Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
prenses ben senin bu yazdıklarını çevremde okadar cok görüyorum ki, kademeli olarak da bende de var diyebilirim.ama benimkisinin gerçerli nedenlerim var ve bu durumdan kurtulmak istemiyorum.

Gerçekçi yorum yapmak gerekiyorsa, sana bir takım sorular sorarak ilerleyebilirim.Sorumlu olduğun bir ailen var mı? yani iş güçe atılman gerektiğini mi düşünüyorsn.aile maddi durumunuz nedir nasıl,daha kaç yıl hayallerin peşinden gidebilirsin?

2.hayallerine kavuşmak için gerçekten o ptansiyelin var mı? yani zekimisin? istediğin şeyleri yapmakta yapabilirmisin? senin şuanda yapmamana engel olan psikolojik gerilim ama bunlar çözülürse senin yapmaman iiçn bir neden var mı? yani adaptasyonun tam olursa yapabilirmisin? derslere sarılabilir misin? sınavları geçebilirmisin? bu inanç var mı?
Ve lütfen beni öle psikolg falan sanma sadece deneyimlerle yorumluyorum sadece.yaşadığım ve gördüğüm deneyimlerden yola çkarak konuşuyorum.
paraya ihtiyacim var tabiki, sorunda su'ki evdeki herkes calisiyor, tek ben calismiyorum,
buda beni etkiliyor tabiki, cünkü ailemde sürekli bana yapmiyorsun etmiyorsun böylesin söylesin seklinde dert yaniyor bazen..
aslinda eger istedigim bisey olsa, cok cabalarim yaparim.. ablamda der mesela sen istesen bu sinavlari cok rahat gecersin,
ama iste istek yok.. biseyi isteyerek severek yaparsam, cok iyi yaparim aslinda..
kendime diyorumki : cok tembelim iste yapmiyorum , ama kendime bakinca icimde dedigim gibi o isteksizlik
ve beni tutan, geriye iten sey olmasa yaparim diyorum..