Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Neden böyleyim ?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı prenses Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olabilir.. bilmiyorum.. daha orta okuldayken, genc tasarimcilarin yarismasi vardi tv'de.
    O gün izledigim gün baslamisti o hayalim, tasarimci olmak istiyorum diye..
    Simdi pek o istek kalmadi, yapmak istedigim seyin artik o olmadigini düsünüyorum..
    yada icimdeki heves öldügü icin, istegim yok diye biliyorum..
    istediğim ne diye bunun üstüne yoğunlaşıp senin neye yatkın ise ona yönelmelisin...Yapmak zorunda olduğunu hissettiğin işlerle uğraşıyorsun şuanda çünkü, o yüzden potansiyelini kullanamıyorsun.Eğiitim şart diyorsun. şu bu olmalı ama istemiyorsun bu yüzden senin potansiyelini zedeliyor.içindeki hevesi isteği öldürüyor.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

prenses
    Guest

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istediğim ne diye bunun üstüne yoğunlaşıp senin neye yatkın ise ona yönelmelisin...Yapmak zorunda olduğunu hissettiğin işlerle uğraşıyorsun şuanda çünkü, o yüzden potansiyelini kullanamıyorsun.Eğiitim şart diyorsun. şu bu olmalı ama istemiyorsun bu yüzden senin potansiyelini zedeliyor.içindeki hevesi isteği öldürüyor.
    aynen cevapladigin gibi, istemedigim seylerle ugrasmak zorunda oldugum icin ne gücüm var ne halim..

Kızıl Kurt
    Guest

biseyin yok bence ama neden yarıda bıraktın.sen normal birisin sadece yabancılık hissini bastıramıyo olabilirsin belki okulu da bu yüzden yarıladın bilemem ama madem o kadar ugrastın bu sınavlarını gec bence biliyorum zor .sıkıcı geldigide oluyr insan bunalıyor.ben bunun icin hep iki neden düsünürüm.hatta bu bir kualdır ve cok güzel bir kural.
    1.cisi istedigin seye ulastıgında gerceklesecek güzel seyleri düsünmen
    2.yapamazsan ne durumdaolacagın
    ve yarıyı gectikten sonra gerye bak ve ben bunları yaptım buraya kadar geldim artık bundan sonrasını yapmadam bırakmicam demektir.
    ha cok calıskan birimiyim?
    ama bundan önce da berbat biriydim uydukca ilerliyelim

prenses
    Guest

Alıntı Kızıl Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biseyin yok bence ama neden yarıda bıraktın.sen normal birisin sadece yabancılık hissini bastıramıyo olabilirsin belki okulu da bu yüzden yarıladın bilemem ama madem o kadar ugrastın bu sınavlarını gec bence biliyorum zor .sıkıcı geldigide oluyr insan bunalıyor.ben bunun icin hep iki neden düsünürüm.hatta bu bir kualdır ve cok güzel bir kural.
    1.cisi istedigin seye ulastıgında gerceklesecek güzel seyleri düsünmen
    2.yapamazsan ne durumdaolacagın
    ve yarıyı gectikten sonra gerye bak ve ben bunları yaptım buraya kadar geldim artık bundan sonrasını yapmadam bırakmicam demektir.
    ha cok calıskan birimiyim?
    ama bundan önce da berbat biriydim uydukca ilerliyelim
    güzel seyler yazmissin sagol
    aslinda kendimle alakali bazi seylerin farkina variyorum,
    ama beni tutan bisey oluyor ve o seye devam edecek istegim gücüm olmuyor,
    dedigim gibi belkide istemedigim bisey oldugu icin bitiremiyorum..
    dediklerini hep hatirlaticam bundan sonra kendime..

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı prenses Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen cevapladigin gibi, istemedigim seylerle ugrasmak zorunda oldugum icin ne gücüm var ne halim..
    prenses ben senin bu yazdıklarını çevremde okadar cok görüyorum ki, kademeli olarak da bende de var diyebilirim.ama benimkisinin gerçerli nedenlerim var ve bu durumdan kurtulmak istemiyorum.

Gerçekçi yorum yapmak gerekiyorsa, sana bir takım sorular sorarak ilerleyebilirim.Sorumlu olduğun bir ailen var mı? yani iş güçe atılman gerektiğini mi düşünüyorsn.aile maddi durumunuz nedir nasıl,daha kaç yıl hayallerin peşinden gidebilirsin?

2.hayallerine kavuşmak için gerçekten o ptansiyelin var mı? yani zekimisin? istediğin şeyleri yapmakta yapabilirmisin? senin şuanda yapmamana engel olan psikolojik gerilim ama bunlar çözülürse senin yapmaman iiçn bir neden var mı? yani adaptasyonun tam olursa yapabilirmisin? derslere sarılabilir misin? sınavları geçebilirmisin? bu inanç var mı?
    Ve lütfen beni öle psikolg falan sanma sadece deneyimlerle yorumluyorum sadece.yaşadığım ve gördüğüm deneyimlerden yola çkarak konuşuyorum.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

prenses
    Guest

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    prenses ben senin bu yazdıklarını çevremde okadar cok görüyorum ki, kademeli olarak da bende de var diyebilirim.ama benimkisinin gerçerli nedenlerim var ve bu durumdan kurtulmak istemiyorum.

Gerçekçi yorum yapmak gerekiyorsa, sana bir takım sorular sorarak ilerleyebilirim.Sorumlu olduğun bir ailen var mı? yani iş güçe atılman gerektiğini mi düşünüyorsn.aile maddi durumunuz nedir nasıl,daha kaç yıl hayallerin peşinden gidebilirsin?

2.hayallerine kavuşmak için gerçekten o ptansiyelin var mı? yani zekimisin? istediğin şeyleri yapmakta yapabilirmisin? senin şuanda yapmamana engel olan psikolojik gerilim ama bunlar çözülürse senin yapmaman iiçn bir neden var mı? yani adaptasyonun tam olursa yapabilirmisin? derslere sarılabilir misin? sınavları geçebilirmisin? bu inanç var mı?
    Ve lütfen beni öle psikolg falan sanma sadece deneyimlerle yorumluyorum sadece.yaşadığım ve gördüğüm deneyimlerden yola çkarak konuşuyorum.
    paraya ihtiyacim var tabiki, sorunda su'ki evdeki herkes calisiyor, tek ben calismiyorum,
    buda beni etkiliyor tabiki, cünkü ailemde sürekli bana yapmiyorsun etmiyorsun böylesin söylesin seklinde dert yaniyor bazen..
    aslinda eger istedigim bisey olsa, cok cabalarim yaparim.. ablamda der mesela sen istesen bu sinavlari cok rahat gecersin,
    ama iste istek yok.. biseyi isteyerek severek yaparsam, cok iyi yaparim aslinda..
    kendime diyorumki : cok tembelim iste yapmiyorum , ama kendime bakinca icimde dedigim gibi o isteksizlik
    ve beni tutan, geriye iten sey olmasa yaparim diyorum..

Sayfa 2/2 İlkİlk 12