo sorumlusu.müşteri ile çok muhattap olma.tek başına yapılabilecek aktiviteler yap işten sonra.kitap okumak film izlemek pc oyunu gibi.ve en önemlisi çevreni sorgulayıp kendini üzme.kendi küçük dünyanı kur ve içeri bi müddet kimseyi alma.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Niye böyle olduğumu bende çok sorguladım bu arada o konuda benzeriz, aile konusunda da. Tabi biçok şeyimiz de farklı. Fakat benim senden ek olarak bir şansım var en azından deneme şansım
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ben sorayım sana, hayatla ne alıp veremediğin vardı çocukluktan itibaren?

neden m böyleyim söylim epilepsi hastası olduğum için ilkokuldan beri öğrenciler hep hastalığımla alay ettiler dalga geçtiler deli dediler neler demediler ki ? hal böyle olunca insan okuldan eğitim hayatından soğuyor istediğim gibi düzgün bir iş bulamadım iyi bir okul bitiremedim hayatta hiçbirşey istediğim gibi gitmediği için inancımı ümidimi herşeymi kaybettim camiye gitmez oldum hayata küstüm işte bu yüzden tabiri caizse feleğin çenberinden geçtik...

Karar Dönemi

Ben okulda kimseyle konuşmazdım dut yemiş bülbül gibi otururdum.Hepte öyle yaptım 16 yıl boyunca oturduğum yerden bile kalkmazdım.Benimle de çok alay ettiler özellikle küçükken çok şiddet gördüm.Ama asla okulu bırakma düşüncem olmadı .Çok zor oluyor evet ama katlanmaktan başka çare olmuyor.Hala okumak istiyorum.Okul hayatım boyunca hep dipteydim bende.Üzülmeye alıştım artık umursamıyorum .Bu dünyaya geldiysek elimizden geleni yapıp yaşamaya bakalım başka çare yok çünkü.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Suveydaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben okulda kimseyle konuşmazdım dut yemiş bülbül gibi otururdum.Hepte öyle yaptım 16 yıl boyunca oturduğum yerden bile kalkmazdım.Benimle de çok alay ettiler özellikle küçükken çok şiddet gördüm.Ama asla okulu bırakma düşüncem olmadı .Çok zor oluyor evet ama katlanmaktan başka çare olmuyor.Hala okumak istiyorum.Okul hayatım boyunca hep dipteydim bende.Üzülmeye alıştım artık umursamıyorum .Bu dünyaya geldiysek elimizden geleni yapıp yaşamaya bakalım başka çare yok çünkü.
    Güçlü bir insansın daha doğrusu hayat seni güçlü yapmış aynı zamanda da duvarlar ördürmüş..
    dreamer8

Cahillik Dönemi

Alıntı Suveydaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sırf bu yüzden lise son sınıfta okulun bitmesine 2 ay kala okulu bıraktım daha sonra dışardan okudum açık liseden bitirdim bu yüzden çok sene kaybım oldu. toplamda 8 -9 sene lise okudum neler geldi başımıza neler ahhh bir anlatsam roman olur...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sırf bu yüzden lise son sınıfta okulun bitmesine 2 ay kala okulu bıraktım daha sonra dışardan okudum açık liseden bitirdim bu yüzden çok sene kaybım oldu. toplamda 8 -9 sene lise okudum neler geldi başımıza neler ahhh bir anlatsam roman olur...
    Yuh o kadar kötüydü ha 2 ay daha dişini sıkamicağın kadar... Üzücü gerçekten... İnsan bazen yapamıyor ya gerçekten seni de anlıyorum.. Ailene afedersin ama yazıklar olsun senin eriyip bitmene resmen göz yummuşlar 30 yıldır. Umarım bahtın döner dert_babası....
    dreamer8

Karar Dönemi

öğrencilikte hiç kimseyle konuşmadım. sadece derse odaklanırdım. insanlar umrumda olmdı hiç bir zaman. alay edenler, laf atanlar sınav notlarımı kıskanan ve pislik yapanlardan geçilmiyordu. inadına kendi köşemde yalnız takıldım. şu an da kendi işlerime bakıyorum. sosyallik dünyanın en abuk şeyi. akıl hastanesinde de en deli olanlarla arkadaş oluyordum. sadece ciddi boyutta delirmiş kişiler arkadaşım olmayı hakediyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon