Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şizoid ' olabilirim

Karar Dönemi

Standart Şizoid ' olabilirim

Herşeyi okudum o kadar ilginçtirki benim yapımdan bahsetmiş...Yani ne biliyim tam uydugunuda soylemem, ama çok fazla yalnız kalıyorum 19 yaşındayım dışarıya çıkmaya ilgi gostermiyorum bilgisayarın içini dışını günde 5-6 saat hiç durmadan ogreniyorum tek başıma tek olmaktan gram derece şikayetim yok elimden gelen birşey degil yapamıyorum ilgim istesemde gelmiyo profesyonel yardım almalımıyım
    Konu b3mb4m tarafından (16-10-2012 Saat 06:40 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı rengini sarı yapmısım

Banned

depresyon yoksa bir şey yapmana gerek yok. bu kişiliği değiştiremezsin. ben de yalnızlığa tapıyorum.

Karar Dönemi

depresyon yok gram derece hiç kimseyle konusma istegi duymuyorum demiyorum arada tabiki konusmak istiyorum ama o kadar nadirdir ki ... tek başıma kalmaktan zevk almaya bile başladım sanırım.

Karar Dönemi

Alıntı b3mb4m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şizoid ' olabilirim
    Çok mu cazip bişey bu..?
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Banned

şizoid güzeldir. hiçkimseye ihtiyaç duymazsın. başkalarından hiç bir şey beklemezsin.

Karar Dönemi

benim agır oldugu bi donem vardı hiç kimse olmasın hiç bir zaman birşey soylemezdim artık hafiften degişmeye başladıgımı hissediyorum bu iyiye gitmek degilmi ? ama 'mutlu ' grubunda oldugumuz dogru

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

boşluğa düşmüyor musunuz ya?şizoidler nasıl mutlu olabilir?
    şizoid olduğuma %100 emin değilim.bir pdr nin yaptığı sınavda şizoidlik çıkmamış bende, halbu ki o kadar emindim ki.bilmiyorum acaba ben mi sınavda dürüst olamamışım yoksa gerçekten değil miyim.ama özellikleri bana çok uyuyordu ta ki "birilerine" ihtiyaç duymaya başlayana kadar."birileri" olmadığı içinde yerini sürekli başkalarıyla doldurmaya çalışıyorum.tamam hasret acıymış ama şizoidkenki o boşluktansa acı çekmeyi tercih ederim.hiç değilse içimde bir insanın yeri var

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu durumun hayatını olumsuz etkilediğini düşünüyorsan ve mutsuzsan, öğrenmek için bir uzmana başvurman lazım. Mutsuz değilsen normal bir kişilik özelliği olsa gerek.
    HAYALPEREST

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nasıl diyebilirim ki sen kendini normal görebilirsin ama sosyalliği bilen birisi için sen asosyalsin ve normal değilsin.normal olmayışını vurgularken bunun sanki kötü birşey olduğunu söylüyorum gibi düşünme, sadece yakın bi insana ihtiyaç duymazsın bu kötü birşey değil.ama bakış açımı anlamaya çalış lütfen, durumu "vay nasılsa zararsız, sosyal olmak istemiyorum ki ben" diye hemen kabullenme tedavi görmeye çalış.
    insanlarla neden bişeyler paylaşmayasın, anlamlı ilişkiler kurmayasın? paylaşım hayatın bir parçasıdır, insanın doğasıdır.sen bir sebeple bu davranışı 0-3 yaş arası dönemde -muhtemelen 0-3 - geliştirmişsin.insanlara fazla bağımlı olmana da gerek yok ama duygusal bağ geliştirmeyi öğrenmelisin bence.

Karar Dönemi
    Yer
    Kendi içinde yaşıyor

Alıntı gloxinia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl diyebilirim ki sen kendini normal görebilirsin ama sosyalliği bilen birisi için sen asosyalsin ve normal değilsin.normal olmayışını vurgularken bunun sanki kötü birşey olduğunu söylüyorum gibi düşünme, sadece yakın bi insana ihtiyaç duymazsın bu kötü birşey değil.ama bakış açımı anlamaya çalış lütfen, durumu "vay nasılsa zararsız, sosyal olmak istemiyorum ki ben" diye hemen kabullenme tedavi görmeye çalış.
    insanlarla neden bişeyler paylaşmayasın, anlamlı ilişkiler kurmayasın? paylaşım hayatın bir parçasıdır, insanın doğasıdır.sen bir sebeple bu davranışı 0-3 yaş arası dönemde -muhtemelen 0-3 - geliştirmişsin.insanlara fazla bağımlı olmana da gerek yok ama duygusal bağ geliştirmeyi öğrenmelisin bence.
    Normal ya da anormal olmanın kıstası sence nedir? Bir toplumda çoğunlugun yaptığı iş normal azınlığın yaptığı iş anormal midir?
    100 tane beyaz çizgi arasında 1 siyah çizgi anormal midir?

Sayfa 1/2 12 SonSon